Zrcadlo, zrcadlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KAMARÁD, MILENKA, OBĚŤ, ZRÁDCE. Když se podíváš do zrcadla, koho vidíš? Debutový román supermodelky a herečky Cary Delevingne. Šestnáctiletí kamarádi Zrzi, Leo, Rose a Naomi tak docela mezi své vrstevníky nezapadají. Stále ještě nepřišli na to, kým chtějí být. Jejich život není dokonalý, ale spojuje je muzika a jejich kapela Zrcadlo, zrcadlo… Až do chvíle, kdy Naomi zmizí a po pár týdnech pátrání je vytažena z řeky v bezvědomí. Naomi v kómatu bojuje o život. Policie tvrdí, že to byl pokus o sebevraždu, její přátelé o tom však silně pochybují. Probere se Naomi někdy? Co její stav zavinilo? A jak je možné, že si Zrzi, samozvaná ochránkyně skupiny, nevšimla varovných signálů? Každý se se složitou situací vyrovnává po svém. Zatímco Rose se opíjí na večírcích a Lea obestírají temné nálady, Zrzi se rozhodne zjistit pravdu. Svět se jim rozpadá a odhaluje jejich nejtemnější tajemství. Nic už nikdy nebude jako dřív, protože když se zrcadlo rozbije, nejde ho nikdy úplně spravit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402359/big_zrcadlo-zrcadlo-Ce9-402359.jpg 3.6222
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Mirror, Mirror, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Zrcadlo, zrcadlo

Tess.96
07. března

Jedná se o povedený thriller, který mě nechal napjatou do poslední chvíle. Moc mě překvapilo, jak čtivě je kniha napsaná. Nemohla jsem se od ní odthrnout, chtěla jsem pořád číst a číst a vědět, co bude dál. Sice jsem záporáka knihy uhodla docela brzy, ale ve výsledku to nevadilo. Takže i když jsem věděla, o koho se jedná, stejně mě kniha bavila, protože hlavní příběh byl o tom, co se stalo Naomi, ale zároveň je tam spousta vedlejších dějových linek, které jsou taky zajímavé a tím pádem to mojí pozornost udrželo.

Byla to super oddechovka, která se snadno četla a vím, že se budu opakovat, ale jsem fakt mile překvapená, jak hezky napsané to je a hlavně čtivě! A budu doufat, že se Cara pustí, co nejdřív do pokračování.

That_lil_Suzz
12. února

(knihu jsem četla v anglickém originálu)

Tuto knihu jsem četla už ve třeťáku na střední (a cca rok a půl poté jsem se k ní konečně vrátila), avšak odložila jsem ji při nedočtených cca 30 posledních stránkách, což byla škoda, jak jsem později zjistila. Kniha poutavě a drásavě vypráví příběh teenagerů, kteří mohou být jako vy, vaše děti.... Ačkoli by mne hodně zajímalo, kolik z této knihy doopravdy napsala Cara a kolik napsala Rowan Coleman. Jestli tam jenom nešoupla Cařino slavné jméno, aby knize zajistili komerční úspěch, jak to slavní lidé často a s oblibou dělají.

KAŽDOPÁDNĚ Cara Delevingne byla tak pět let mým velkým vzorem a velmi jsem k ní vzhlížela. Snaží se nastínit situaci každého z nás, kdo si procházel bolestným a těžkým dospíváním. Nemusí to být vůbec snadné, jednoduché... a Cara to zde dává velmi očividně najevo. Což je samozřejmě úplně skvělé a úžasnééé. Punk rock, teplá holčička, holka, která se trápí svými problémy a touží se zabít... první lásky a problémy, které každý z nás prožil, prožívá nebo ještě bude... a kdo ne, tak ten je asi lhář. Výborná sonda i do začínající hudební kapely mladých studentů, kteří se snaží prorazit ve škole, mezi rodiči, kamarády a možná i ve světě či aspoň v té jejich Anglii. Anooo, tohle moc dobře znám z vlastního života. Všechny tyhle věci... asi proto je mi kniha tak blízká a ještě třešničkou na dortu je FUCK YOU hudební playlist s Nirvanou a dalšími "edgy teenagerskými" super kapelami.

Samozřejmě kniha je psaná v rámci mezí a limitů dnešní doby, soc. sítí a Cařina a Rowanina rozhledu o světě. Což nemusí být špatně ani dobře, jenom říkám... Moje celkové hodnocení je spíše pozitivní. Sice ještě mám svoje výhrady ohledně internetu, soc. médii a influencerů, slavných lidí apod..... ale v rámci své věkové kategorie a adekvátních problémů je kniha skvělou sondou do našich životů a citlivých srdíček.


DominaCZ
05. února

Knihy o tom, kde šestnáctky přemýšlejí o tom, KÝM CHTĚJÍ BÝT...???

Co je to vůbec za téma?? My v tom věku lítali venku a přemýšleli leda, jestli tomu klukovi (pusu) dáme nebo ne...holt Cara je jiná generace už no.

Takže ne no.

roman9276
04.10.2022

A já se na to tak těšil. Tady se narvalo do jedný knihy tolik věcí, že jsem ty vole opravdu nechápal, jak se to tam vlastně mohlo vrazit všechno naráz. Postavy jsem absolutně nepochopil, bylo to všechno strašně zmatený a na sílu napsaný, že mi to chvílema nedávalo smysl. Detektivní linka byla naprosto zbytečná, všechny postavy mi strašně lezly na nervy, prostě parta malejch děcek, co se snaží bejt nejvíc cool dospělí, meh. Dvě hvězdičky za to, že to nebylo moc dlouhý a za to, že Caru mám rád.

Teri_book
26.08.2022

Dlouho jsem ji měla v knihovně neprečtenou a teď nadešel konečně její čas. Takové ideální čtení na dovolenou , taková trosku nereálná slataninka , ale četla se poměrně dobře. Hodnotim tak 2,5 a kniha poputuje do knihobudky

Kate3003
07.06.2022

Knihu jsem četla v rámci štafety a sama bych po ní zřejmě nesáhla.
Nakonec mě ale kniha celkem příjemně překvapila. Začátek knihy mě až tak nezaujal a obávala jsem se jednoho velkého utrpení, ale postupně se děj změnil a začalo to být zajímavé. Kniha je napsaná čtivě a i pasáže, které nebyli až tak zajímavé tak se dobře četli. Příběhem provází Zrzi, která řeší jak svoje problémy s dospíváním, ne úplně ideální rodinou a zároveň se snaží přijít na to co se stalo její kamarádce Naomi. Kdybych byla mladší asi by mě celkově téma dospívání, které má v knize velký prostor oslovilo víc, celkově bych řekla, že je kniha určena pro mladší čtenáře, ale vedlejší thrillerová linka s vyšetřováním Naomini “nehody” se mi líbila. Knihu bych tedy hodnotila jako mírný nadprůměr.

wolfka44
07.05.2022

Miluju, moje nejoblíbenější kniha.

veverrka11
01.05.2022

Sama od sebe bych po této knížce nesáhla, zvláště díky tomu, že se mi nelíbí provedení obálky, kde pořádně není vidět název knihy, zato jméno autorky jí vévodí.
Když se po dvou měsících najde ztracená Naomi ve velmi zuboženém stavu, začne její kamarádka Zrzi pátrat po tom, co se jí stalo. Byla to sebevražda nebo pokus o vraždu?
Děj knížky se odehrává ve spoustě časových rovin a vyskytují se zde časté skoky v příběhu. Ze začátku je to velice matoucí. Dlouho mi trvalo se zorientovat a začíst.
Zrzi i její kamarády jsem si docela oblíbila, naproti tomu jsou i postavy, bez kterých bych se v příběhu obešla. Některé postavy byly pro hlavní příběh celkem zbytečné.
Já osobně bych knihu zařadily mezi heavy contemporary. V příběhu se řeší vážná témata, tím ústředním je pak dysfunkční rodina. Ta Zrziina je pak docela na facku. Jako další se zde řeší alkoholismus a to nejen ten mladistvých. Což v knížkách úplně nevyhledávám.
Celkově nebýt pár hluchých mást, kde jsem se musela do čtení vysloveně nutit a několikrát jsem chtěla s knížkou seknout úplně, se to četlo docela dobře, hlavně posledních cca 150 stran, kde najdete rozuzlení celého příběhu a pár dobrých zvratů.

1