Nenávidím tě, neopouštěj mě!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zvládání hraniční poruchy osobnosti. Pro člověka s hraniční poruchou osobnosti je život jako nekonečná horská dráha bez jasného cíle. Pro jeho blízké, ti kteří s ním žijí, milují ho nebo ho ohrožují, to může být stejně divoká, beznadějná a frustrující jízda. Změny nálad přicházejí náhle, jsou výbušné a srážejí hraniční osobnost z nebeských výšin radosti do hlubin deprese. V jeden okamžik plni hněvu, za okamžik klidní jako beránci, sami tápou, proč a kam je jejich vnitřní zápas žene. Neschopnost pochopit, co se v daný okamžik stalo, následně vyvolává hlubší sebenenávist a depresi. A přesto, jak tvrdí autoři, existuje účinný přístup k léčbě a zvládání této poruchy, jejíž prognóza je při citlivém přístupu velmi nadějná. Na mnoha příkladech z terapeutické praxe líčí příběhy lidí s touto poruchou, její příznaky, předpokládané kořeny, výskyt a představují strukturovanou metodu komunikace s hraničními osobnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348924/nenavidim-te-neopoustej-me-nIs-348924.png 4.322
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál
Orig. název

I Hate You, Don't Leave Me, 1989

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Nenávidím tě, neopouštěj mě!

Přidat komentář
Kata993
29. listopadu

Velmi praktická kniha, rozhodně se velmi hodí pro všechny, kdo mají v blízkém okolí nebo v rodině hraničáře. A nejvíce partnerům HPO pacienta.

Beebee
29. září

Pěkně napsané, přehledně, nezahlcuje informacemi, které jsou pro laiky nepodstatné (jako vědecké studie a hloubkové modely psychoterapie). Doporučuji nositelům Hraniční poruchy a jejich blízkým, event. jejich spolupracovníkům. Zjistíte, co od hraničáře lze čekat, co nečekat a smířit se s tím a jak hraničáře vydržet. Velkým plusem je, že kniha nabízí i pohled překračující obtíže, v čem je hraničář pro ostatní výjimečný, nebo je přínosem: je tvořivý, protože má obrovský rozsah a hloubku emocí, může strhávat lidi k zajímavým cílům, rád pomáhá druhým, je zajímavý, mnohdy charizmatický. A také publikace říká opakovaně jednu významnou zkušenost: s tím, jak hraničář zraje, u mnohých z nich symptomy mizí a on se stává emočně stabilnějším a stálejším. A to je taky velká naděje. P.S.: nejen kognitivně behaviorální terapie jsou pro hraničáře platné, to zdaleka ne....

Shindo
10. května

Osobne poznám zopár hraničiarov a zaujímalo ma, ako vlastne fungujú. Čomu sa vyhnúť, čo podporiť. Zaujali kazuistiky a fakt, že mnoho slávnych osobností vykazovalo prvky HPO.
Z druhej, viac odbornej časti, však už bolo cítiť "americký prístup" k zdravotníctvu, s ktorým som sa celkom nestotožňoval - DSM namiesto MKCH a platby pomaly za všetko. Takisto ma prekvapilo, že takmer všetky terapie, ktoré autori uvádzali ako účinné boli behaviorálne. Kladiem si otázku, či šlo o jednostrannú zameranosť, americký trend alebo dôkaz, že iné typy terapie na HPO nefungujú.

jsemvlastovka
09. února

Kniha užitečná pro laiky, kteří se o to jen zajímají a pro lidi, kteří mají hraničáře v okolí a chtějí mu porozumět a pomoci. Já sama HPO a trpím a nic mi nedala. Většina knihy je o tom, jak se žije s HPO, což nepotřebuji číst, protože to žije, zbytek se věnuje farmakoterapii, psychoterapii... Což je zase spíše pro odborníky. Nic mi nedala.

hu_87
06.09.2018

Když občas něco o hraniční poruše osobnosti čtu, mám dojem, že o tom v konečným výsledku nic nevím a že to jsou jen takové nicneříkající žvásty. Proto stojí za to si přečíst tohle. Autoři udávají i příklady z reálného života, aby nastínili chování takových lidí. Tohle by si měli přečíst všichni, co se aspoň trochu zajímají o problematiku lidský psychiky.

Iwíček
26.02.2018

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.

em75
02.02.2018

HPO znám velice dobře a určitě by si ji měli přečíst ti,kteří někoho s touto poruchou osobnosti znají,nebo dokonce žijí a těm,kteří jí trpí,trochu pomůže se v sobě vyznat. Asi v první půlce byly příklady nemocných lidí,všelijaká vysvětlení a popisy,druhá půlka knihy už byla složitější a podle mě pro laika celkem zbytečná,ale hodně mi tahle kniha dala.