koupit knihy

Erich Kästner

německá, 1899 - 1974

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 22 knih

Komentáře (2)

Cusco
07.06.2015

"Erich Kästner .. Když vyrostl a absolvoval vojnu, z níž si odnesl nevyléčitelnou srdeční chorobu a nevyléčitelný odpor proti kasárenskému drillu, měl se stát učitelem, a také nějaký čas trávil v učitelském ústavě, nakonec však skončil jako novinář a spisovatel a těmto dvěma profesím zůstal věrný dodnes, kdy žije v Mnichově v západním Německu.
Psal poezii i romány pro dospělé, a pro ně stejně jako pro svou novinářskou činnost se dostal do nemilosti hitlerovského režimu, jehož fanatici pálili jeho knihy na hranicích (vytrval v Německu přes celou válku, třebaže valná část jeho přátel se uchýlila do emigrace).
Ale známým po celém světě se stal především jako autor řady knih pro mládež. Psal pro děti rád, a protože se sám na své dětství dobře pamatoval, rozuměl jim a jednal s nimi jako s rovnocennými partnery. A děti rozuměly jemu. Emil se svou partou detektivů, Kulička s Toníkem a další, ti všichni utkvěli pevně v dětském čtenářském povědomí. A zaujali tu místo jistě čestné a zasloužené." :)
(anotace na přední straně, 5. sešit edice Karavana, 1968)

Megii
05.10.2011

Úžasný autor, který píše pro děti s pochopením :). Taky bych chtěla dvojče jako jsou Luisa a Lottka a nebo zažít neuvěřitelné dobrodružství jako v knize 35. květen :D.