em75 em75 komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Angela opět nezklamala. Jen ten konec jsem nečekala. Ten jsem nečekaně obrečela. Už abych měla v ruce další díl.

21.05.2020 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další skvělý díl výborné série. Vysvětlení nebylo velké vau, ale i tak jsem spokojená. Lidská psychika je nevyzpytatelná, tak jako to tady bylo u obou případů. Ava s Lucem mi přirostli k srdci, tak jsem chvílemi ani nedýchala .. ale to by pak bylo moc jednoduché.

05.06.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Čím víc jsem četla, tím víc jsem měla toho věčně nabroušeného chlápka Oveho ráda. A jak říkávala jeho Sonja - "Všichni lidé chtějí žít hodnotný život, ale hodnoty má každý člověk jiné."
"Opravím ti to, kocour zůstane." Jo, o tomhle to je.

14.12.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásná, vtipná, ztřeštěná, ale hlavně moc milá kniha. A odkazy na krizová centra a linky důvěry v ČR na konci knihy - "Kdybyste někoho potřebovali", to mě dostalo. Nevím, co napsat víc. Jsem dojatá. A králík na wc ..?

17.10.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Ani nevím jak a byl konec knihy. Byla jsem zvědavá,jak po smrti Dawsona budou Kim a její tým fungovat dál. Musím říct,že mě v tomhle díle Kim fakt dost štvala,ale Bryant to naštěstí ustál se mnou .. Jsem moc ráda,že jim to zase všem spolu klape a nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Takže paní Angelo .. šup šup ..

30.06.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

".. A je tam zima?" Znala jsem hodně lidí, kteří by mi na tuhle otázku mohli odpovědět. Jenže to nejde. Ale pokud je tam opravdu zima, taky jednou budu ráda za ty pletené rukavice.

30.12.2021 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Prostě super.Ani třetí kniha mě nezklamala a že mě čekají k přečtení už jen dvě mě trochu mrzí.Doufám,že co nevidět vyjde další.Kim jsem si hodně oblíbila,je mi sympatická jako ženská i jako tvrdohlavá vyšetřovatelka.Jako mámě mi nedělalo dobře,že s dětmi bylo tak zacházeno,ale o to to bylo děsivější.

18.08.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

10.05.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Opět skvělé. Žádné složité kombinace a kopa jmen na zapamatování. Jude a Uriah mě mile překvapili. Těším se na pokračování.

02.11.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kate je mi sympatičtější než Erika. Umí se prosadit. Některé pasáže byly zbytečné a rušily mě nějaké chyby v textu. Já jsem spokojená a těším se na další díl.

11.02.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Všechny krásné komentáře zde již byly napsány, tak mi zbývá jen napsat - bože, prosím víc takových knih.

23.04.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tuhle sérii mám moc ráda. Příběh s Natashou má asi svoje opodstatnění, ale ten mi tam nesedl, už tak toho tam bylo dost. Zato Lively mě teď hodně překvapil, super týpek, měla jsem o něho strach. A Ava s Lucem, no to asi vypadá na nekonečný příběh ..

20.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robertovy knihy miluju, stejně jako jeho příspěvky na fb. Tahle mi ale moc nesedla. Trochu jsem se ztrácela v postavách, možná je to moje chyba, pletla se mi jména. Což ovšem neznamená, že se netěším na další knihu ať s Kate nebo Erikou.

29.03.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak tohle byla pořádná jízda! Netušila jsem komu fandit, komu věřit. Moc se mi líbily uvozovky dole sarkastické poznámky uvozovky nahoře, které Claire lítaly hlavou. A ten konec tomu dal korunu. Opravdu skvělá kniha.

29.11.2021 5 z 5

Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Lucie Hušková

Tak nevím, ale nezasmála jsem se ničemu. Hodně jsem se ztrácela v dlouhých souvětích (ke všemu doplněných větami v závorkách). Spisovatelka se asi potřebovala vypsat ze své nevraživosti vůči manželce svého milence a tak napsala tuhle knihu. Častokrát jsem byla v pokušení knihu odložit, ale to nemívám ve zvyku a taky jsem pořád čekala, že se začtu a hlavně zasměju. Škoda času. Hvězdička.

21.08.2021 1 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.

15.05.2021 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tenhle příběh se mi líbil víc, než první díl. V tom prvním to bylo takové oťukávání, ale teď to mělo úplně jiný spád. Nedalo se jinak, než číst dál a čekat, jak to dopadne. Bylo mi obou kluků moc líto a oba dva jsem si zamilovala. Bylo by fajn, kdyby se tyhle knihy dostaly i mezi mladé lidi, kteří zápasí se svými nejistými myšlenkami a dodaly jim odvahu ..

07.12.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knihy si vybírám sama, ale tuhle jsem i s druhým dílem dostala jako dárek. A jsem nadšená. Sayer jsem si hned oblíbila a překvapilo mě, že její nadřízená není nepříjemná mrcha jako bývají v jiných detektivkách. Asi od půlky příběhu jsem si myslela, že jsem asi poprvé uhodla vraha, ale stejně jsem se zase spletla. A ta její babička ... SUPER.

04.12.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

"Nenávidím spoustu lidí na jednom místě. Kromě toho funguju jenom tehdy, když kolem mě nepostává příliš mnoho osob, které mě olupují o kyslík." "Mám jich pár zastřelit?" Tahle dvojice se mi moc líbí. Doufám, že vyjde ještě spousta dalších stejně dobrých dílů ..

25.10.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tahle série je naprosto skvělá. Avu mám ráda a do Luca jsem se zamilovala .. Jednoduché,bez nějakých složitých kombinací,kdy ke konci příběhu už ani já sama neznám své vlastní jméno. Prostě paráda. A Avěna hláška "Ruce nahoru a nehýbejte se!" mě pobavila na dlouhou dobu. Ta představa těch dvou a jejího výrazu ..

11.07.2020 5 z 5