Upřímnou soustrast

Upřímné soustrasti – nejlepší perličky ze smutečních obřadů je soubor krátkých vyprávění zaměstnance pohřebního ústavu ve Francii. Jeho historky jsou založené na skutečných událostech v jeho každodenní praxi, ať už při organizování, či vykonávání smutečních obřadů. Během pohřbů se může stát spoustu nepředvídatelných věcí, zvonící telefon, obří jeřáb nebo výkřiky z otevřeného hrobu nás určitě překvapí. Rozesmutnit nás může obětavost některých příbuzných, ale i těžké osudy lidí, které denně potkáváme, aniž bychom si byli vědomi toho, co prožívají. Upřímné soustrasti jsou jízdou na tobogánu emocí, který nás často dovede k zamyšlení se nad lidskostí naší a ostatních....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405160/uprimnou-soustrast-S4J-405160.jpg 3.9122
Literatura světová, Humor, Příběhy
Vydáno, Kontrast

Mes sincères condoléances, 2015

Kniha Upřímnou soustrast

vera5841
předevčírem

Knihu jsem kupovala s přesvědčením, že se jedná o humorné povídky. Těch humorných nebylo příliš. Jedná se spíše o krátké historky ze života funebráka, většina z nich je spíše k zamyšlení - nad životem i smrtí, nad lidskými vztahy i nad prací funebráků. Nekteré povídky jsou smutné, až vhání slzy do očí. Rozhodně respekt před všemi, kteří tuto nevděčnou, ale potřebnou práci dělají. Člověk často ani netuší, co vše se za touto prací skrývá

AlčaH

Tahle kniha se mi velmi líbila, a jak tu už někdo psal - bylo v ní všechno. Vtipné a někdy až bizarní historky střídaly ty dojemné či vyloženě smutné, které donutily člověka se zamyslet. Byla to kniha nejen o smrti a o řemesle s ní spjatým, ale také o životě a o tom, jací lidé jsou a jací dokážou být. Formát kratších příběhů mi vážně dobře sedl a kniha se mi četla lehce. Líbilo se mi, že autor do díla zařadil i malé vsuvky v podobě krátkých zamyšlení a vysvětlivek některých pojmů. Nejvíce mi v hlavě uvízl pojem Smrtikous. :)

NymphMaeve

Dlouho jsem si knihu chtěla přečíst a až nedávno se mi podařilo ji sehnat. V této depresivní době nejistoty jsem se rozhodla si s její pomocí trochu zvednout náladu, ale chyba lávky. Od začátku jsem čekala rozhodně více a to nejen humoru, především toho nového a originálního. Přeci jen je to první kniha s pohřební tématikou, co není fikce, ale zážitky zasvěceného člověka. Nemůžu tvrdit, že by kniha a příběhy v ní byly špatné, jenže tomu chybělo ta špetka navíc. Za originalitu tématu a zpracování dávám o hvězdičku více než je průměr. Nejvíce mne mrzí, že spíš než o humorné zážitky ze smutečního prostředí se jedná o vyprávění o nevychovanosti a bezcharakterním chování v naprosto nevhodnou dobu. Těch pár výjimek se mi však velmi líbilolíbilo. Knihu si ve své sbírce nejspíš nenechám a vrátit se k ní nemám v plánu.

Sonča2

Dala jsem osmdesát stran, bohužel nic mi to nedalo a dalších 200 stran už jsem se trápit nechtěla.

kaffa
09.09.2020

v knize najdete vše - smutek, smích, dojetí, neuvěřitelnost, skandály, lidské pády i lidi na výši.... jako celek to působí poněkud roztříštěně, sebrané a slepené cosi - což je škoda, kniha i téma by si rozhodně zasloužily lepší fazónu....

hvězda navíc za krásnou obálku :-)

zeja
02.09.2020

Dobře se četlo.

denisa7430
05.08.2020

Vtipné historky ze života bretaňského funebráka.
Já však doporučuji knihu "Nohama napřed" českého autora, u které se budete za břicho popadat, ačkoliv je o rodině, která vlastní pohřební ústav.

Charlie
02.06.2020

Jsou to jen krátké příběhy. Občas vtipné a občas si říkáte, že je to ironie osudu. Ale těm, co máte dobrou představivost a trpíte nevolností, doporučuju u této knihy nejíst.