Ike - Můj italský corso pes aneb psí život v Itálii

Ike - Můj italský corso pes aneb psí život v Itálii

Pravdivá pohádka o psím životě a o psancích v Itálii. Také o tom, jak vás italský corso pes může zruinovat, připravit vás o přítele a úplně změnit váš život... Jak jinak než k lepšímu! Lucie Hušková, původem česká spisovatelka žijící mnoho let v severní Itálii, napsala půvabné a velmi vtipné vyprávění o této krásné zemi a jejich místy rozporuplných obyvatelích téměř očima corsího štěňátka. Příběh o tom, jak se českým maminkám může nedařit v Bel Paese, pokud si vezmou za manžela italské zvíře, sice místy srší i černým humorem, ale ti z vás, kteří milovali Jamese Herriota nebo Betty MacDonaldovou, ho jistě náležitě ocení. Podle autorky život v Itálii nejsou jenom přírodní a historické krásy, romantické písně, špagety, pizza a výborná zmrzlina, jak by se mnohým turistům mohlo zdát. Obzvlášť, pokud jste slovanského původu, žijete v Itálii více než dvacet let, máte za muže italského inženýra, který nežije, ale funguje a snaží se ničit život vám stejně jako jeho matka a místní byrokratický a sociální systém. V takovém případě se svoboda může přeměnit v režim tvrdého vězení a sňatek s krásným cizincem v opravdové peklo. Ale pokud milujete děti a psy, není ještě všechno ztraceno. Utratit poslední peníze za rozkošné štěňátko corso psa, které se sice téměř přes noc promění v létající černé telátko a zdemoluje celý byt, může být navzdory všemu jedinou šancí na přežití a poklidného soužití s bývalým karabiníkem. Kniha je určena milovníkům humoru, psů a domácích mazlíčků, ženám každého věku, kterým po přečtení knihy bude jasné, že život v Itálii nemusí být vždy úplná výhra v loterii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334227/ike-muj-italsky-corso-pes-aneb-psi--6Qx-334227.jpg 4.419
Literatura česká
Vydáno:, Práh

bookcase

Zajímavé pojetí - vidět život pohledem psa. Ike je sympaťák. :) A není to žádná procházka růžovou zahradou, žít v Itálii asi nebude žádný med.

MartinaH73

Moc zaujimava a pravdiva knižka ... socialka pred ktorou maju v Taliansku rodičia velky respekt, komplimety autorke, ktorá vdaka svojej positivite vyrieši každu situaciu.
Tesim sa na druhy diel.

ViktoriaDior

Kniha sa mi veľmi páčila, a už sa teším na jej pokračovanie... Autorka v nej opisuje "Bel Paese" - aké v skutočnosti je, právny a sociálny systém - po zložení si tzv. "ružových okuliarov". Nevidím tam žiadnu zaujatosť. A oceňujem, že sa na všetky situácie, v ktorých sa ocitla, snaží pozerať s humorom.

Gabi84

„ Role Bosorky? Jej milenca?“ Musím se smát a dát za pravdu Sannymu. Tady je někdo opravdu natvrdlý, nebo je ten útok nějaký osobní a zaujatý? Jde jasně o alegorii spravedlnosti a esoteriky, píše se tam, že je to pohádka. Je tam také trochu z Big brothera, Ike kontroluje fb, který o vás prozradí vše a tak dále... Kniha je podle mě nadprůměrné čtení, rozhodně ne odpad, na který jsme často zvyklí. Jen mi tam chybí fotky štěňátka, nebo ilustrace, pokud je to jen fantazie. Na obálce jsou nějaké divné fotografie. Trochu nechápu. Jinak super, tleskám a doufám, že vyjde ten v knížce slibovaný další díl.

sanny6969

Knížky si vybírám i podle komentářů a když baba kritizuje babu, upoutají mě ještě víc, protože je v tom většinou závist. Jen k úvodu, není pravda, že autorka tvrdí, že se všichni její přátelé smáli. Píše naopak, že její matka při četbě plakala. Čtenářka, která toto píše, kupodivu komentuje jen Ike - knihu od téměř neznámé autorky. V knize je dost informací o italském právním a sociálním systému, proto mě zaujala. Žádnou zatrpklost nebo nenávist jsem tam nepostřehl, jen mimořádně těžký osud o kterém je psáno téměř s humorem. Spousta zajímavých věcí v první části o rase corso psa, druhou část už vypráví Ike a tak je to trochu nadpřirozené. Myslím, že plukovník opravdu neexistuje. Je také jen symbolem spravedlnosti. Dobrý nápad. Snad to autorka nepokazí pokračováním. Zatím jsem nadšený a to čtu ženské autorky opravdu málo a většinou nekomentuji, když nemůžu chválit…

Krokodyl17

Knihu jsem četla, protože žiji v Itálii a podobné knihy mě zajímají. Odebírání dětí v Itálii je opravdu velký problém a ze čtení jde místy tak trochu hrůza, přestože knihu od určitého bodu začíná vyprávět Ike (když trochu povyroste) a je to tedy vyprávěno s nadsázkou. Souhlasím, že kniha není pro povrchního a konzumního čtenáře, který se v ní nemůže orientovat, protože nemá ani dostatečný smysl pro humor, ani empatii a nemůže ji tudíž pochopit. Jen nechápu, že věci, o kterých vlastně kniha je, nechávají lhostejnou (podle posledních tří komentářů) strunu ženské solidarity a čtenářky knihu hloupě banalizují. Zřejmě nemají děti. Jediné, co bych zkritizovala je fakt, že kniha nevyšla společně s druhým dílem (nebo 3a 4???) není zase tak dlouhá a člověk by se rád dozvěděl, co bude dál a také se nerad s knihou loučí, přestože se dá přiřadit ke knihám, které si bez problémů přečtete víckrát

jirka-praha8

Normálně knihy nehodnotím, ale po přečtení komentářů se nemohu nezastat Ike, který mě naprosto okouzlil.
Bude asi pravda, že kniha je hlavně pro hodné a chytré lidi… tím spíš, že hodnocení ze Slovenska jsou bez diakritiky (takže asi ze Slovenska nejsou: v Itálii klávesnice nemá žádné slovanské diakritické znaménko).
Za mě má vyprávění 5 hvězdiček.

Laila26

Naprosto skvělý humor, suchý a ironický. Přitom půvabné povídaní o životě v Itálii, přestože ty životní nesnáze nezávidím.

Nickcz

Miluju Itálii a miluju psy a pořád říkám "není nad české chlapy"'-) Super kniha, inteligentní humor s nadsázkou pro ty, kteří jej dokáží ocenit a už si v životě něco prožili...

Klichem1

V prvej polovice knihy autorka demonizuje jej byvaleho talianskeho manzela, v druhej zase stylizuje do postavy bosorky byvalu manzelku jej milenca (teda skoro byvalu). Nebyt tych par vsuviek o roztolom cane corso stenati knihu ani nedocitam. Bolo z nej neskutocne citit skryvanu zatrpknutost a zensku nevrazivost... a to ja moc nemusim.

houmina
18.09.2017

Zbytecna kniha. Ztrata casu. Dej veskery zadny. A humor jsem v ni take hledala marne, prestoze sama autorka ctenare na zacatku pribehu informuje o tom, jak se vsichni jeji pratele pri cteni smali.

bagel
20.08.2017

Kniha mě hodně zklamala, bylo to nějaké zmatené, nevěděla jsem často, zda vypravečem je pes nebo jeho majitelka. Zase tak moc vtipné to nebylo.

psi Itálie

Lucie Hušková