Zrcadlo, zrcadlo

KAMARÁD, MILENKA, OBĚŤ, ZRÁDCE. Když se podíváš do zrcadla, koho vidíš? Debutový román supermodelky a herečky Cary Delevingne. Šestnáctiletí kamarádi Zrzi, Leo, Rose a Naomi tak docela mezi své vrstevníky nezapadají. Stále ještě nepřišli na to, kým chtějí být. Jejich život není dokonalý, ale spojuje je muzika a jejich kapela Zrcadlo, zrcadlo… Až do chvíle, kdy Naomi zmizí a po pár týdnech pátrání je vytažena z řeky v bezvědomí. Naomi v kómatu bojuje o život. Policie tvrdí, že to byl pokus o sebevraždu, její přátelé o tom však silně pochybují. Probere se Naomi někdy? Co její stav zavinilo? A jak je možné, že si Zrzi, samozvaná ochránkyně skupiny, nevšimla varovných signálů? Každý se se složitou situací vyrovnává po svém. Zatímco Rose se opíjí na večírcích a Lea obestírají temné nálady, Zrzi se rozhodne zjistit pravdu. Svět se jim rozpadá a odhaluje jejich nejtemnější tajemství. Nic už nikdy nebude jako dřív, protože když se zrcadlo rozbije, nejde ho nikdy úplně spravit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402359/big_zrcadlo-zrcadlo-Ce9-402359.jpg 3.7184

Vydáno: , Yoli

Mirror, Mirror, 2017

Kniha Zrcadlo, zrcadlo

ještěrka38
20. listopadu

Pro věkovou skupinu Young adult asi fajn, ale mě se to moc nelíbilo.

Sixtinka144

Než jsem se do knihy pustila, měla jsem velké pochybnosti. Už jen kvůli obálce, kde je velkým písmem napsaná jedna z autorek jen kvůli tomu, aby si to lidi kupovali. Takže jsem se bála, že byla kniha vydaná jen kvůli Care a příběh bude o ničem. Naštěstí to tak vůbec nebylo. Do knihy jsem se začetla okamžitě, líbilo se mi, jak kniha začala a že už i na začátku se hned něco dělo. Postavy byli podle mého názoru zpracované velice dobře, každý měl svůj vlastní charakter a problém, který řešil. Příběh se četl opravdu dobře a rychle, jen se zatajeným dechem jsem se snažila přijít na to, kdo to mohl Naomi udělat, a jak se to mohlo stát. Já jsem si knihu neskutečně užila, trochu mě zklamal konec, nemám ráda, když má autor či autorka potřebu všechny hrdiny spárovat do sebe. Jinak ji ale velice vřele doporučuji a hodnotím 4,5/5.

luciehartmanova

Kniha se četla dobře, rychle. Hodnotím ji jako lepší průměr, myslím si, že bych z ní v patnácti/šestnácti letech byla unešená víc. Některé pasáže mi přišly trochu naivní, ale k příběhu a prostředí to asi patřilo.

Janinkniznisvet

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila ale postupem času se mi začala líbit. Ukazuje nám jaké nebezpečí může na internetu číhat. Nikdy nevíme co se může stát. S hlavní hrdinkou máme hodně společného. Knihu bych doporučila dospívajícím a taky i dospělým, aby se zajímali o své děti více.

Nemám.jméno

Detektivní vyšetřování bylo vedlejší zápletkou. V knize vlastně nešlo tolik o to najít toho, kdo ublížil Naomi, ale najít sebe samého. Hlavní postavy bojovaly s vlastní identitou, rodinou i minulostí. Autorky chtěly ukázat všem puberťákům a adolescentům, že cítit se divně není nenormální. Samotná myšlenka zní moc hezky, ale...
Ale realizace se zadrhla. Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla a zvykla na vyjadřování členů kapely Zrcadlo, Zrcadlo. Navíc snad každá postava, která měla v knize ve svém věku koncovku -náct, byla prezentovaná jako potetované individuum, které má piercing nebo nabarvené vlasy a pije alkohol či užívá drogy. Nejlépe všechno z toho. A pokud někdo takový není, tak je určitě introvertní počítačový expert, který se umí nabourat snad i do NASA.
Kdo je viníkem a může za všechno, jsem uhodla asi ve třetině knihy a nepotěšil mě ani až moc šťastný konec, kdy se všechny nešvary vyřeší v jednom okamžiku a každý začne chodit s každým.

Eliška13

Řekla bych, že docela dlouhou dobu se řešilo pořád to samé a konec byl poměrně předvídatelný.

martina5069

No knihu jsem přečetla za dva měsíce, to asi vypovídá o tom jak moc mě nebavila. No nebavila bude slabý slovo, trpěla jsem, opravdu moc jsem trpěla. Bože můj tolik ohlasů a tolik očekávání. Omlouvám se ale asi jsem na tento žánr moc stará, pro náctileté "asi" super, za ně ne. Na 352 stránkách se více méně dozvíte prd, stačilo by tak 100 staránek ani né a víte celej příběh i s případným happy endem. Chápu, že je kniha zaměřena na násilí mladistvích, o lgbt (tentokrát jde o homosexuálky), o hudbu a všeobecně o vzájemně spojené přátelství. Jo potenciál měla ale chtělo by to víc hloubky a né řešit jednu věc celou knihu a vlastně na konci necítit ani ten haló efekt, na který u každé knihy čekáte.

Kolombus

príbeh je písaný pútavo, téma je jasná, velké a zbytočné halo okolo knihy :D :D