emilieselden emilieselden komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

Velmi brutální ale napínavá a čtivá kniha se zajímavými zvraty. Konec mě bohužel trochu zklamal.

23.11.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Sympatický historický román, který krásně pomalu plyne. Atmosféra Londýna i samotné knihovny je dobře vykreslená a nepůsobí uměle. Kniha má určitě potenciál na pokračování.

21.01.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Stále stejně dobré hlášky, u kterých se člověk musí smát nahlas. 3,5*

05.11.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knihy od R. Bryndzy čtu hlavně proto, že jsou čtivé. To se jim upřít nedá. Jinak jsou to pouze průměrné, možná až lehce podprůměrné detektivky. Navíc je na nich velmi znát, že autor je homosexuál. Protože těmi se to tam jen hemží.

16.10.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle bylo dokonalé! Nejlepší thriller jaký jsem kdy četla. Napínavý od začátku do konce. Odehrává se během jedné noci, takže děj pěkně pádí a nemá žádná hluchá místa. A ty zvraty! Myslíte si, že už víte a najednou je to úplně jinak a znova a znova.. Jsem nadšená.

20.05.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásná doplňující knížečka pro všechny milovníky Harryho Pottera.

28.04.2022 4 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Krásné, i když místy smutné oddechové čtení, ale dočkáme se i odhalování rodinných tajemství. Napsané stylem, který vás nostalgicky přenese do ,,starých časů´´. Ještě když si k tomu pustíte příslušnou hudbu. Prostředí 60. - 70. let 20. století v Americe je také velmi zajímavé.

06.12.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Dobře se četla. všechno rychle ubíhalo. Neměla žádná hluchá místa. Hlavní postavy jsem si oblíbila.

23.03.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Jako ponurý thriller bych to zrovna neoznačovala. Konec byl super, i když docela předvídatelný. Jinak jsem se 3/4 knihy nudila.

20.05.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Skvělý napínavý psychologický thriller. Nedalo se od něj odtrhnout.

07.05.2020 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Smutné ale krásné a zajímavé verše ukazující tehdejší život nižších vrstev. Dobře se čtou.

20.04.2020 3 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Krásné povídky k zamyšlení.

28.01.2020 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Velmi zajímavá a čivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh Evelyn mě bavil, i když nemůžu říct, že by mi byla stoprocentně sympatická.

07.01.2024 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělá a čtivě napsaná kniha. Vůbec jsem netušila, jak to tenkrát v Rumunsku bylo. Akorát mi v knize scházelo více hlubších emocí.

17.09.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Romantiku moc nečtu ale tohle bylo super. Dá se tady sice najít pár klišé, ale mě to bavilo a chvílemi jsem se smála i nahlas.

06.08.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžký a smutný příběh. Začátek se slibně rozjel, pak mě ale zklamal směr, jakým se to začalo ubírat. Téma mi přijde klišoidní.

14.06.2023 3 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Tohle byla hrozná a psychotická kniha. I když ze začátku to tak nevypadalo. Nevím, jestli je to překladem, ale styl psaní je také úděsný. Věty ani nedávají smysl. Prostě ztráta času.

27.03.2023 2 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Skvělý promyšlený a brutální thriller bez hluchých míst, který mě moc bavil. Rozhodně stojí za přečtení.

24.11.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Trochu jsem se bála, jestli nebudu přehlcená, když budu číst všechny díly po sobě. Ale ne. Čte se to skvěle, jako by to byla jedna kniha. Klidně bych se hned pustila do dalšího dílu, který přednedávnem vyšel. 3,5*

18.11.2022 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Knihy od P. Dvořákové si musím dávkovat postupně, protože jsou plné negativismu. Čtou se dobře ale někdy se mi z nich dělá až špatně. Ukázkovým příkladem je zde třetí příběh, který jsem byla opravdu ráda, že jsem dočetla. Ale konec se mi líbil moc. První dva příběhy byly zajímavé a bavily mě. Zvláště druhý, s tématem víry, které není příliš často zpracováváno, mě velmi zaujalo. Nápad s odbornými vsuvkami se líbil. 3,5*

09.09.2022 3 z 5