Já už budu hodná

Léto je za rohem, když se studentka Juli přestěhuje do malé podkrovní místnosti v půvabném mnichovském bytě. Sdílí byt s mladou herečkou Gretou, kterou si okamžitě zamiluje. Ale hlavně, konečně může začít naplno žít. Ale Juli má čím dál tím větší pochybnosti, že s ní Greta nehraje fér a že se pod příjemnou slupkou schovává velmi krutá bytost. A když se objevuje první mrtvola, Juliin život se mění v peklo. Ale mrtvola v jejich bytě není zdaleka poslední. Kamarádka zmizí a na schodišti se nachází další tělo. A další přibývají. Juli je ve velkém nebezpečí a na útěk je příliš pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364027/ja-uz-budu-hodna-M0X-364027.jpg 3.6177
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Omega

Ich will brav sein, 2017

Kniha Já už budu hodná

IvetKl

Kniha mi přišla hodně zdlouhavá. Navíc velmi podobné Pacientovi od Fitzeka, ale narozdíl od Fitzeka toto postrádalo gradaci, napětí a velkolepé vyvrcholení.

Bee240

Začnu tím že jsem věděla jak to celé bylo a to už od první vraždy. Kupodivu mi to vůbec nevadilo a stejně jsem byla zvědavá na vysvětlení.
Co se týká knihy samotné tak byla dobře napsaná. Kapitoly nebyli moc dlouhé takže se to četlo dobře. Kdybych neměla tak málo času určitě bych ji přečetla během pár dnů.
Příběh jako takový byl napínavý a zajímavý... opět se ukázalo jak špatné zkušenosti z dětství můžou ovlivnit člověka až do dospělosti.
Ohledně postav tak ani jednoho jsem si neoblíbila a každý mi přišel podezřelý...všechny ty okolnosti ohledně vražd a úmrtí byli dost zvláštní a pokaždé to vypadalo, že to byl některý z nich. Odhalení vraha mě nepřekvapil jelikož jsem to věděla, ale konec celkově byl velmi dobrý.
Kniha celkově je velmi vydařená a rozhodně patří mezi ty lepší thrillery které stojí za přečtení. Určitě si ji přečtu znovu a tentokrát pořádně a nejlépe bez větších pauz.

smejkalova.m

Od začátku mi bylo tak nějak jasné rozuzlení, na můj vkus byla kniha zbytečně dlouhá, dalo by se to zkrátit. Mám ráda typ knih, kde jsou hlavní hrdinky, které trpí nějakou duševní nemocí, ale tohle mi přišlo dost odfláklé.

stesti.s.knihou

Thriller Já už budu hodná rozhodně patří mezi ty, které si musíte přečíst. Do posledního momentu netušíte, kde se ukrývá pravda (já teda měla podezření, ale pořád jsem si říkala, že tam musí být ještě nějaký háček).
Sledujeme zde příběh Judi, která se přistěhuje do podnájmu k mladé herečce. Judi studuje na vysoké škole, vydělává si porůznu brigádami, penězi neoplývá a spolubydlení je tedy jasná volba. Obzvlášť pokud má za spolubydlící sympatickou Grétu, jež svůj život zasvěcuje herectví a ve volném čase také úklidu. Idylu však záhy začnou narušovat neobjasněné vraždy, ke kterým v domě dochází. Krom nich se také začíná objevovat záhadná postava Charlotty, jež je už několik měsíců pohřešovaná, aleJudi v bytě mladé herečky nachází důkazy o tom, že zde působila. Je do vražd zapletená herečka, která na první pohled působí přátelsky, brzy však vidíme její nenávist vůči nové spolubydlící? Nebo za všechno muže záhadná Charlotta, která se již nějakou dobu pohřešuje? Či kdokoli z jiných nájemníků domu?
Všichni víme, že thrillerů vychází nepřeberné množství, tohle je však jeden ze skrytých pokladů. Pokud chcete do poslední chvíle tajit dech a přemýšlet nad tím, jak to vlastně celé je, sáhněte po této knize.

adela2230

Kniha se dobře čte, zápletka je zajímavě napsaná. Pokud člověk neví, do jakého příběhu se pouští, velmi to zaujme a je konec relativně napínavý. Taková oddechová kniha.

Mouton

Mňa kniha sklamala, od začiatku mi bola jasná zápletka respektíve rozuzlenie. Aj keď som celý čas dúfala, že sa mýlim a autorka ma prekvapí. Kniha sama o seba pre mňa nebola knihou, ktorú by som nevedela položiť. Mala som problém sa začítať a príliš dlhé opisi od veci mi nedovolili začítať sa a podvedomo som preskakovala vety v nudnejších častiach. Za mňa nič moc. Znovu by som si ju nekúpila

alusa4302

Napínavý příběh a konec byl velmi překvapivý.

Ktecka

Zápletka byla sice dost průhledná, marně jsem doufala, že avizovaný překvapivý závěr bude opravdu překvapivý, žel se tak nestalo. A co, mně se to i přesto líbilo :-)

Pusinka
Pusinka