Upřímnou soustrast

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Upřímné soustrasti – nejlepší perličky ze smutečních obřadů je soubor krátkých vyprávění zaměstnance pohřebního ústavu ve Francii. Jeho historky jsou založené na skutečných událostech v jeho každodenní praxi, ať už při organizování, či vykonávání smutečních obřadů. Během pohřbů se může stát spoustu nepředvídatelných věcí, zvonící telefon, obří jeřáb nebo výkřiky z otevřeného hrobu nás určitě překvapí. Rozesmutnit nás může obětavost některých příbuzných, ale i těžké osudy lidí, které denně potkáváme, aniž bychom si byli vědomi toho, co prožívají. Upřímné soustrasti jsou jízdou na tobogánu emocí, který nás často dovede k zamyšlení se nad lidskostí naší a ostatních....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405160/uprimnou-soustrast-S4J-405160.jpg 420
Žánr:
Literatura světová, Humor, Historie
Vydáno:, Kontrast
Orig. název:

Mes sincères condoléances (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Upřímnou soustrast

Přidat komentář
resyre
14. června

Příjemná a lidsky napsaná oddechovka.

martunka
26. května

Rozhodně jsem tuhle knihu ráda četla. Je originální a správně vyvážená. Chvíli jsem se usmívala a chvíli cítila s lidmi, kteří zažili smutné chvíle.

Elsinor024
18. května

Naposledy jsem četla autentické vyprávění zaměstnanců pohřebních ústavů v knize Caitlin Doughty, Fatální moudra z krematoria. Její styl je tak trochu ujetě morbidní a ona sama vypadá jako pravá členka rodiny Adamsových. Kdežto Guillaume Bailly je podsaditý bodrý chlapík, který na povolání funebráka nevidí nic špatného, práce jako každá jiná. A podobně nekomplikovaný je i jeho styl psaní.
Tak se nedozvíme žádná fatální moudra, ale spoustu neuvěřitelných příhod, které odchod člověka na druhý břeh mohou doprovázet. V krátkých povídkách vypráví o tom, jak různě mohou mrtvoly vypadat, jakými zvláštními a nepochopitelnými způsoby se mohou chovat pozůstalí, co všechno se může během obřadu přihodit. Něco, co snad ani nemůže spisovatel vymyslet...
Dozvíme se o dámě, která uspořádala velkolepý pohřeb pro svého psa, který nakonec spočinul v bílé, uvnitř zinkové, rakvi vedle její postele. O vrahovi, který volal funebrákům, proč oběšence vezou do soudního ústavu, když je to tak jasná sebevražda. Soudní opatrovník, kterému tři roky nebylo divné, že jeho svěřenec nežádá žádné peníze na jídlo, o rvačkách příbuzných před rakví uvnitř kostela, o statečných babičkách, o dětech, které trvaly na tom, že ve smuteční řeči musí být zmíněno, jaký byl jejich otec idiot... a spoustu dalších bizarních příhod napsaných čtivým způsobem, s nadhledem, s lehkou ironií i pochopením.


Autor knihy

Guillaume Bailly

Guillaume Bailly
kanadská

Kniha Upřímnou soustrast je:

v Právě čtených8x
v Přečtených26x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce32x
v Chystám se číst107x
v Chci si koupit41x