em75 em75 komentáře u knih

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jediná vada na téhle knížce je,že je tak krátká. Nekonaly neustálé výbuchy smíchu,i když nějaký byl. Ale pořád jsem se usmívala,jak mě knížka plná optimismu nádherně hladila po duši. Ještě i při vzpomínce na ni mám příjemný pocit. Prostě SUPER. Už se moc těším na druhý díl a byla bych moc ráda,kdyby takových knih paní Kučíková napsala ještě víc..

05.02.2019 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Skvělá kniha,i když jsem čekala trochu víc. Alex mi byla moc sympatická a tak jsem zvědavá na další díl této série.

05.02.2019 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Zajímavý a napínavý propletený příběh. Líbily se mi zvraty v ději a asi poslední třetina knihy byla pěkná jízda a musela jsem to dočíst na jeden zátah.

30.01.2019 4 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Asi první třetinu jsem se nemohla začíst,ale pak jsem naopak knihu nemohla odložit. Byla jsem zvědavá na příběh člověka v depresi. Možná to měl být účel,že podání deprese a sebevraždy vyznělo spíš vtipně,ale to jak přemýšlel nad tím,jak to udělat,to spisovatel trefil. Člověk v hluboké depresi už nemyslí na nic jiného,než jakým způsobem a kde to skončit. Kdo to nezažil,nepochopí. Překvapilo mě prolnutí příběhu s osobami z knihy 100 dní štěstí,řekla jsem si,jo ty já přece znám! 100 dní štěstí se mi líbila víc,ale i tahle určitě stojí za přečtení. A autorovi děkuji za věnování : "Všem těm,kteří bojovali s depresí a dokázali vyhrát.A všem těm,kteří ještě bojují,s nadějí,že jim tyto stránky trochu pomůžou na cestě k uzdravení."

26.01.2019 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Měla jsem trochu obavy začít číst tuto knihu,protože jsem se pár dní předtím po měsíci vrátila z nemocnice,popravdě z psychiatrie,ale řekla jsem si,že ji můžu kdykoliv odložit. Téma rakoviny je v téhle době už běžné a nevím proč,pořád jsem věřila ve šťastný konec. Ale vždyť ono to v podstatě skončilo jak nejlíp mohlo. Samozřejmě mi ukápla nějaká slza,bylo to tak krásné,smutné i veselé a po dočtení jsem nakonec měla příjemný pocit.

26.01.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Možný SPOILER !!!
Super. Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala mě. Prolínání deníku se skutečností bylo přesné a skvělé. Sice jsem scénu s krysou a mísou viděla ve filmu Sinister 2 a volání na záznamník mrtvé ženě už taky někde bylo,přesto jsem si příběh užila. Nemám ráda otevřené konce,ale tady mi to nevadilo a moc se těším na pokračování. Tak šup sem s ním!

25.01.2019 5 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Asi první třetina knihy mě dost nudila,ale věřila jsem,že se děj v Itálii rozjede. A taky že rozjel. Zápletky byly napínavé,ženy mi byly nakonec sympatické,nejvíc myška Monika. Úplně jsem se v myšlenkách přenesla do toho domu v Itálii,užívala si sluníčko,radosti,kávičky .. až mě mrzelo,když se blížil konec knihy. Jednalo se (pro mě) o dost starší dámy a překvapilo mě,jak byly plné života i lásky. Sice je to pohádka,ale mám z knihy dobrý pocit,že stárnutí možná nebude tak smutné ..

20.01.2019 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Knihu jsem si koupila už jen z toho důvodu,že se část děje odehrávala v Postojné,kde jsem osobně nedávno byla. Jeskyně se mi moc líbily a obchůdek se suvenýry v podzemí mě samotnou moc překvapil. Tak jsem si místa,o kterých se tam psalo,dokázala vybavit v paměti. Příběh se mi líbil,říkala jsem si,jestli takový hajzl může vůbec existovat,ale určitě se takoví najdou. Jen je škoda,že nebyl nějaký epilog jak dopadly Petra a Sára a trochu mě zajímal i Dominikův život. Ale příběh byl zajímavý,napínavý a hltala jsem každou stránku. Přečtení nelituji,i když si od spisovatelky pravděpodobně další knihu nekoupím.

15.01.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha kterou jsem měla problém odložit. Miluju tetování,takže se mi tatérské prostředí moc líbilo. Sice mě štvali vyšetřovatelé,chovali se jako kohouti na smetišti. Zasmála jsem se,když policajt místo zbraně použije modlitbu,to byla hrozná blbost. Ale námět,vztah mezi M. a F. a celý spád děje převýšily všechny zbylé hlouposti v knize. Už se moc těším na další díl,snad bude stejně vydařený,jako tahle spisovatelčina prvotina.

14.01.2019 5 z 5

Bonjour la France! - Rok v Paříži Bonjour la France! - Rok v Paříži Stefan Ulrich

Moc pěkná knížka,sice mi některé kapitoly nepřišly zajímavé,ale jiné to skvěle vynahradily. Chvílemi jsem se zasmála,jen mi trochu vadily nepřeložené francouzské výrazy. V myšlenkách jsem se přenesla do děje knihy a zapomněla na to,že je venku zima a sníh..

10.01.2019 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Měla jsem trochu obavy,ale moc mile jsem byla překvapená. Upřímně jsem se u ní zasmála.

29.12.2018 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Mám rozporuplné myšlenky. Ze začátku se mi kniha moc líbila. Od pana Macka jsem četla Saturnin se vrací,přišla mi povedená a dost jsem se při ní nasmála. Tohle mi přišlo jako nějaké volné pokračování,které se snažilo být tak vtipné,až to bylo trapné. Některé historky se mi sice líbily,ale jedna střídala druhou,druhou třetí .. prostě toho bylo až moc. Kdysi jsem viděla kousek trapného "Kameňáku",poskládaného z vtipů a tohle mi ho trochu připomínalo. Taky mi byly cizí všechny německé fráze,ale tak moc rychle jsem to chtěla dočíst,že jsem si je ani nepřekládala na netu. Je to škoda. Nelituju,že jsem si ji přečetla,ale už jsem čekala,kdy a jaký bude konec.

29.12.2018 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Pro mě hodně velké zklamání.Marťana jsem nečetla,ale jen viděla a je to hodně dobrý film.Ale podle komentářů se Artemis ani s Marťanem nedá srovnat.Jazz mi přišla jako puberťačka a nějak mi všechny ty její vědomosti k její postavě nešly.Nemám ve zvyku nechávat nedočtené knihy,tak jsem to do konce přetrpěla a už se těším na další z mé hromady knih.

22.12.2018 2 z 5

Zabíjačka a iné rozkoše Zabíjačka a iné rozkoše Boris Filan

Filanovy knihy miluji už pár desetiletí. Často se u nich zasměji,ale nejčastěji cítím zvláštní pohlazení na duši. Tahle kniha plná povídek mě nezklamala. Můžu za ni jen poděkovat. Děkuji..

10.11.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Prostě super.Ani třetí kniha mě nezklamala a že mě čekají k přečtení už jen dvě mě trochu mrzí.Doufám,že co nevidět vyjde další.Kim jsem si hodně oblíbila,je mi sympatická jako ženská i jako tvrdohlavá vyšetřovatelka.Jako mámě mi nedělalo dobře,že s dětmi bylo tak zacházeno,ale o to to bylo děsivější.

18.08.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Kniha se mi četla dobře,ale konec byl tak ukvapený,že jsem ho musela přečíst dvakrát.Na můj vkus nebyly dopodrobna popsány vraždy,takže kniha nebyla tak drsná,jak jsem čekala.Ale bylo to napínavé a tak se těším na další díly.

06.07.2018 4 z 5

Poprvé mám z Ládíkovy knihy smíšené pocity.Mám ráda jeho humor,líbily se mi popisy krajiny,zápasení s kolem,rozhovory s lidmi.. I když první,co jsme po příjezdu k dědovi na Slovensku,hned po pozdravu slyšeli,bylo "Čo budete piť a čo vám dáme jesť?",takže si to trochu dokážu představit.. přesto toho alkoholu v knize na mě bylo moc. Možná mi to vadilo,protože znám pár alkoholiků a nemám s nimi nejlepší zážitky,prostě mi to v knize vadilo a měla jsem z toho špatné pocity.Proto o hvězdičku míň,ale už se těším na další knížku (snad ze severu?).

22.06.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Prostě paráda! Měla jsem sice trochu obavy,že mě konec jako u některých knih zase zklame,ale nestalo se.Trochu jsem čekala,že tam bude líp vysvětleno,proč Jack do Thajska jezdil tak často,bylo to jen náznakem.I tak jsem dost často kroutila hlavou,jaký je Jack hajzl a jak to měl všechno od začátku promyšlené.Ale Grace byla skvělá,jak s tím bojovala,stejně mile mě překvapila Ester.Bylo těžké knihu na chvíli dát z ruky,musela jsem vědět,jak to nakonec dopadne.. Jo a Džordže Kúnyho já osobně miluju :)

11.06.2018 5 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Byla jsem překvapená,jakým výběrovým řízením musela projít,mít hezkou tvářičku a umět jazyky prostě nestačí.Historky z letadla mě pobavily,není to tak lehké jak se zdá,ale zase pozná spoustu krásných míst.Jen jsem podle fotek čekala víc povídání o jejích výletech a místech,která navštívila.Každopádně jsem za tuto knihu ráda.A fotky jsou opravdu nádherné.

05.06.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Ze začátku napínavé,ale pak mě to,jak si pořád na nic nemohla vzpomenout,začalo štvát. Bylo to předvídatelné a konec mě hodně zklamal.

31.05.2018 2 z 5