Čtyři roční období: Rok v Římě

„Vy se ale máte,“ říkali všichni přátelé, když se rodině Ulrichových splnilo dávné přání. Bella Italia! Dolce vita! Strávit celý rok ve Věčném městě, to je splněný sen. Jenže život v Římě přináší nejedno překvapení. Místo paláce čeká rodinu obyčejný dům s tuctem bytů, kde neteče teplá voda, nejde proud a všude leží souvislá vrstva prachu. A před sebou mají rok plný typického italského chaosu, ale také dobrosrdečnosti, ochoty pomoci, dobré nálady a nenapodobitelné italské schopnosti užívat si života plnými doušky. Vyprávění německého novináře Stefana Ulricha o jeho pobytu v Římě zaujme množstvím postřehů, které s laskavým humorem popisují a komentují běžný život v hlavním městě Itálie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227821/ctyri-rocni-obdobi-rok-v-rime-227821.jpg 3.947

Quattro Stagioni: Ein Jahr in Rom

Literatura světová
Vydáno:, Motto

sarash

Kniha je velmi pěkná a jelikož jsem v Itálii žila tak i velice pravdivá.Italska uvolnenost,jizansky styl zivota,dobré jídlo to vše je kořením této knihy.

Martin1900
03.12.2018

Příjemná kniha. Vedle čtenářského zážitku lze nalézt i tipy na zajímavá místa.

akrash
04.07.2017

Ke knize žádné výhrady nemám, je velmi hezká a místy vtipná. Doporučuji zejména milovníkům Itálie.

Misa.K1
31.05.2017

Spravna oddechovka a dozvite se i neco o zivote v Rime. Za me fajn knizka.

Anie94
01.05.2017

Byl to hezký příběh o rodině, která si splnila svůj životní sen. Ale čekala jsem, že tam bude víc z toho jak poznavali Řím a okolí, o tradicích, zvycích a způsobu života....

kuky921
31.12.2016

Zaujala mě obálka, proto jsem si knížku vybrala v knihovně. Asi do půlky jsem se bavila střetem italského a německého světa, zejména co se týče "pravidel". Poté mě to začalo trochu nudit a ve finále jsem knížku odložila.
Mám z ní pocit, že mi nic nedá...

sabanka
28.03.2016

Jedna hvězda za obálku a druhá za prostředí děje. Jinak mě nic dalšího na knize nepřijde zajímavé. Ještě se mi nestalo, abych za dne usínala u knihy a únavou to nebylo

Aggie.
10.01.2016

Je to fajn čtení o tom, jak se žije v Itálii.

bookcase
07.07.2015

Příjemné povídání o Římě, kde žije německý novinář s rodinou. Popisuje běžné denní záležitosti i specifické situace. Italové jsou pořád v klidu, na všechno je čas.

místopisy Řím cestopisné příběhy Itálie humor

Stefan Ulrich