Přežila jsem Osvětim

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Polská spisovatelka vypráví svoje zážitky z koncentračního tábora v Osvětimi.

Snaží se pravdivě, nepřikrášleně, někdy i otřesně vylíčit všechno to, co lidé některých národů museli prožít a připomenout to všem lidem těch národů, které podobných hrůz a utrpení byly ušetřeny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37243/prezila-jsem-osvetim-37243.jpg 4.836
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Naše vojsko
Orig. název

Przeżyłam Oświęcim · 1946

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Přežila jsem Osvětim

Přidat komentář
Lenoulinka
11. srpna

Těšila jsem se, že si počtu vzhledem k vysokému hodnocení a úplně mě to nechytlo.. Přečetla jsem knih s touto tematikou už několik a tahle mě "netáhla". Asi je to tím, že je stará a nebyla psaná poutavě jako knihy, které teprve vycházejí. Přežila jsem a snad si příště spravím chuť.

Jarvis
01. srpna

neodpovídá skutečnosti

ivanapraha
09.12.2017

Příběh, který jsem četla před mnoha lety je tak silný, že mne opakovaně dohnal k slzám. Neuvěřitelné, že taková zvěrstva dokáží páchat lidé lidem....

veronika5179
27.01.2017

Tady je asi každý komentář zbytečný...
Jedna z nejsilnějších knih, která popisuje peklo...

Danae001
14.11.2016

Člověk neustále o tomto tématu slyší a čte, ale až tato kniha tím, jak velice "živě" a syrově bez obalu popisuje vše, co se dělo v koncentračních táborech, mi doopravdy pomohla vcítit se do těch lidí. Při čtení jsem i plakala, mrazilo mne....Toto dílo ve mně zanechalo hluboký citový zářez v duši, obdivuji autorku i ostatní za jejich statečnost, sílu a jsem jí vděčná, že své strašné zážitky svěřila papíru pro výstrahu dalším generacím, aby toto již nikdy nikdo nedopustil......

Sireen
11.05.2016

Úplné úžasná, krásně napsaná kniha, ze které vám běhá mráz po zádech, syrové a pravdivé vyprávění a ... tak nějak vlastně nemám slov.

Enxinka
29.03.2012

Vyborne napsana kniha.. Jeste nikdy jsem necetla nic s takovym odporem a zaroven velkym zaujetim. Ukazuje lidskou krutost i lidske dno a ponizeni. Nemeli bychom byt k takovym vecem slepi, ac jsou pro nas davnou historii. Kdyz se na to podivame jinak, tak dlouho to zase neni. Takove veci si dnes nedovedeme predstavit. Obdiv patri tem co prezili a jeste vetsi tem, co se po vsech hruzach a utrpeni dokazali zaradit do normalniho zivota..

"Vychazi slunce nad Osvetimi
Ruzovou smouhou jasnou,
Stojime v radach tisi a nemi
A nad nami hvezdy hasnou"

Štítky

Osvětim koncentrační tábory druhá světová válka (1939-1945)

Autor a jeho další knihy

Krystyna Żywulska
polská, 1914 - 1992

Kniha Přežila jsem Osvětim je v

Právě čtených5x
Přečtených73x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených11x
Knihotéce18x
Chystám se číst161x
Chci si koupit59x
dalších seznamech3x