em75 em75 komentáře u knih

Co by byl chlap bez fousů Co by byl chlap bez fousů Ante Tomić

Veselá knížka,teda spíš tragikomická. Ale nasmála jsem se,černá kronika s uklízečkou a vysavačem mě dostala :D Na ty výrazy jsem si musela nejdřív zvyknout,ale bez nich by to nebylo ono,prostě tam patří. Kdo zná film "Svéráz národního lovu",tak by se mu ta kniha mohla líbit. Škoda že takových knih od něho nemáme víc,určitě bych šla do dalších.

23.05.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po předchozím díle jsem byla opět mile překvapená. Kim je mi moc sympatická,silná žena i přes všechna traumata co zažila a to ještě všechna určitě neznáme. Jen mě trochu zklamal urychlený konec. Ale bylo to hodně napínavé hned od začátku,bez slabého místa.

19.05.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Příjemné odpočinkové čtení a Korfu miluju . Jen mě trochu mrzelo,že Jani nebyl Řek,to by bylo dokonalé. Takhle bych knihu spíš nazvala "Opravdově,šíleně,v Řecku". Ale příběh byl hezký,trochu napínavý a přenesla jsem se v myšlenkách na ta místa.Takže to bylo fajn..

13.05.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ani třetí díl mě nezklamal. Napínavé od začátku a Erika se mi tady asi líbila nejvíc. Žádné velké hádání a trocha romantiky.. Už se těším na další díly.

29.04.2018 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Karolinu ani její blog jsem doteď vůbec neznala,proto jsem nevěděla,co mám od knihy čekat,jen podle recenzí. A rozhodně nelituji. Je to asi nejvtipnější kniha,co jsem zatím kdy četla,asi je psaná s velkou nadsázkou,ale to na věci nic nemění. Až mi bylo líto,že jsem ji během chvilky přečetla,brala bych klidně dalších pár set stránek navíc :)

25.04.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Do knihy jsem se začetla už od začátku,pořád jsem si říkala,že ještě jednu kapitolu a po ní ještě jednu.. Hodně napínavé,i když mě tam jedna postava neskutečně štvala,ale nakonec to dávalo smysl. Největší překvapení bylo ke konci. Za mě super.

24.04.2018 5 z 5

Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Podle mě to není žádný hluboký příběh,napsáno trochu povrchně,třeba vztah se Salvou mohla víc rozvinout a taky jsem se trochu ztrácela v italských slovíčkách. Naštěstí to není kniha plná receptů,které stejně nikdy nepoužiji. Ale moc se mi líbilo,jak byla kniha vtipná a milá,mám z ní moc hezký pocit a v myšlenkách jsem opravdu strávila pár pěkných hodin v Itálii. Nejvíc mě dostala věta - .. máma mě pokárala za to,že se vrtám v nose a jím vlastní šušně,odpověděla jsem jí: "Proč mami?Mají moc kalorií?" - Řekla bych,že tohle si budu pamatovat hodně dlouho :D

24.04.2018 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělá detektivka s červenou knihovnou dohromady. Napínavé a vzrušující,spíš odpočinkové čtení. Když jsem si myslela,že jsem dočetla poslední stránku,bylo mi smutno,že tak to teda NE! A vida,po otočení následovaly další stránky..

31.03.2018 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

I když je to kniha o náctileté holčině,nemohla jsem se od čtení odtrhnout.Je to moc krásná kniha,chvílemi jsem ani nedýchala napětím,co se stane.Jsou tam vtipné hlášky,ale jinak mi to nepřišlo vyloženě pubertální,ale naopak hrozně milé..
"Další dlouhou minutu jsme se na sebe dívali a jsem si skoro jistá,že i náhrobní kameny se nakláněly,aby jim neušlo,co si řekneme dál."
Myslím si,že jsem ji nečetla naposledy.A to je co říct..

11.03.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

I když je od půlky vrah známý,bylo to pořád hodně napínavé a Erika skvělá.I když je škoda,že si před šéfem nedokáže pořádně dupnout,to mě občas vytočí.. Taky jsem nepochopila,jak osoba X přišla na to,kdo je a kde bydlí osoba Y,možná mi něco uniklo,nebo to Robert nedomyslel.Každopádně to stálo za to a už se těším na další díly.

11.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Chviličku mi trvalo,než jsem se začetla,ale stálo to za to. Na Eriku jsem si musela zvyknout,ale nakonec mi byla moc sympatická. A (jako)že pochází z Nitry je pro mě osobně velké plus. Dokonce jsem se orientovala ve všech postavách v knize a to je na mě co říct :) Už začínám číst další Robertovu knihu a těším se na další..

25.02.2018 5 z 5

Roma mi Amor Roma mi Amor Katy Yaksha (p)

Pro mě velké zklamání.Od začátku jsem nechápala,proč spisovatelka mohla žít několik měsíců na italském ostrově,ale nedokázala si zařídit ani týden zastávky v Římě,když to bylo její velké přání.Nevím,možná mi něco uniklo.Časté zvýrazněné věty a neustálé " Tady a teď " mi už dost lezlo na nervy,stejně jako hodně otazníků (o vykřičnících s ležatou osmičkou ani nemluvím).Dvě hvězdičky za představy o toulání se v Římě.

20.02.2018 2 z 5

Srovnávání, zabiják vašeho sebevědomí aneb Jak se srovnat sám se sebou Srovnávání, zabiják vašeho sebevědomí aneb Jak se srovnat sám se sebou Katarína Szabados Filasová

Jednoduše a srozumitelně napsaná kniha s praktickými příklady. Mám po přečtení dobrý pocit a to je hlavní.

19.02.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Od začátku napínavé,nemohla jsem se od čtení odtrhnout a čekala jsem,co bude Maya rozkrývat dál. Od začátku bylo jasné,že to v podstatě dopadne celkem dobře,ale konec mě zklamal. Čekala jsem něco víc,sice nevím přesně co,ale prostě něco víc. Ale přesto z ní jsem nadšená.

08.02.2018 4 z 5

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

HPO znám velice dobře a určitě by si ji měli přečíst ti,kteří někoho s touto poruchou osobnosti znají,nebo dokonce žijí a těm,kteří jí trpí,trochu pomůže se v sobě vyznat. Asi v první půlce byly příklady nemocných lidí,všelijaká vysvětlení a popisy,druhá půlka knihy už byla složitější a podle mě pro laika celkem zbytečná,ale hodně mi tahle kniha dala.

02.02.2018 4 z 5

Po první knize jsem trochu očekávala,co mě čeká za "jízdu" a Princ Ládík opět nezklamal. Strávila jsem s ním (teda s knihou) silvestr a bylo to moc fajn :)

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Princi Ládíkovi děkuji to,že chodí po světě a píše knihy. Tahle mi ke všemu moc pomohla v krušných chvílích v nemocnici. Jeho přednášky taky stojí za to a výbuchy smíchu jsou zaručeny,stejně jako u jeho knih.

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Nikdy nečtu žádnou knihu 2x. Tuhle mám přečtenou už 3x a určitě ne naposledy. Chvíle čtení "rušily" jen výbuchy smíchu a od něj uslzené oči. Tuhle knihu prostě miluju..