em75 em75 komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Skvělá atmosféra, popisy Chorvatska mimo sezónu se mi moc líbily. A představa, že žiju v takové vile nad mořem, jako z pohádky. Vlastně celý příběh byl taková napínavá pohádka pro dospělé, ale já jsem nadšená. Je to jiný Bryndza, ale já ho prostě miluju.

01.03.2024

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další skvělá "Bryndzovka". Cokoliv se týká dětí je vždycky citlivé téma. I když byl děj trošku předvídatelný, bavilo mě číst, jak pracují na rozuzlení celého případu.

01.03.2024 5 z 5

Štěstí se dá naučit : můj život bez strachů a bez rohlíků Štěstí se dá naučit : můj život bez strachů a bez rohlíků Karel Voříšek

Četla jsem od p.Voříška jako první knihu "Žij teď .." a byla jsem z ní nadšená. Po téhle jsem nijak nepátrala, když jsem ji ale objevila v Levných knihách, šla jsem do ní. Knihy se snažím vždycky dočíst, ale s touhle jsem hodně zápasila. Možná byla chyba číst před ní knihu, kterou jsem tady zmínila, ta měla hodně vysokou laťku.

01.03.2024 2 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Nějak jsem měla problém se tímhle druhým dílem prokousat. Ale sérii ještě dávám šanci.

13.02.2024 3 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Jak to napsat. Mám z tohoto dílu "rozpolcený" pocit. Asi první 2/3 jsem se pořádně ztrácela, nějak mi to nebrala hlava. Škoda, že jsem to začala chápat tak pozdě. Pak to mělo spád. Ale celkově jsem spíše zklamaná, protože jsem se na tento díl dost těšila. Tak jak píše ve svém komentáři Hella.

29.12.2023 2 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Pro mě byla tahle kniha nejslabší, sice napínavá, ale taková rozvláčná. Pachatele jsem vytušila, jen jsem nečekala další okolnosti. Spisovatelku mám ráda, tak se i přesto těším na její další knihy.

07.06.2023 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak to šlo samo, no ale potom .. bože tolik lidí, že jsem se je nejdřív zkoušela rozepsat na papírek, abych pochopila kdo co jak s kým, ale pak jsem se ztratila. Konec jsem naštěstí pochopila, ale byl to zmatek. Hodně, fakt hodně mě štvalo, jak Lottie pořád potřebovala pít a zobat prášky. Chtěla jsem téhle sérii dát šanci, další díly bych s touhle vyšetřovatelkou asi nezvládla.

20.05.2023 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Všechny krásné komentáře zde již byly napsány, tak mi zbývá jen napsat - bože, prosím víc takových knih.

23.04.2023 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Moje první setkání s Cobenem a celkem zklamání. Možná je to tím, že já osobně mám trochu problém s novodobými veterány. Napínavé to bylo, jen se mi to zdálo takové rozvláčné. Čeká mě ještě pár knih od tohoto spisovatele, tak snad mě potěší víc.

25.02.2023 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Vypadá to, že pokračování této série už nebude, což mě moc mrzí. Bea a Florin mě bavili, stejně se mi líbily zápletky v každém dílu.

25.02.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Jsem ráda, že Kett našel hlídání svých neposedných holčiček, v prvním díle jsem z nich byla trošku nervózní. Druhý díl mě hodně nadchl, objevila jsem další sérii, na kterou se budu těšit. A nenapadlo by mě, že uvařit čaj je taková věda, chudák Porter. Pravděpodobně piji stejný čaj jako on, mléka víc než míň.

07.02.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Venku horko a detektiv nechal batoleti v autě pootevřená okýnka a šel pryč. Ach bože. Ale chudák chlap, sám na 3 holčičky, to jsem mu nezáviděla. Snad mě druhý díl bude bavit víc.

02.01.2023 3 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

"Nevadí, že dědeček ztrácí vzpomínky, protože my ostatní je ještě máme." Skvělý příběh. Mám od této spisovatelky dvě knihy a budu ráda, pokud vyjdou další.

02.01.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Nejdřív se mi to zdálo být skvělé, ale postupně se všemi zmatky, jmény, politikou to začalo upadat. Kdyby byla kniha o něco kratší, byl by to skvělý příběh. Přesto si myslím, že i další příští knihu Jonassona si zase koupím.

02.01.2023 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu krásná kniha nejen pro děti. Já si ji koupila sama pro sebe a myslím si, že se k ní zase někdy vrátím.

02.01.2023 5 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Příběh Arthura Truluva se mi líbil víc, ale i tato knížka mě krásně pohladila po duši. Určitě budu ráda, pokud Elizabeth napíše další příběhy.

02.01.2023 4 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tuhle sérii mám moc ráda. Příběh s Natashou má asi svoje opodstatnění, ale ten mi tam nesedl, už tak toho tam bylo dost. Zato Lively mě teď hodně překvapil, super týpek, měla jsem o něho strach. A Ava s Lucem, no to asi vypadá na nekonečný příběh ..

20.06.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další skvělý díl výborné série. Vysvětlení nebylo velké vau, ale i tak jsem spokojená. Lidská psychika je nevyzpytatelná, tak jako to tady bylo u obou případů. Ava s Lucem mi přirostli k srdci, tak jsem chvílemi ani nedýchala .. ale to by pak bylo moc jednoduché.

05.06.2022 5 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Příběhy paní Kučíkové miluju.

03.06.2022 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Sagerovy (Ritterovy) knihy mám ráda, ale tahle mi proti nim přišla nejslabší.

03.06.2022 4 z 5