Bonjour la France! - Rok v Paříži

Bonjour la France! - Rok v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307557/bmid_bonjour-la-france-rok-v-parizi-PlQ-307557.jpg 4 36 7

Poté, co rodina Ulrichových strávila čtyři vzrušující roky v Římě, přišlo v létě 2009 stěhování do Paříže – města lásky a savoir-vivre. Přestože jeho manželka měla z přesunu k Seině radost, pociťoval Stefan Ulrich určité pochyby. Jednak si Itálii a její dolce vita oblíbil, jednak jeho znalosti francouzštiny byly od dob základního kurzu na gymnáziu poněkud zaprášené. A tak byly první týdny a měsíce v novém městě někdy překvapivě komplikované a jindy až vesele katastrofální. Od hledání bydlení za astronomické nájmy přes domovníky a řemeslníky, kteří sami sebe berou spíš jako umělce, až po pokus přimět Nicolase Sarkozyho poskytnout rozhovor. Přesto celá rodina dospěla k jednomu zjištění: Francouzi jsou sice zvláštní, ale mimořádně sympatický národ.... celý text

Literatura světová Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Motto

Bonjour la France: Ein Jahr in Paris , 2013

surikata246
28.05.2020 5 z 5

Velmi zajímavá a čtivá knížka.

Anie94
01.04.2019 5 z 5

Krásná kniha od jednoho z mých oblíbených spisovatelů, který popisuje slasti a strasti každodenního života v Paříži.

em75
10.01.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka,sice mi některé kapitoly nepřišly zajímavé,ale jiné to skvěle vynahradily. Chvílemi jsem se zasmála,jen mi trochu vadily nepřeložené francouzské výrazy. V myšlenkách jsem se přenesla do děje knihy a zapomněla na to,že je venku zima a sníh..

ivca84
12.05.2018 5 z 5

kniha je docela poucna i pro normalni zivot kdyz se chcete přestěhovat do zahraničí

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Vtipné, čtivé, prostě bezva. Doporučuji jak na seznámení se s životem v Paříži, tak i jako oddechové čtení.

dagmar7365
14.03.2017 5 z 5

Čtivé, humorné, napsané s upřímností člověka, který byl kvůli práci nucen přestěhovat se z milovaného Říma do Paříže.

pagac17
28.01.2017

Přečetl jsem s velkou chutí tuto . Mistrně je popsán pobyt autora v Paříži. Velmi poutavě. Myslím, že bych mohl sám vystoupit před čtenáři a informovat je o současné Francii. Je to opravdu malá učebnice o dojmech, názorech a pozorování v Paříži a v celé Francii. Nechci se blíže rozepisovat, jen doporučuji čtenářů ke čtení a zahloubání této publikace

Paříž

Stefan Ulrich