Elsasbooks Elsasbooks komentáře u knih

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Knihu jsem četla v anglickém originále a prvních 100 stran bylo takových obyčejných, pak jsem se ale začetla a stránky letěly rychlostí blesku. Krásný, procítěný a snadno uvěřitelný příběh.

10.12.2019 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Sama se považuji za feministku, ale tohle bylo někdy moc i na mě. Ve většině knížky je autorka strašně vysazená proti mužům (má bohužel proč). S některými básněmi jsem se dokázala ztotožnit, ale ty o ,,zápaldencích" –zajímavé slovo, dosud jsem ho asi neslyšela, byly trochu mimo. O princezně, která se zachránila sama se mi líbilo více.

10.12.2019 3 z 5

Padlé město Padlé město Vic James

Slabší než první díl. Děj je místy zmatený a pořádně nevysvětlený. Je zde hodně úhlů pohledu postav, což knize také moc nepomáhá. Pokud jste sérii nezačali číst, tak ani nezačínejte. Nestojí to za to.

29.11.2019 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pro mě trošku slabší než Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a Život jedna báseň. Knížka byla zase čtivě napsaná a stránky letěly rychlostí blesku. Bohužel mě ale občas strašně rozčilovalo chování hlavní hrdinky a Grahama. Kdyby spolu více komunikovali, tak by se jejich manželství nemuselo vyhrotit až do takového extrému.

14.11.2019 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Tenhle povídkový díl je nejhorší z celé série, nic nového o příběhu nepřinese a je tím pádem zbytečný.

06.11.2019 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Průměrný thriller, ale doporučuju.

28.10.2019 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Moc jsem od knížky nečekala a bylo to dobře. Příběh mě překvapil svým nápadem stalkování. Četlo se to velmi rychle a člověk se nedokázal od příběhu odtrhnout dokud knížku celou nedočetl. Na to, že je to autorčina první knížka a ještě z wattpadu, tak musím říct, že to bylo fakt super. Moc se těším na další díl, protože tenhle otevřený konec je šílený (v dobrém smyslu slova)!

25.10.2019 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Začátek byl takový táhlý a na straně 200 jsem zjistila, že se
v knížce skoro nic nestalo. Pak se to ale konečně rozjelo a autorka mě překvapila svými nápady, protože jsem skoro nedokázala
v příběhu odhadnout, jak by to mohlo být dál.

22.10.2019 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Knížka je zbytečně moc dlouhá, kdyby byla kratší, bavila by mě víc.

15.10.2019 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Doporučuji fanouškům seriálu! Kniha by se dala trochu zkrátit, ale i tak se mi líbila.

06.10.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Některé části by se daly krásně proškrtat, protože nejsou pro příběh podstatné. Knížka se většinu příběhu vleče, ale ke konci se to konečně rozjelo. Za mě průměr.

02.10.2019 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Doplňkový díl mě bavil, hlavně první polovina knížky.

28.09.2019 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Doporučená četba. Tohle bylo doopravdy otřesné. Myšlenka pěkná, ale zpracování a jazyk autora se nedaly vydržet.
S největším sebezapřením jsem knížku dočetla, ale už nikdy víc.

26.09.2019 1 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Čtivé a bavilo mě to. Ale je to moc dlouhé na to, že se tam skoro až tak moc nic neděje. Dalo by se to krásně proškrtat.

22.09.2019 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Maturitní četba- krátké a čtivé. Na maturitu doporučuji!

17.09.2019 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Čtení na maturitu a tento titul z povinné četby mě nedostal
i přesto že mám ráda jeho muzikálovou verzi. :)

09.09.2019 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Čtivé, ale hodně předvídatelné. Doporučuju lidem, co nemají moc načtená young adult fantasy. :)

08.09.2019 3 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Od knížky jsem čekala hodně a bohužel se mi to nesplnilo.

04.09.2019 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Prvních 50 stran se vleče, ale potom začne úžasný příběh se silnými hlavními hrdinami (hlavně princezna Catherine a Tash), které si oblíbíte. Knížka se mi moc líbila, doporučuji fanouškům Kronik pozůstalých!

30.08.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Knížka mě skoro celou dobu strašně nudila. Děj skoro žádný, ale popisů mnoho. Knížka se mi moc nelíbila. Podle mě by si ji měli přečíst pouze lidé, kteří trpí nebo trpěli depresemi a lidé, kteří se o deprese zajímají. Jinak nikdy. Postava Viktoriiny sestry plochá a to většina postav v knížce. Hlavní hrdinka nesympatická, nedoporučuji.

25.08.2019 2 z 5