Já už budu hodná

Já už budu hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364027/bmid_ja-uz-budu-hodna-M0X-364027.jpg 4 261 84

Léto je za rohem, když se studentka Juli přestěhuje do malé podkrovní místnosti v půvabném mnichovském bytě. Sdílí byt s mladou herečkou Gretou, kterou si okamžitě zamiluje. Ale hlavně, konečně může začít naplno žít. Ale Juli má čím dál tím větší pochybnosti, že s ní Greta nehraje fér a že se pod příjemnou slupkou schovává velmi krutá bytost. A když se objevuje první mrtvola, Juliin život se mění v peklo. Ale mrtvola v jejich bytě není zdaleka poslední. Kamarádka zmizí a na schodišti se nachází další tělo. A další přibývají. Juli je ve velkém nebezpečí a na útěk je příliš pozdě...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Ich will brav sein , 2017

michaela8238
19.01.2020 2 z 5

Přestože jsem knihu dočetla, byla jsem víceméně zklamaná. Četla se těžko, ničím mě nenadchla. Od půlky knihy mi bylo jasné, jak to všechno dopadne.

Iki1
18.01.2020 3 z 5

Kniha je psána poučeně, psychické problémy hlavní hrdinky jsou zobrazeny hodně plasticky. Líbily se mi též vsuvky s útržky z dětství. Při čtení se mi dost často zdálo, že je to až moc natahováno, zvrat děje pořád nepřicházel a poté rozuzlení taky nic moc. Čekal jsem tedy, jak bude celý příběh ukončen - a ejhle, autorka ponechala vše otevřené, takže překvapení v závěru.

jana1941
12.01.2020 5 z 5

Tak tohle je kniha přesně podle mých představ. Velmi čtivá. Napínavá až do konce. Tahle kniha je z těch, které člověka chytnou a nutí číst dál a dál, aniž by se člověk musel nutit, jako tomu je u některých jiných knih. Takhle si představuji thriller.

Ales04
09.01.2020 5 z 5

Napínavý příběh.

SimonaP
31.12.2019 3 z 5

Knížka se četla dobře, i když už za první třetinou mi bylo jasné jak se věci mají. Ale bavila mě i tak.

Šárušinka
31.12.2019 3 z 5

Příběh byl super, ale konec knihy jsem si představovala jinak...méně zamotaně

medlovice
29.12.2019 2 z 5

Snažila jsem se , ale nedočetla. Příliš zdlouhavé , nudné popisy, já opravdu nepotřebuju jít s každou postavou do koupelny, věšet prádlo a usínat. Nudná i pro dlouhé zimní večery a neoriginální.

ludek.n
09.12.2019 3 z 5

Trauma z dětství poznamenává současnost mladé ženy. Je její život sen nebo skutečnost? A kde je vlastně pravda? Clara Weiss se ve svém románě Já už budu hodná rozhodně neostýchá použít pořádně drsné psychedelické prvky, aby dosáhla vpravdě hutné schizofrenní atmosféry. Její přistup k danému tématu je plně angažovaný a opravdový, takže o napínavé okamžiky není nouze. Na neštěstí je její dějová linka natolik předvídatelná, že zkušeného čtenáře jen těžko překvapí. Já například jsem měl jasno už po několika úvodních kapitolách. Skoro by se dalo říct, že Clara Weiss použila čítankový příběh, který opentlila barevnými stuhami, přidala pořádnou dávku adrenalinu, vycizelovaný styl a úsměv, načež s hrdě vztyčenou hlavou to celé nabídla čtenářům. Na jedné straně jí není co vytýkat, neboť její vyprávění má slušný a nekompromisní tah na bránu, neklopýtá ani se nezadýchává v kopci, na straně druhé zamrzí průhlednost karet, s nimiž hraje. Já už budu hodná rozhodně není zklamáním, ale bohužel také ničím nepřekvapí.

Šmoulinka1980
16.11.2019 4 z 5

Kniha vypráví o studentce Juli, která se nastěhuje do podnájmu k začínající herečce Gretě. A i když zpočátku vše vypadá idylicky, Greta svoji pravou tvář skrývá a postupně začnou vyplouvat na povrch hrůzné skutečnosti...Příběh pro mě byl milým překvapením. Nic extra jsem od knihy totiž nečekala, ale když už jsem ji v knihovně objevila, tak jsem si ji půjčila. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, protože byla hodně napínavá. Pro mě byl hlavně hodně překvapivý konec, nečekala jsem jej a vlastně jsem v závěru ne úplně všechno pochopila. Ale jinak za mě spokojenost

konicekbily
10.10.2019 3 z 5

Styl knížky se mi líbil. Horší už to bylo se zápletkou a se stupňováním děje. Od poloviny knížky to bylo moc "vyumělkované", natahované. Policie vůbec nečinila a tak autorka nechala hlavní hrdinku v akci hodně dlouho, aby nám vše "objasňovala".

Fidoo
16.09.2019 2 z 5

Žádná sláva, knížka mi vůbec nic nedala :-( škoda.

Miley
15.09.2019 odpad!

Kniha se mi četla dost špatně, chtěla jsem ji v polovině odložit ale lidé hodně píšou jak je konec nečekaný,tak po 3 měsících dočteno. Za mně ztráta času.

Terez_Proskova
09.09.2019 4 z 5

Velmi čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem během pár hodin. Nicméně je smutné, že hned na začátku po telefonu paní terapeutky jsem měla jasno. Škoda toho :-)

ZetHolda
26.08.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha, plná napětí a otazníků. Bohužel, konec se nepovedl (a kazí celkový dojem), přišel úplně nečekaně, za mě bez souvislostí, vůbec jsem to nepobrala. :) Myslím, že dost dějových náznaků bylo nedokončených a chybělo k nim vysvětlení.

eva9748
18.08.2019 2 z 5

Kniha mě nepotěšila.

Polinka92
12.08.2019 3 z 5

Četla se mi hůře. Děj mě moc nezaujal a z větší části jsem již v polovině věděla, jaké bude rozuzlení...

wendulka321
11.08.2019 3 z 5

Nenadchla, neurazila, takové příjemné čtení na léto.

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Tak tahle knížka mě fakt bavila. Thriller, jak má být.
Studentka Juli si najde podnájem u mladé herečky Gréty. V domě, kde bydlí, se však začnou dít záhadné věci. Juli najde na půdě mrtvolu, ztratí se její kamarádka i přítel. Přestává Gretě věřit, chce odejít, ale..
Napínavý příběh, který Vás dostane svou zápletkou. Čtivé, stále se něco děje.
Rozhodně doporučuji si přečíst.

Acinore
08.08.2019 2 z 5

Brzo bylo jasný jak to je, škoda.

Twinny
07.08.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Po sté stránce i hodně napínavá. Hltala jsem ji. Budování atmosféry vyšlo na jedničku. Každou druhou kapitolu jsem měnila své přesvědčení, což byl určitě autorčin záměr. Trochu jsem to odhadla, až na pár detailů. Nakonec to všechno do sebe zapadlo.
Velmi dobře zpracované zajímavé téma. Psycho jak má být. Rozhodně bych se nezlobila, kdyby autorka přišla s pokračováním.