Italské trojhubky přehled

Italské trojhubky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480810/mid_italske-trojhubky-yQL-480810.jpg 4 87 87

Italské postřehy série

< 5. díl >

Co ukrývá správná italská hospodyňka pod svou bělostnou zástěrou? Proč si horkokrevní Italové nekafrají vzájemně do práce? Jaká je nejdůležitější rada parádivých šťabajzen? S čím se italští frajeři rádi nimrají a co pyšně vytahují ze svých kapes? Co zaručeně pomáhá na zklidnění rozjitřených nervů? Jak ošálit italského Neptuna? Proč si každý Ital všimne, ale žádná Italka nepochválí, a přesto je to fajn? Co je nezbytné zkontrolovat cestou z baru? Proč je většina italských báječných fešand štíhlých a pružných i ve věku nad osmdesát? Jaká je nejspolehlivější finta na bručouny? Proč se nemá při italském klábosení používat ocásek? Víte, co vám jistojistě pomůže po poctivé jídelní náloži? A proč se vyplatí nezanášet? Je typický italský chlapík pod pantoflem, nebo hlavou rodiny? Kterýpak dirigent bývá ten nejlidštější? A tušíte, v čem spočívá vaše krása? Třetí díl ze série Italských jednohubek, plný jako vždy lehkých, přívětivých a laskavých postřehů okořeněných jemným humorem, od oblíbené autorky bestsellerů o životě na italském maloměstě... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Italské trojhubky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (25)

Petra1323
01.03.2024 2 z 5

S humorem a laskavostí.
Koupíte si několik lákavých zákusků, s chutí sníte dva, třetí už s vypětím všech sil a pak už zákusek nechcete vidět aspoň dva měsíce. Tak takový třetí zákusek je humor v této knize. Humor se přejedl rychle.
Myslela jsem, že to bude víc italissimo. Krátké příběhy se slaboučkým závanem Itálie, které by se mohly odehrát kdykoliv a kdekoliv jinde, a vyznělo by to stejně. Stejně banálně. Proč italské maloměsto označuje za Zapadákov? Proč označuje dvojici neznámých mužů u jezera jako buzeranty?
To není humor ani laskavost.

Hvězdičku dávám za odkaz na hudbu od Miny – Tintarella di luna a příjemnou vazbu knihy.

alnahu
30.10.2023 4 z 5

I v tomto díle se vydáme do slunné Itálie abychom se dozvěděli v krátkých příbězích,jak se tam žije a v určitých životních situacich jsou nám velmi podobní.
Správná italka vaří jedině v zástěře!- I mě babička odjakživa říkala vezmi si při vaření zástěru - aby jsi pod ní mohla schovat ledajaké manželské trable.Dnes je již jiná doba a manželské neshody řešíme jinak.


cukrovka
22.10.2023 4 z 5

Posloucháno jako audio kniha při cestách do práce a z práce. Příjemné krátké postřehy ze života v malém italském městečku pod Dolomity.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (40. týden)

03.10.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Italské trojhubky v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených115x
ve Čtenářské výzvě18x
v Doporučených6x
v Knihotéce70x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

pro ženy

Autorovy další knížky

2017  80%Italské jednohubky
2018  80%Italské dvojhubky
2020  72%Z mého severoitalského deníku
2021  79%Italské trojhubky
2019  89%Po italsku do hubky