em75

Babičky na tahuBabičky na tahuJudy Leigh

Všechny to byly milé dámy a bylo hezké číst, že v sedmdesáti má život ještě šťávu .. Jen jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc zábavy a smíchu. Eddie mě už od začátku neskutečně štval a říkala jsem si, že není možné, aby s ním Jenny i nadále chtěla být. Taky se mi styl vyprávění zdál takový kostrbatý, nepřirozený. Ale možná je to jen můj pocit.

24. listopadu

Příběh Arthura TruluvaPříběh Arthura TruluvaElizabeth Berg

Asi jsem nečetla milejší knihu. Jednoduchý příběh u kterého jsem tušila, jak dopadne. Ale takové pohlazení na duši jsem zatím v žádné knize nezažila. Pan Truluv je úžasný člověk. A Maddy ztracená a moc milá dívka - "Není si vlastně jistá, proč ji ostatní nemají rádi. Vypadá docela dobře. Má smysl pro humor. Není hloupá. Nejspíš to bude tím, že ostatní cítí, jak moc je potřebuje". Tohle mě dostalo už na začátku příběhu. To znám ..

05. listopadu

KořistKořistDarcy Coates

Začátek mě nějak moc nebavil, ale pak se to pěkně rozjelo. Chvílemi jsem se opravdu trochu bála a jsem ráda, že se nakonec nejednalo o žádné sci-fi. Snažila jsem se představit si tak velký les a s tím jsem měla problém. Trošku se mi tam prolínaly filmy Les sebevrahů a Záhada Blair Witch. Jen mě mrzel pro mě unáhlený konec a rozuzlení jsem tak trochu tušila.

Drahá ženoDrahá ženoKimberly Belle

Knihu "Zmizelá" od G.Flynn jsem nečetla, ale viděla jsem film a tenhle příběh mi ho chvílemi hodně připomínal. Nakonec to ale bylo zamotanější a až ke konci jsem začínala tušit, která bije. Ale že bych byla nějak extra nadšená se říct nedá ..

Saturnin se představujeSaturnin se představujeMiroslav Macek

Tahle kniha má jednu chybu .. je moc krátká. Klidně bych si o Saturninově mládí přečetla dalších pár stran navíc. Pokud bude takhle pan Macek pokračovat dál, budu jen ráda.

ŘetězŘetězAdrian McKinty

Velmi znepokojivé téma. Nejhorší co by se kdy mohlo stát je, kdyby někdo ublížil mému dítěti. Co všechno bych byla schopná kvůli tomu udělat ..?

Temné vábeníTemné vábeníLoreth Anne White

Příběh byl pěkný, ale kniha se mi zdála být hodně roztahaná, klidně bych ji trochu zkrátila. Nějak jsem se tím prokousávala a necítila jsem potřebu číst dál a dál jak to dopadne. Jako thriller mi to moc nepřišlo. Čekala jsem trochu víc.

Nejhezčí mezi krávamiNejhezčí mezi krávamiZuzana Hubeňáková

Skvělá kniha ze života ženy pro ženy. Fakt jsem se hodně nasmála. Perfektní čtení pro odreagování.

Co oči nevidíCo oči nevidíBetsy Reavley

Tak to teda byl pár k pohledání. Deborah mi byla čím dál víc nesympatičtější, to jak se chovala ke svým dětem mě hodně štvalo. Celkově se z ní stalo "něco", co bych nenazývala ženou. Bylo to sice trochu přitažené za vlasy, dost mi vadilo přeskakování v čase, ale musela jsem pořád číst dál a dál ..

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italskuBella Figura: Jíst, milovat a žít po italskuKamin Mohammadi

Krásný příběh, krásná kniha. Moc se mi líbily všechny popisy přírody a města, kaváren a pocitů .. bylo tam tolik krásných vět, že jsem se v duchu přesouvala do knihy. Recepty jsou vesměs jednoduché a těším se, až si z nich nějakou dobrotu ukuchtím.

Temné šílenstvíTemné šílenstvíWulf Dorn

Z Lesní kliniky to pro mě byl nejlepší díl. To rozuzlení stálo za to ..

Ike - Můj italský corso pes aneb psí život v ItáliiIke - Můj italský corso pes aneb psí život v ItáliiLucie Hušková

Tak nevím, ale nezasmála jsem se ničemu. Hodně jsem se ztrácela v dlouhých souvětích (ke všemu doplněných větami v závorkách). Spisovatelka se asi potřebovala vypsat ze své nevraživosti vůči manželce svého milence a tak napsala tuhle knihu. Častokrát jsem byla v pokušení knihu odložit, ale to nemívám ve zvyku a taky jsem pořád čekala, že se začtu a hlavně zasměju. Škoda času. Hvězdička.

Hoď se do pogodyHoď se do pogodySandra Pogodová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku pro zasmání a tak jsem náhodou v knihkupectví sáhla po téhle knížce, aniž bych si předem četla hodnocení. Paráda. Nezklamala. Tata a jeho dcera napsali skvělé povídky a představa, že to opravdu všechno zažili .. Určitě si koupím i druhý díl.

Mrazivé tichoMrazivé tichoWulf Dorn

Tak tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Pro mně to bylo hodně psychicky náročné, ale to možná kvůli mým vlastním bolestem .. Jen jsem se chvilkami trošku ztrácela ve jménech.

Po povrchuPo povrchuTomáš Třeštík

Abych se přiznala, jméno Tomáš Třeštík mi nic neříkalo. Vím, kdo je Helena Třeštíková a jméno Radka Třeštíková znám jen z obálek v knihkupectvích. Knihu jsem si koupila převážně proto, že vzadu bylo napsáno - "zpověď fotografa". Ráda fotím, ale to sem nepatří. Tomáš psal o věcech a pocitech, které znám dost dobře i já sama. Popisoval se tak, že jsem si musela říct, že život s ním musí být hodně těžký. On to dokázal veřejně přiznat před celým národem. Já mám občas problém takovou věc přiznat i sama sobě. On žije v jiné "cenové skupině" a je to muž, přesto jsem se v něm skoro ve všem poznala i já. Sakra.

SpouštěčSpouštěčWulf Dorn

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, taky jsem moc netušila, co od příběhu čekat .. Ale pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak to s Ellen a jejím Černým mužem dopadne. Vysvětlení pro mě bylo šokující. Trošičku mi to připomnělo knihu od S.Fitzeka "Pacient".

Až na kostAž na kostEllison Cooper

Celý příběh byl jedna velká napínavá jízda a při některých překvapeních mi skoro spadla brada. A ten konec .. při dočtení ze mně jen vylítlo slovo - doprčic. To už je fakt konec? A kdy vyjde další díl? Ještě letos? Příští rok? To musím tak dlouho čekat?!

Hotel GarcíaHotel GarcíaGabriela Bártová

(+ SPOILER) Na čtení jsem se těšila, protože miluju Korfu a ráda čtu o tom, jak někdo někde začíná žít nový život. Jenže tady ho v podstatě všichni začali žít až v poslední kapitole knihy. Taky mi přišla nereálná představa, že tam sami žijí a pracují děti 10-14 let. Jsem hodně zklamaná. Hvězdy za Korfu a to, že knihu napsala česká spisovatelka.

Klikatá cestaKlikatá cestaBrian Freeman

Tenhle díl se mi zdál nejslabší, možná proto, že na mě byl trochu překombinovaný. Ale i tak jsem se v postavách orientovala. Asi mě o trochu víc zajímalo, jak dopadne Frostův soukromý život než vyšetřování. A na samém konci jsem si řekla "Co to sakra má být...?" To mě fakt dostalo. Nemám ráda otevřené konce a myslím, že se v tomhle případě jedná o trilogii, tak to tak asi má být. Každopádně bych se nezlobila za pokračování v sérii, protože jsem si Frosta i Shacka zamilovala ...

Podivuhodná odhalení Artura PepperaPodivuhodná odhalení Artura PepperaPhaedra Patrick

Moc milá kniha, při čtení jsem byla moc příjemně překvapená a čím dál víc jsem se nořila do Arturova hledání, putování a dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh z Paříže.
Při "Ahoj tati" se mi zatajil dech a vyhrkly slzy, jako bych tam s nimi opravdu byla. Ta Arturova proměna mě uvnitř hluboce zasáhla ..

Vnitřní hlasVnitřní hlasBrian Freeman

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

Zvyknout si na KorfuZvyknout si na KorfuHana Anthi

Čtení to bylo zajímavé. Začátky, které netrvají měsíce, ale roky, myslím tím jejich bydlení, práci .. obdivuji paní Hanku, že všechny ty peripetie ustála. Myslela jsem si, že se dozvím i něco o jejich současném životě, aspoň nějaký dodatek, ale najednou je konec knihy. To mě hodně zamrzelo, protože se nejednalo jen o nějaké historky ze života. Taky jsem se moc nezasmála, spíš mi bylo v určitých momentech dost úzko, ale tohle možná vidí každý jinak. Korfu mám moc ráda a tak jsem se myšlenkami přenášela na všechna místa, která znám.

Dlouhé stínyDlouhé stínyCharlie Donlea

Krátký a přitom spletitý příběh. Rory mi sedla, stejně jako její přítel Lane, který při ní stál. Jsem zvědavá na další díly.

Teta Poldi a sicilští lviTeta Poldi a sicilští lviMario Giordano

Na knihu jsem se moc těšila, ale měla jsem dost problém se jí prokousat. Dokonce jsem jednou zapřemýšlela o jejím odložení, a to je co říct, ale tohle nemívám ve zvyku a tak jsem ji dočetla. Obálka je krásná a podle upoutávky jsem čekala, že se zasměju. Jenže Poldi mi přišla už od začátku hodně trapná a vůbec mi nebyla sympatická. Ach jo. Obálka a Sicílie 1+1, proto nechci knize nějak ublížit hodnocením.

Pochovejte mě pod podlahuPochovejte mě pod podlahuPavel Vladimirovič Sanajev

Tak nevím. V první kapitole Koupání jsem skoro brečela smíchy a těšila se na další podobné chvilky. Ale čím víc jsem se nořila do příběhu, tím víc mi bylo Saši líto. Možná byl nemocný, ale jeho babička by potřebovala dlouhodobou léčbu na psychiatrii. Podle mě hraniční porucha osobnosti a nevím co ještě. Chvílemi jsem se ještě občas usmála, ale určitě bych to nepřirovnala ke knihám o Forrestovi G. Každopádně je to silný příběh malého kluka a jsem ráda, že jsem se k té knížce dostala.

Sleduje těSleduje těCharlie Gallagher

Kniha mě moc nechytla, nic překvapivého se nekonalo. Možná dám Harrymu a Maddie ještě jednu šanci a pak uvidím, jestli v sérii pokračovat.

Zvláštní, ale pravdivéZvláštní, ale pravdivéJohn Searles

Měla jsem trošku strach, že se bude jednat o duchařinu. Ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Když si to tak představím .. je to zvláštní, ale stát se takové věci můžou. Knihu bych jen o několik stránek zkrátila, ale jinak perfektní.

Jak přežít svého mužeJak přežít svého mužeJana Bernášková

Potřebovala jsem něco na oddech a tohle bylo ono. Když si vzpomenu na moje mladá nevybouřená léta plná hledání toho pana pravého .. Jo, je to fajn knížka.

Kdo se postará o AnnuKdo se postará o AnnuKateřina Pantovič

Přemýšlím, co napsat, ale nějak nevím. Možná proto, že jsem nevěděla, co od knihy "přesně" čekat, když jsem si ji koupila. Snad výbuchy smíchu? To asi ne, když příběh začíná sebevraždou. Teď jsem tak zvláštně mile smutně překvapená. Asi ve mně ty pocity dlouho zůstanou, mám o čem přemýšlet.