Enxinka Enxinka komentáře u knih

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Hodnotim peti hvezdami, nicmene si neodpustim mensi kritiku. Prvni dil me vcucnul, druhy doslova pohltil a treti? S tim jsem se zase pomalu vratila do reality. Koncept se mi libil, ale uz to pro me postradalo onu stavu, ktera me tak nadchla.
Doufam jen, ze z tohodle nikdo nenatoci nejaky filmovy trhak.

05.07.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Jsem smutna. Jsem moc smutna. Ale je to hroznej magnet. Akta Themis naprosto predcila moje ocekavani!

03.07.2019 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Ohromne fascinujici!
Originalne napsany pribeh formou rozhovoru a denikovych hlaseni o mozne existenci vesmirneho naroda, ktery na Zemi otiskl jakousi “stopu” o sve existenci.
Skoro by me i vic zajimal na pan Tajemny, ktery se vsemi klicovymi postavami hovori. Kdyz nad tim tak uvazuji, dela vic nez to - v ramci experimentu/vyzkumu vsem naslouchal a byl pro ne svym zpusobem pritelem.
Kazdopadne jsem rada, ze jsem poridila vsechny tri dily, takze hura do dalsi casti!

02.07.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Co dokáže láska k rodině a na co všechno nestačí.. Helene ale nebyla jedinou matkou, která se "vzdala" života, aby mohla být se svými dětmi. Kniha se mi líbila, je hezky zpracovaná - popisuje události mírně, přitom nic netají. ALE moc mi nesedělo vypravování v 1. osobě. Oceňuji uvedení reálií na konci románu, nicméně mi v hlavě vrtá otázka - jak se autor k příběhu dostal? Kdo je onen Miguel P. Carbonella? Jak on o příběhu Helene věděl? Nebo jak to dopadlo s Johannesem?

21.06.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Wtf? Jako vazne? Celou dobu mnou prochazelo takove prijemne napeti, co Eliska vlastne zjisti, ale poslednich 20 stranek snad kdyby radsi nebylo. Vic se asi vyjadrovat nemusim, nektere zdejsi komentare moje myslenky dost vystihuji. Autorka mi byla doporucena od kamaradky se slovy: kdyz se ti libi Mornstajnova, tohle te taky nadchne. No, zprvu jsem nadsena byla, ale zaverem jsem dost zklamana. I tak ale rada zkusim nekterou z predchozich knih, jak tak ctu, mohly by byt lepsi nez Rekonstrukce.

20.06.2019 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Zajimave zpracovane tema, nicmene preklopeni deje do reality si zde predstavit nedokazu..

15.06.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Neni to zadny vykvet literatury, nicmene Veseli hodnotim jako skvelou oddechovku, u ktere jsem se dost zasmala - i pres smutne udalosti ve druhe polovine deje. Mozna tomu napomohlo pouzivane nareci nebo zobrazeni zivota mnoha jedincu, kteri at jsou jaci jsou, zaslouzi si byt v zivote stastni.

12.06.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Skvele, mrazive, nemohla jsem prestat cist.
“Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží.” - to sice ano, ale v teto dejove lince mi neco nesedlo. I ten konec celkove mi prisel rekla bych uspechany.

09.06.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dala bych treba i tisic procent, kdyby to slo! Nevim moc, jak to okomentovat bez spoileru :D
Nimbus vytvari dokonaly svet, ale nic dokonaleho nemuze trvat vecne - v nedokonalosti je krasa. Nimbus me bavil od zacatku do konce. Jsem zvedava, co nam nachystal do tretiho dilu - verim, ze to nic fadniho rozhodne nebude!

07.06.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Bravurne zpracovane tema. Mnoho lidi zije ve sve pohodlne ulite a jen malokdo se odvazi vyjit ze sve komfortni zony. Delat a rikat to co opravdu chteji. Vykaslat se na prizpusobovani se vetsine. Bohuzel se kniha dotyka temat, ktere se ve spolecnosti skutecne deji, ale ukazuje nam moznosti jak se k vecem postavit. Vse lze resit, prestoze ne vzdy je reseni prijemne pro obe strany.

02.06.2019 5 z 5

Srdcový král Srdcový král Hanna Krall

Po vsech tech titulech, ktere ted vychazeji, jsem opravdu prijemne prekvapena! Strohost vet pouze podtrhava vaznost problemu, dodava vecem nadech skutecnosti - a o skutecnych vecech zde preci cteme. Zadna bezna romanova idealizace situace. Pravdou je, ze par stran zabere na to zvyknout si na jiny styl, ale text na obalce nas preci informoval, ze se jedna o roman faktu. Za me proste super prace a moc se tesim na dalsi ochutnavku Prokletych reporteru.

19.05.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Procetla jsem na navsteve u kamaradky. Nektere casti me pobavily, ale jinak knihu nedokazu ocenit, uprimne jsem rada, ze jsem si ji neporidila do knihovny. Mozna jsem uz na to stara :D

15.05.2019 2 z 5

Jak by asi světové události vypadaly, kdyby za ně tahal v pozadí jeden člověk? A ještě naprosto nevědomky? Alan Karlsson mi v lecčem připomíná Foresta Gumpa – podceňovaný rádoby ňouma, který je přes všechnu svou nevinnost velice inteligentní a oblíbený. Možná za to může upřímnost a přímočarost v jednání, což jsou vlastnosti, které ne málo lidem schází. Moc se mi líbilo prolínání vyprávění aktuálních událostí a vypravování o Alanově životě, včetně vedlejších linií, které autor nezapomínal dotáhnout v detailech. Chvilku mi trvalo se opravdu začíst, ale ona chvíle kdy se nemůžu od knížky hnout ani na záchod přišla a stoletý stařík tedy rozhodně nezklamal.

30.04.2019 5 z 5

Incest Incest Jindra Tichá

Pokud spravne pocitam, knihu napsala autorka ve svych sedmdesati letech.. prvnich par stranek mi delalo trochu potiz, ale pak jsem si na styl psani navykla a pribeh precetla takrka jednim dechem. Velice zajimave podani lasky k nevlastnimu bratrovi.

25.04.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velice ctive dilo, ktere me nuti se nad zivotem trochu zamyslet.. kam spejeme? Jak ovlivnuji nase ciny ostatni? Co by se stalo, kdybychom byli nesmrtelni? Meli bychom take Smrtky regulujici populaci? Co clovek, to nazor a i ve smrtelnem svete je obtizne naleznout nejaky system spolecenstvi, ktery by fungoval tak, aby byli volni vsichni jedinci a pritom usporadani spolecnosti respektovali.. mozna tato myslenka nebyla cilem autorova romanu, ale nemohu se od ni odpoutat. Tesim se na pokracovani.

20.04.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moc hezky zpracovane tema. Kdo ma podobne rodinne vztahy, mel by v romanu najit jakesi pouceni.. ne vzdy je to, co delame a povazujeme za spravne tim nejidealnejsim resenim pro vsechny zucastnene - ac veci myslime dobre. Komunikace je vzdy zaklad!
Postava babi Evy mi dost pripomina moji maminku. Doufam, ze pro ni budu vzdycky dcera, ktere se nebude bat cokoliv rict - at uz se bude jednat o dobre nebo spatne udalosti.

13.04.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuveritelne silny pribeh vypraveny ocima dospivajici divky.. pokud nekoho zajima historie holocaustu a antisemitismu, urcite ho bude zajimat i deportace do sibirskych oblasti. Tuhle cast lidskych dejin nesmime zapominat a prehlizet! Zobrazuje nesmirne obrovskou vnitrni silu lidi odhodlanych prezit.

12.04.2019 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Kazda postava je tak svym zpusobem traged, nicmene ani jedna z nich nema vylozene spatne charakterove vlastnosti. Je uzasne pozorovat, jak nenapadne se jejich zivoty protinaji pri osobitem stylu vypraveni neznameho pozorovatele. Jo a Sigur Rós je skvela kapela!

09.04.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvele podany pribeh tri generaci a trech casovych useku nasi historie. Skvele mapuje vztahy soudobe spolecnosti i charakterove rysy hlavnich postav. Precetla jsem toho s obdobnou tematikou dost a Slepama mapa me dovedla prekvapit a strhla do sveho deje.

03.04.2019 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Tolik emoci.. jsem unesena. Tohle by meli cist studenti ma strednich skolach. Trochu mi nesedel styl vypravovani sesitu, ale nakonec to dava smysl.

26.03.2019 5 z 5