Arthur Ransome

anglická, 1884 - 1967, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (28)

Arthur Ransome

Přidat komentář
jezinka19
07.08.2017

Návrat do dětství, to bych mohla napsat o knížkách tohoto autora. Jako řada ostatních, kteří tu hodnotili jeho knihy i já jsem si se sestřenicí hrála na Amazonky. I dneska si pamatuji to nadšení a tu radost, když jsme se učily tajnou abecedu, tajně na půdě u babičky smolily zakódované zprávy a půl dne se plazily kolem kupek sena. Na to se prostě nezapomíná. A víte co? Nedávno se mi dostala do rukou kniha, kterou jsem nečetla ( Piktové a mučedníci) a já jsem zjistila, že to kouzlo, stále funguje. Zase jsem byla tou malou holkou a nedočkavě čekala na další kapitolu. Takže za mě DÍKY pane Ransome.

karavela
31.05.2017

Amazonky,Vlaštovky a Dick s Dorotkou byli hrdinové mého dětství.Toužila jsem být jako Nancy a zažívat různá dobrodružství.

babicka_amalka
02.02.2017

"ransomovky" jsem podědila po starších bratrancích; jejich obliba mi vydržela až do dospělosti, takže jsem pak po antikvariátech dokupovala ty, které v době mého dětství nebyly k mání; jejich čtení byl neskutečný zážitek - čtenář se úplně přirozeně stával členem té dětské party a úplně živě s ní prožíval všechna jejich dobrodružství; a pak - jako bonbonek - se mi podařilo navštívit kraje jejich příběhů: Lake District a východní Anglii; v Lake District jsem si pořídila knížku o Ransomovi a "skutečných dětech" z jeho nádherných příběhů, stejně jako na místním trhu ve výprodeji Holubí poštu a Boj o ostrov v místním anglickém vydání;
takže dnes vlastním kompletní sbírku - navíc v různých vydáních; a těžko rozhodovat, jestli se mi líbí víc prvorepublikové, kde Nancy je Vlasta atd., nebo novější s Lhotákovými ilustracemi; asi nejméně se mi líbí "střelkovská" edice. ale na příbězích to neubírá vůbec nic; a ještě dnes v nich občas alespoň letmo zalistuji, abych si tu krásnou atmosféru při jejich čtení připomněla;

Toffee
30.12.2016

Na jeho knížkách jsem vyrostla a milovala je. Hrozně jsem těm děckám záviděla všechna ta dobrodružství, která jsem alespoň v duchu prožívala s nimi.

osolsobe
05.09.2016

Ransomovky mi četl tatínek od dětství a v dětství jsme si na vlaštovky a amazonky se sestrou hrávaly na každém rybníku, do kterého jsme vlezly. V roce 2013 se mě můj muž než jsme jeli do Anglie zeptal, co chci vidět a moje odpověď byla jednoznačná: Lake district. Splnilo se. Na březích obou jezer jsem přes slzy poznávala všechno. I když Amazonka vytéká z jezera, místo aby tekla do něj a řadu dalších věcí, jsem tam byla jak doma.
Letos jsem přečetla skvělou knížku: Christina Hardyment: Arthur Ransome and Captain Flint's Trunk. Doporučuju všem nadšencům.
Zbývá mi vyluštit poslední vzkaz Nancy Blacketové, jímž kniha končí. Chybí mi šifrovací tabulka na semafory, ale až mi moje nepořádná sestřička vrátí originál Misee Lee, tak to dám dohromady.

milan9595
09.06.2016

Před dvěma dny jsem se vrátil od jezera Coniston a Windermere, na tom prvním je v Cesmínovém háji farma a čajovna Vlaštovek a Amazonek. Splnil jsem si padesát let starý sen, že to jezero navštívím, předčilo to moje očekávání, doporučuji Lake Distrikt, je to tam ještě lepší, než to pan Ransome popsal. Když jsem odjížděl, měl jsem slzy v očích, protože to asi bylo poprvé a naposled, co jsem byl na místech, o kterých jsem v dětství snil.

imi
05.05.2016

Tak ja som čítal Ransomove knihy všetky a všetky ich aj mám. Boli krásnou súčasťou môjho detstva a mám ich rád podnes. Čítala ich už samozrejme aj moja dcéra a tej sa strašne páči, že väčšina hlavných postáv sú dievčatá. Dúfam, že sa budú páčiť aj mojim vnučkám, ale tie sú ešte maličké. Najradšej mám samozrejme sériu kníh od jazera a úplne najradšej Trosečníkov. Za tých som dal kedysi svojmu kamarátovi Evženovi album známok, aj s červenou a modrou gorilou Ruanda-Urundi. Ďalšie knižky pribúdali postupne a Velká severní, Piktové a mučedníci, Slečna Lee a Lysky na severu som si kúpil už ako dospelý chlap. Dodnes nič krajšie pre deti nepoznám. Ďakujem Ti, kapitán Flint, že si žil a že si napísal krásnu časť môjho života.

Daydreamer
06.03.2016

Tak jsem si v duchu znova všechny ty (mnou přečtené) Ransomeovy knihy prošel a nějaký "žebříček" bych ani sestavit nedokázal. Nečetl jsem a ani číst nebudu Slečnu Lee a Lysky na severu. Petra Kachnu beru trochu s rezervou. A těch zbylých deset bych mohl rozdělit na dvě skupiny: na ty moc dobré, a, řečeno slovy Forresta Gumpa, na ty "úplně nejvíc nejlepší" :-).
Do té ÚNN skupiny bych zařadil Zamrzlou loď kapitána Flinta(má první autorova kniha, poprvé přečtená před dvaapadesáti lety:-) ), Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky, Holubí poštu, Pikty a mučedníky a také Nechtěli jsme na moře(tohle je opravdu pořádné dobrodružství). Zbylé čtyři tituly jsou v oné druhé skupině. V mládí jsem mezi jednotlivými tituly příliš nerozlišoval, dcerám, se kterými jsme všechny Ransomeovky nejednou četli, se líbily všechny, a já jsem, na stará kolena, nejvíc přilnul k těm šesti výše uvedeným... :-). Po desítkách let pro mnez těch knih to okouzlení vůbec nevyprchalo :-).