Cukrová panenka

Působivý debut s atmosférou oblíbeného románu Černobílý svět. Malou Liberty zavane osud z Washingtonu do jižanského New Orleans, kde ji u babičky na čas zanechává matka Vidrine po smrti Libertina otce Grahama Bella. Krátké prázdniny se však nepředpokládaně prodlouží a prostředí amerického Jihu šedesátých let dává dívence poznat černošskou mentalitu a kulturu a otevírá jí úplně jiný svět. Po vzoru svého jména, znamenající svobodu, a pod vedením svérázné babičky Fannie zde Ibby, jak jí všichni říkají, dospívá. V domě babičky pracuje také černošská hospodyně Queenie, dcera Dollbaby a její dcerka Birdelia, se kterou se Ibby hned skamarádí. V domě se dodržují jistá pravidla, a to především zásadně se neptat na minulost – ta totiž skrývá nepříjemné rodinné tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337017/cukrova-panenka-veP-337017.jpg 3.9102
Vydáno, Ikar (ČR)

Dollbaby, 2014

Kniha Cukrová panenka

Aghatte

Milá knížka, plná lásky, něhy a porozumění.
Když člověk pomalu zjišťuje, co vše na cestě životem paní Fannie potkalo, je s podivem, že v tom blázinci neskončila natrvalo. Díky dvěma dobrým duším, které se o ni celý život staraly. Ibby sice opustila vlastní matka, ale získala mnohem víc.
Psáno velmi plasticky, jakoby se člověk díval na starý americký film, úplně na mě dýchala atmosféra a dusno z města i rasových problémů.

bábuška

New Orleans je dejištěm osudu matkou opuštěné Ibby, jejíž další výchovu převezme svérázná babička. Život v domě se automaticky dělí na svět bílých a svět černých. Ale obě služebné Queenie i Doll mi byly velice sympatické. A tak Ibby našla novou šťastnou rodinu. Celkem mi připadala kniha průměrná ale četla se dobře.

helenkan

Dobrá odpočinková četba.

Lemurka
28.12.2020

Průměrná knížka, četlo se to dobře, děj lehce utahaný. Víc mě zajímal příběh Fannie z minulosti, kterého tam bylo velmi málo. Rovněž jsem čekala, že se tam promítne romantická linka mezi Ibby a T-bonem.

Katka2382
07.07.2020

Taková příjemná milá oddechovka,přečteno téměř na jeden zátah.Můžu doporučit do batůžku na dovolenou.

Aranel15
06.07.2020

V knize se postupně odkrývaly zajímavé osudy paní Fannie, která byla velmi silnou ženou. Jen jsem čekala, že se více rozvine vztah mezi T-bonem a Ibby.

essene
22.05.2020

Prokousávala jsem se,ale bylo to zajímavé z hlediska osudů lidí

Doubravka1975
09.03.2020

Knížka má krásnou obálku a lákavou anotaci. Skvělé téma. Amerika, New Orleans, 60 léta a život černých a bílých.
Ale vůbec mě nebavil styl vyprávění, prostě mi to nějak nesedlo i když konec byl zajímavý.
A ještě vůbec nechápu název, proč cukrová panenka,cti se asi spletli při překladu