Spící obři

Deadwood, Jižní Dakota. Jedenáctiletá Rose se prohání na kole poblíž domova, když tu se náhle propadne pod zem. Probere se na dně jámy v krychlové místnosti, na jejíchž stěnách září tajemné složité symboly. Hasičům, kteří ji přispěchají zachránit, se naskytne ještě podivnější pohled: Rose leží na dlani obří kovové ruky. Uběhlo sedmnáct let, avšak záhada bizarního artefaktu, jeho původu či tvůrců zůstává nevyřešena. Určení stáří se vzpírá logice, vojenské zprávy jsou cenzurované, nové teorie zuřivě zamítané. Pár lidí však neúnavně pátrá po odpovědích, mezi nimi i Rose, toho času již vystudovaná fyzička a vedoucí tajného týmu pokoušejícího se rozluštit záhadné symboly. Brzy je jasné, že se ocitli na cestě k odhalení objevu, který přepíše dějiny lidstva. Buď mu přinese definitivní mír, nebo hromadnou záhubu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339908/big_spici-obri-JAh-339908.jpg 4434

Akta Themis 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Sleeping Giants, 2016

Kniha Spící obři

kačenka80

Sci-fi nemusím ale příběh byl dobře zpracován. Konec byl sice předvídatelný ale zvraty, politické pletichaření a lehkost s jakou byla kniha napsaná se mi líbil. Trochu mi vadila forma rozhovoru, kterou je kniha napsaná.

FireOfFilth

Tato kniha mě zaujala svou anotací. Lehce jsem si přečetl několik recenzí a zjistil, že je psaná formou rozhovoru. Nikdy jsem nic podobného nečetl. Každopádně mužů hned říci, že se kniha četla velice dobře a krásně odsýpala.
Kniha nám představila několik postav, které jsou vcelku sympatické. Nejvíc mě baví samozřejmě samotný vyslýchající, o něm toho moc nevíme o to působí tajemněji. V příběhu se však ukáže ještě tajemnější postava, která dost překvapí i našeho prvního záhadného.
Máme tu dost politického pletichaření, které i obyčejný člověk pochopí a baví ho číst. Kniha obsahuje i solidní technické popisy a celkové zkoumání onoho předmětu okolo, kterého se kniha točí.
A samozřejmě na konci máme úžasný cliffhanger, který navnadí na další díl.
Hodnotím 80%

Borufka_9

Mně se to líbilo moc. Light sci-fi, vůbec mi nevadil styl a ani forma vyprávění. Nenudila jsem se ani chvíli, s chutí se vrhám na druhý díl!

BloodyO

Příjemné decentní sci-fi, které se velice dobře čte a to i vzhledem k nezvyklému způsobu vyprávění. 354 stran uteče jako voda a to i z toho důvodu, že velká část knihy je vedena dialogem mezi jednotlivými postavami.

Dada077

Dobré sci-fi, rozprávajúce o mimozemskej skladačke rozloženej po zemeguli. Originálny nápad, ako prácu s artefaktami vnímajú velitelia, výkonní dôstojníci, aj vedci, za čo dávam plný počet.
Ale tiež patrím medzi čitateľov, ktorým vadila forma vyrozprávania deja (zápisnice z rozhovorov, výsluchov a konfrontácií), kým som si trochu zvykla, čítala som záver. Na druhú stranu, ľahšie sa mi kniha odkladala, keď som napredovala po odstavcoch a potom som sa k nej vracala.

Luigi1

Tato kniha mě mile překvapila,velmi krásně čtivé.Takové sci-fi mám rád.

tomas9591

Super knížka, která rychle ubíhá a je psaná pomocí různých deníkových záznamu, reportáží a hlavně výslechů.

OsolenéKnihy

Knihu jsem nyní četla podruhé a přestože nese charakter thrilleru a staví na mnohých zvratech, i nyní mě přesvědčila o tom, že si mé nadšení zaslouží. Poprvé jsem ji četla asi před třemi lety, a i když jsem si ten příběh tenkrát zamilovala, je vidno, že mi paměť až tak neslouží a mnohá odhalení na mě udělaly stejný dojem, jako při prvním čtení. Moc se mi líbí zapojení mystiky a tajemna, pan Neznámý je postava, kterou byste nejradši zabili, ale nakonec se přistihnete, jak jeho manipulativním schopnostem fandíte, aby stál pořád při postavách, které je těžké si neoblíbit. I když je kniha jednou velkou sbírkou rozhovorů, charakter postav dobře vyniká a v situacích jednají prostě jako lidé, humor se tu přesně trefil do toho mého a to je vždy bod k dobru. Těším se i na rereading druhého dílu, věřím, že na mě bude mít stejný účinek, jako ten první a Spící obry doporučuji, kudy chodím. Fandím tady i zapojení světové politiky, super záporné postavě, o které byste neřekli, co se z ní vyloupne a skvělému rozehrání děje, který hodně prozradí během prvního dílu a ještě si zvládne připravovat půdu pro ty další. Líbí se mi i to, že to není čistokrevné sci-fi a tak kniha má potenciál zaujmout širší okruh publika. Je mi líto, že u nás nevyšly další autorovy knihy, ale chystám se na ně alespoň v originále.