Onlineem75

Přečtené 142Hospodyně
? - listopad 2021
Hospodyně 2021, Natalie Barelli

Tak tohle byla pořádná jízda! Netušila jsem komu fandit, komu věřit. Moc se mi líbily uvozovky dole sarkastické poznámky uvozovky nahoře, které Claire lítaly hlavou. A ten konec tomu dal korunu. Opravdu skvělá kniha.


Němý svědek
? - listopad 2021
Němý svědek 2019, Caroline Mitchell

Líbily se mi krátké kapitoly a vyprávění z více pohledů. Hodně napínavá kniha, přemýšlela jsem, kdo je opravdu blázen. Jen ten konec mě malinko zklamal. Ten být trošičku jinak, dala bych plné hodnocení.


Babičky na tahu
? - listopad 2021
Babičky na tahu 2021, Judy Leigh

Všechny to byly milé dámy a bylo hezké číst, že v sedmdesáti má život ještě šťávu .. Jen jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc zábavy a smíchu. Eddie mě už od začátku neskutečně štval a říkala jsem si, že není možné, aby s ním Jenny i nadále chtěla být. Taky se mi styl vyprávění zdál takový kostrbatý, nepřirozený. Ale možná je to jen můj pocit.


Příběh Arthura Truluva
? - listopad 2021
Příběh Arthura Truluva 2021, Elizabeth Berg

Asi jsem nečetla milejší knihu. Jednoduchý příběh u kterého jsem tušila, jak dopadne. Ale takové pohlazení na duši jsem zatím v žádné knize nezažila. Pan Truluv je úžasný člověk. A Maddy ztracená a moc milá dívka - "Není si vlastně jistá, proč ji ostatní nemají rádi. Vypadá docela dobře. Má smysl pro humor. Není hloupá. Nejspíš to bude tím, že ostatní cítí, jak moc je potřebuje". Tohle mě dostalo už na začátku příběhu. To znám ..


Kořist
? - říjen 2021
Kořist 2021, Darcy Coates

Začátek mě nějak moc nebavil, ale pak se to pěkně rozjelo. Chvílemi jsem se opravdu trochu bála a jsem ráda, že se nakonec nejednalo o žádné sci-fi. Snažila jsem se představit si tak velký les a s tím jsem měla problém. Trošku se mi tam prolínaly filmy Les sebevrahů a Záhada Blair Witch. Jen mě mrzel pro mě unáhlený konec a rozuzlení jsem tak trochu tušila.


Drahá ženo
? - říjen 2021
Drahá ženo 2021, Kimberly Belle

Knihu "Zmizelá" od G.Flynn jsem nečetla, ale viděla jsem film a tenhle příběh mi ho chvílemi hodně připomínal. Nakonec to ale bylo zamotanější a až ke konci jsem začínala tušit, která bije. Ale že bych byla nějak extra nadšená se říct nedá ..


Saturnin se představuje
? - říjen 2021
Saturnin se představuje 2021, Miroslav Macek

Tahle kniha má jednu chybu .. je moc krátká. Klidně bych si o Saturninově mládí přečetla dalších pár stran navíc. Pokud bude takhle pan Macek pokračovat dál, budu jen ráda.


Řetěz
? - říjen 2021
Řetěz 2020, Adrian McKinty

Velmi znepokojivé téma. Nejhorší co by se kdy mohlo stát je, kdyby někdo ublížil mému dítěti. Co všechno bych byla schopná kvůli tomu udělat ..?


Temné vábení
? - říjen 2021
Temné vábení 2021, Loreth Anne White

Příběh byl pěkný, ale kniha se mi zdála být hodně roztahaná, klidně bych ji trochu zkrátila. Nějak jsem se tím prokousávala a necítila jsem potřebu číst dál a dál jak to dopadne. Jako thriller mi to moc nepřišlo. Čekala jsem trochu víc.


Nejhezčí mezi krávami
? - září 2021
Nejhezčí mezi krávami 2021, Zuzana Hubeňáková

Skvělá kniha ze života ženy pro ženy. Fakt jsem se hodně nasmála. Perfektní čtení pro odreagování.


Co oči nevidí
? - září 2021
Co oči nevidí 2021, Betsy Reavley

Tak to teda byl pár k pohledání. Deborah mi byla čím dál víc nesympatičtější, to jak se chovala ke svým dětem mě hodně štvalo. Celkově se z ní stalo "něco", co bych nenazývala ženou. Bylo to sice trochu přitažené za vlasy, dost mi vadilo přeskakování v čase, ale musela jsem pořád číst dál a dál ..


Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku
? - září 2021
Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku 2018, Kamin Mohammadi

Krásný příběh, krásná kniha. Moc se mi líbily všechny popisy přírody a města, kaváren a pocitů .. bylo tam tolik krásných vět, že jsem se v duchu přesouvala do knihy. Recepty jsou vesměs jednoduché a těším se, až si z nich nějakou dobrotu ukuchtím.


Temné šílenství
? - srpen 2021
Temné šílenství 2014, Wulf Dorn

Z Lesní kliniky to pro mě byl nejlepší díl. To rozuzlení stálo za to ..


Ike - Můj italský corso pes aneb psí život v Itálii
? - srpen 2021
Ike - Můj italský corso pes aneb psí život v Itálii 2017, Lucie Hušková

Tak nevím, ale nezasmála jsem se ničemu. Hodně jsem se ztrácela v dlouhých souvětích (ke všemu doplněných větami v závorkách). Spisovatelka se asi potřebovala vypsat ze své nevraživosti vůči manželce svého milence a tak napsala tuhle knihu. Častokrát jsem byla v pokušení knihu odložit, ale to nemívám ve zvyku a taky jsem pořád čekala, že se začtu a hlavně zasměju. Škoda času. Hvězdička.


Hoď se do pogody
? - srpen 2021
Hoď se do pogody 2019, Sandra Pogodová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku pro zasmání a tak jsem náhodou v knihkupectví sáhla po téhle knížce, aniž bych si předem četla hodnocení. Paráda. Nezklamala. Tata a jeho dcera napsali skvělé povídky a představa, že to opravdu všechno zažili .. Určitě si koupím i druhý díl.


Mrazivé ticho
? - červenec 2021
Mrazivé ticho 2013, Wulf Dorn

Tak tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Pro mně to bylo hodně psychicky náročné, ale to možná kvůli mým vlastním bolestem .. Jen jsem se chvilkami trošku ztrácela ve jménech.


Po povrchu
? - červenec 2021
Po povrchu 2021, Tomáš Třeštík

Abych se přiznala, jméno Tomáš Třeštík mi nic neříkalo. Vím, kdo je Helena Třeštíková a jméno Radka Třeštíková znám jen z obálek v knihkupectvích. Knihu jsem si koupila převážně proto, že vzadu bylo napsáno - "zpověď fotografa". Ráda fotím, ale to sem nepatří. Tomáš psal o věcech a pocitech, které znám dost dobře i já sama. Popisoval se tak, že jsem si musela říct, že život s ním musí být hodně těžký. On to dokázal veřejně přiznat před celým národem. Já mám občas problém takovou věc přiznat i sama sobě. On žije v jiné "cenové skupině" a je to muž, přesto jsem se v něm skoro ve všem poznala i já. Sakra.


Spouštěč
? - červenec 2021
Spouštěč 2015, Wulf Dorn

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, taky jsem moc netušila, co od příběhu čekat .. Ale pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak to s Ellen a jejím Černým mužem dopadne. Vysvětlení pro mě bylo šokující. Trošičku mi to připomnělo knihu od S.Fitzeka "Pacient".


Až na kost
? - červen 2021
Až na kost 2021, Ellison Cooper

Celý příběh byl jedna velká napínavá jízda a při některých překvapeních mi skoro spadla brada. A ten konec .. při dočtení ze mně jen vylítlo slovo - doprčic. To už je fakt konec? A kdy vyjde další díl? Ještě letos? Příští rok? To musím tak dlouho čekat?!


Hotel García
? - červen 2021
Hotel García 2020, Gabriela Bártová

Na čtení jsem se těšila, protože miluju Korfu a ráda čtu o tom, jak někdo někde začíná žít nový život. Jenže tady ho v podstatě všichni začali žít až v poslední kapitole knihy. Taky mi přišla nereálná představa, že tam sami žijí a pracují děti 10-14 let. Jsem hodně zklamaná. Hvězdy za Korfu a to, že knihu napsala česká spisovatelka.


Klikatá cesta
? - červen 2021
Klikatá cesta 2020, Brian Freeman

Tenhle díl se mi zdál nejslabší, možná proto, že na mě byl trochu překombinovaný. Ale i tak jsem se v postavách orientovala. Asi mě o trochu víc zajímalo, jak dopadne Frostův soukromý život než vyšetřování. A na samém konci jsem si řekla "Co to sakra má být...?" To mě fakt dostalo. Nemám ráda otevřené konce a myslím, že se v tomhle případě jedná o trilogii, tak to tak asi má být. Každopádně bych se nezlobila za pokračování v sérii, protože jsem si Frosta i Shacka zamilovala ...


Podivuhodná odhalení Artura Peppera
? - květen 2021
Podivuhodná odhalení Artura Peppera 2017, Phaedra Patrick

Moc milá kniha, při čtení jsem byla moc příjemně překvapená a čím dál víc jsem se nořila do Arturova hledání, putování a dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh z Paříže. Při "Ahoj tati" se mi zatajil dech a vyhrkly slzy, jako bych tam s nimi opravdu byla. Ta Arturova proměna mě uvnitř hluboce zasáhla ..


Vnitřní hlas
? - květen 2021
Vnitřní hlas 2019, Brian Freeman

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.


Noční pták
? - květen 2021
Noční pták 2018, Brian Freeman

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.


Zvyknout si na Korfu
? - květen 2021
Zvyknout si na Korfu 2020, Hana Anthi

Čtení to bylo zajímavé. Začátky, které netrvají měsíce, ale roky, myslím tím jejich bydlení, práci .. obdivuji paní Hanku, že všechny ty peripetie ustála. Myslela jsem si, že se dozvím i něco o jejich současném životě, aspoň nějaký dodatek, ale najednou je konec knihy. To mě hodně zamrzelo, protože se nejednalo jen o nějaké historky ze života. Taky jsem se moc nezasmála, spíš mi bylo v určitých momentech dost úzko, ale tohle možná vidí každý jinak. Korfu mám moc ráda a tak jsem se myšlenkami přenášela na všechna místa, která znám.


Dlouhé stíny
? - duben 2021
Dlouhé stíny 2020, Charlie Donlea

Krátký a přitom spletitý příběh. Rory mi sedla, stejně jako její přítel Lane, který při ní stál. Jsem zvědavá na další díly.


Prohřešek
? - duben 2021
Prohřešek 2020, Brandi Reeds


Pochovejte mě pod podlahu
? - duben 2021
Pochovejte mě pod podlahu 2020, Pavel Vladimirovič Sanajev

Tak nevím. V první kapitole Koupání jsem skoro brečela smíchy a těšila se na další podobné chvilky. Ale čím víc jsem se nořila do příběhu, tím víc mi bylo Saši líto. Možná byl nemocný, ale jeho babička by potřebovala dlouhodobou léčbu na psychiatrii. Podle mě hraniční porucha osobnosti a nevím co ještě. Chvílemi jsem se ještě občas usmála, ale určitě bych to nepřirovnala ke knihám o Forrestovi G. Každopádně je to silný příběh malého kluka a jsem ráda, že jsem se k té knížce dostala.


Sleduje tě
? - duben 2021
Sleduje tě 2020, Charlie Gallagher

Kniha mě moc nechytla, nic překvapivého se nekonalo. Možná dám Harrymu a Maddie ještě jednu šanci a pak uvidím, jestli v sérii pokračovat.


Zvláštní, ale pravdivé
? - březen 2021
Zvláštní, ale pravdivé 2017, John Searles

Měla jsem trošku strach, že se bude jednat o duchařinu. Ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Když si to tak představím .. je to zvláštní, ale stát se takové věci můžou. Knihu bych jen o několik stránek zkrátila, ale jinak perfektní.


Jak přežít svého muže
? - březen 2021
Jak přežít svého muže 2020, Jana Bernášková

Potřebovala jsem něco na oddech a tohle bylo ono. Když si vzpomenu na moje mladá nevybouřená léta plná hledání toho pana pravého .. Jo, je to fajn knížka.


Kdo se postará o Annu
? - březen 2021
Kdo se postará o Annu 2020, Kateřina Pantovič

Přemýšlím, co napsat, ale nějak nevím. Možná proto, že jsem nevěděla, co od knihy "přesně" čekat, když jsem si ji koupila. Snad výbuchy smíchu? To asi ne, když příběh začíná sebevraždou. Teď jsem tak zvláštně mile smutně překvapená. Asi ve mně ty pocity dlouho zůstanou, mám o čem přemýšlet.


Zamkni poslední dveře
? - březen 2021
Zamkni poslední dveře 2020, R. Sager (pseudonym)

Pane jo, tahle spisovatelova třetí knížka se mi líbila ze všech nejvíc. Měla jsem trochu strach, že to bude kopie "Rosemary má děťátko", naštěstí se to začalo ubírat jiným směrem. Za ten konec můžu jen poděkovat.


Ještě to nebalím, vzkazuje babička
? - březen 2021
Ještě to nebalím, vzkazuje babička 2018, Judy Leigh

Na knihu jsem se moc těšila, ale cítím menší zklamání. Asi do půlky jsem se nemohla začíst, ke všemu mi hrozně lezli na nervy Brendan s Maurou. Nejdřív hlavně Maura, časem se mé sympatie k oběma prohodily. Čekala jsem výbuchy smíchu a to, že Evie procestuje větší část světa a s tím spojené zážitky. Ale moc jsem si tu rošťandu oblíbila a druhá půlka knihy mě chytla. Jen mě zklamalo, že happyend nebyl úplný happyend a bylo to takové smutné. Aspoň pro mně.


Mrtvé vzpomínky
? - únor 2021
Mrtvé vzpomínky 2020, Angela Marsons

Ani další díl mě nezklamal, i když se mi zdál být trošku jiný, než ty předchozí, takový klidnější .. Paní Angela prostě umí!


Žena filmového kritika
? - únor 2021
Žena filmového kritika 2019, neznámý, neuveden

Příjemné odpočinkové čtení, třeba k odpolední kávě. Jen pozor, občas hrozí vyprsknutí smíchy .. Obdivuji tenhle druh humoru, životního "nadhledu" a tolerance paní spisovatelky. A ta obálka se fakt povedla.


Pacient
? - leden 2021
Pacient 2019, Sebastian Fitzek

Pane jo, to jsem nečekala. Během čtení jsem pořád přemýšlela, jak to dopadne, ale tohle by mě fakt nenapadlo. V jednu chvilku mi to připomnělo kousek od Palahniuka. Jsem v pokušení přečíst si to ještě jednou, když už vím ..


Hugo a Vánoce pod psa
? - leden 2021
Hugo a Vánoce pod psa 2020, Sophie Pembroke

Pěkný oddechový příběh. Kniha je pro čtenáře od 11 let, proto jsem ji v knihkupectví nemohla najít. Ale určitě si ji rádi přečtou i dospělí, kteří se chtějí předvánočně naladit a vypnout myšlenky.


Pozvala mě dál
? - leden 2021
Pozvala mě dál 2020, Lucy Clarke

Jedna z mála knih, které mi nedaly spát. Musela jsem vědět, kdo je ten tajemný návštěvník a jestli Elle opravdu jen blouzní z nevyspání. Paráda.


Všechno nejlepší, Anno
? - prosinec 2020
Všechno nejlepší, Anno 2020, Petra Jirglová

Spisovatelku jsem zaregistrovala, když měla vyjít Letuška z economy. Jenže mi stačilo přečíst pár ukázek a byla jsem zklamaná a knihu si nekoupila. Recenze na Všechno nejlepší, Anno, mě zaujala a tak jsem to riskla. A rozhodně nelituju. Jsem nadšená. Annu jsem si zamilovala a i když jsem byla zvědavá, jak její příběh dopadne, nerada jsem se blížila čtením ke konci. Chtěla jsem, aby její příběh pokračoval a já mohla číst dál. A ta krásná obálka tomu všemu dodala ten správný šmrnc.


1