Enxinka Enxinka komentáře u knih

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Prasarna a to se mi libilo. Minusove body ma jiz znacna monotonnost vypravovani.

29.10.2017 3 z 5

Přestupní stanice Přestupní stanice Ellery Queen

Narazila jsem na Prestupni stanici zcela nahodne a musim uznat, ze me knizka prekvapila. Ctiva se spoustou zvratu. I kdyz musim dat za pravdu ostatnim - nektere pasaze by mohy byt kratsi co se popisu tyce.

29.10.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Vubec jsem netusila, o cem pribeh bude, kniha se mi dostala do rukou ciste nahodou. Hned me ale pohltil naprosto strhujici dej. Neslo to jinak, zamilovala jsem si styl vypraveni. Uzasny cerny humor, pro me proste po dlouhe dobe kniha, u ktere jsem byla stale na hladine smichu/napjeti. Tesim se na druhy dil.

16.06.2017 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Zacatek me zaujal, prostredek nadchl a konec pribehu byl dosti pruhledny.

20.04.2017 3 z 5

Ruské kolo Ruské kolo Charles Cumming

Bezvadné, napínavé čtení, do kterého se člověk zakousne a nechce pustit. Složitost operací, při kterých neexistuje opomenutí jakéhokoli drobného detailu, si běžný člověk nedovede představit.
Nemůžu si pomoci, ale chvílemi mi Tom Kell hodně připomínal Harryho Holea.. to mě asi jako jediné vadilo. Jen těžko určit, zda je podobnost čistě náhodná nebo účelně směřovaná.

27.12.2016 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Bezvadný! Vždycky když jsem myslela, že jsem na stopě, tak jsem po dalším listu zjistila, že vlastně slepejš! :D Mě se třeba neomalený jazyk líbil, dávalo to příběhu mnohem více realistický nádech než naškrobené fráze. Určitě si přečtu i další knihy, protože 12. 12. pro mě nasadilo celkem pěknou laťku.

16.10.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Není to Harry, ale s tím do toho přece jdu ne? Mně se líbilo, napětí od začátku, překvapení mi taky nechybělo. Zajímavé myšlení přihlouplého Olava, který však na rozdíl od prvního zdání zas tak hloupý není - nebo za to aspoň nemůže. Pěkná oddychovka.

03.10.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Absolutní bestseller mi přijde lehce nadhodnocené označení, nicméně příběh je poutavý. Čte se takřka sám, Postava Rachel se mi líbí. Alkohol je snadná "pomoc" a snadno se také vymkne kontrole. V tomto příběhu však hrál roli i v psychologické rovině, a myslím, že nejenom mě napadlo, jak vlastně je jednoduché hrát si s lidskou myslí a vědomím na základě opilosti, vsugerování a důvěry.

26.09.2016 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Jak sám autor dodává, knihu bere s nadhledem i on sám a je spíše takovým zamyšlením nad budoucností. Myšlenka se mi líbí. Možná by však k vyprávění příběhu postačila obyčejná er-forma. určité pasáže by nevyčnívaly tak kýčovitě. Rozhodně bych Let 305 nezatracovala.

20.09.2016 4 z 5

Konec světa Konec světa Mark Chadbourn

Velice čtivé. Mohu jen doporučit :)

22.12.2014 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Po pár úvodních stránkách se to opravdu čte samo :) Sérii čtu v řadě, už jen z principu a postava Harryho je mi sympatická - i přes ten alkohol! :D Nicméně doufám, že aspoň na ty ženský už přestane mít smůlu a nebudou mu ty blízké umírat..

18.05.2014 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Po Měděném jezdci jsem ani nedoufala, že by pokračování mohlo být tak strhující. Ale už po přečtení pár stran jsem zjistila, že je! Strašně jsem se do postav vžila a doufám, že třetí díl také nezklame :)

12.05.2014 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Vyborne napsana kniha.. Jeste nikdy jsem necetla nic s takovym odporem a zaroven velkym zaujetim. Ukazuje lidskou krutost i lidske dno a ponizeni. Nemeli bychom byt k takovym vecem slepi, ac jsou pro nas davnou historii. Kdyz se na to podivame jinak, tak dlouho to zase neni. Takove veci si dnes nedovedeme predstavit. Obdiv patri tem co prezili a jeste vetsi tem, co se po vsech hruzach a utrpeni dokazali zaradit do normalniho zivota..

"Vychazi slunce nad Osvetimi
Ruzovou smouhou jasnou,
Stojime v radach tisi a nemi
A nad nami hvezdy hasnou"

29.03.2012 5 z 5