Cukrová panenka

Působivý debut s atmosférou oblíbeného románu Černobílý svět. Malou Liberty zavane osud z Washingtonu do jižanského New Orleans, kde ji u babičky na čas zanechává matka Vidrine po smrti Libertina otce Grahama Bella. Krátké prázdniny se však nepředpokládaně prodlouží a prostředí amerického Jihu šedesátých let dává dívence poznat černošskou mentalitu a kulturu a otevírá jí úplně jiný svět. Po vzoru svého jména, znamenající svobodu, a pod vedením svérázné babičky Fannie zde Ibby, jak jí všichni říkají, dospívá. V domě babičky pracuje také černošská hospodyně Queenie, dcera Dollbaby a její dcerka Birdelia, se kterou se Ibby hned skamarádí. V domě se dodržují jistá pravidla, a to především zásadně se neptat na minulost – ta totiž skrývá nepříjemné rodinné tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337017/big_cukrova-panenka-veP-337017.jpg 3.9112

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dollbaby, 2014

Kniha Cukrová panenka

martini.ce

Dala jsem jí 30 stran, ale nezaujala mě.

1casper

Příjemná oddechovka z amerického jihu odehrávající se v 60. minulého století. Postavy mi byly sympatické, děj měl spád. Pěkné čtení.

Nepochopila jsem teda proč název Cukrová panenka.....

emilieselden
06.12.2021

Krásné, i když místy smutné oddechové čtení, ale dočkáme se i odhalování rodinných tajemství. Napsané stylem, který vás nostalgicky přenese do ,,starých časů´´. Ještě když si k tomu pustíte příslušnou hudbu. Prostředí 60. - 70. let 20. století v Americe je také velmi zajímavé.

ivka67
15.07.2021

Hezké čtení o nelehkém životě a vztazích "černých a bílých"

Aghatte
03.05.2021

Milá knížka, plná lásky, něhy a porozumění.
Když člověk pomalu zjišťuje, co vše na cestě životem paní Fannie potkalo, je s podivem, že v tom blázinci neskončila natrvalo. Díky dvěma dobrým duším, které se o ni celý život staraly. Ibby sice opustila vlastní matka, ale získala mnohem víc.
Psáno velmi plasticky, jakoby se člověk díval na starý americký film, úplně na mě dýchala atmosféra a dusno z města i rasových problémů.

bábuška
08.04.2021

New Orleans je dejištěm osudu matkou opuštěné Ibby, jejíž další výchovu převezme svérázná babička. Život v domě se automaticky dělí na svět bílých a svět černých. Ale obě služebné Queenie i Doll mi byly velice sympatické. A tak Ibby našla novou šťastnou rodinu. Celkem mi připadala kniha průměrná ale četla se dobře.

helenkan
16.03.2021

Dobrá odpočinková četba.

Lemurka
28.12.2020

Průměrná knížka, četlo se to dobře, děj lehce utahaný. Víc mě zajímal příběh Fannie z minulosti, kterého tam bylo velmi málo. Rovněž jsem čekala, že se tam promítne romantická linka mezi Ibby a T-bonem.