ElInWonderland ElInWonderland komentáře u knih

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

No jo kouzlu Leisy Rayven jsem neodolala a přečetla i druhý díl, umí psát fakt čtivě. Opět pohádka se smyslem pro humor a už se těším na další díl. Prostě romantika a romantika, která vám dá co chcete.

28.10.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Od této knížky jsem moc neočekávala vzhledem k anotaci, ale byla pro mě milým překvapením. Je to taková “pohádková” romanťárná, ale účel splnila a četla se velmi rychle. Docela neobvyklé bylo v tomto žánru , že hlavní hrdinka nevěřila v lásku a v podstatě využívala chlapy jen k sexu, no a pak si “zázračně” uvědomí jak potřebuje lásku k životu, většinou to bývá naopak. To byla zajímavá změna. No i když je to stejně pořád klišé, mě to prostě baví.

26.10.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

I když se mi některé slovní obraty nelíbily, jako i u jiných autorčiných knih (nevím jestli je to překladem nebo ne, anglicky jsem nečetla), tak se mi příběh opět líbil. Stránky mi ubíhaly rychle a usmívala jsem se nad nimi. Není to příliš sladké a postavy se vyvíjí. Pro ty co slowburn nečetli nebo neví co od knihy čekat, se možná při skoro 500 stranách vzdají, ale pro mě je to oblíbené téma.

24.09.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Jak už jsem si zvykla, autorka to má prostě v sobě. Tohle byla čtvrtá kniha co jsem od ní přečetla a laťka se jen zvyšuje, řekla bych. Vše důkladně promyšlené a smysluplné. Nevím odkud se ta inspirace bere, ale moc mě to baví. Ohledně tohoto příběhu, který je smutný a čekáte, co ještě se může pokazit, tak je zároveň velmi krásný, je o statečnosti, lidských záklamáních a soudržnosti, je o někdy složitých lidských rozhodnutích a pak jejich následcích, o slibech a činech. Docela zajímavá byla druhá část knihy, kde se zrazu objeví nepřeberné množství postav a každá má svůj vlastní příběh. Né že by mě snad všechny zrovna zde zajímaly, ale né vždy máme šanci se podívat co se odehrává v hlavách vedlejších postav. Můžu jen říct, že jsem čekala na konci něco "bombastičtejšího" vzhledem k názvu knihy, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, že to skončilo, tak jak to skončilo

30.08.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Zjišťuju, že Mona Kasten nezklame. Série začít znovu byla výborná a měla jsem obavu ze středoškolského prostředí a laťky kterou Mona nastavila a i když se mi osudy z Woodshillu líbily o něco víc, tak mě to i tentokrát bavilo a opět to bylo velmi čtivé.

14.08.2022 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Řekla bych že to pro mě bylo zklamání, od knihy jsem čekala něco jiného a pořad jsem se od toho nemohla odprostit. Ano námět je zajímavý, ale měla jsem pocit že čtu mnohem delší knihu než ve skutečnosti je a několikrát jsem ji chtěla i odložit, ale nakonec jsem ji dočetla a poslední část knihy byla pro mě asi nejzajímavější. Další díly ale pravděpodobně číst nebudu.

23.07.2022 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Zajímavá kniha plná myšlenek, které nám šrotují v hlavě, ale neříkáme je nahlas. Ani nevím jak příběh popsat, sbíhá se zde několik časových období, několik postav nás nimi provází a jejich smysl v tomto příběhu zjistíme až na konci. Je to kniha u které se nad některými slovy zapřemýšlíte a zároveň se nemusí líbit všem. Osobně jsem hodně částí textu podtrhovala, až si budu jednou knihou zase listovat, chci narazit na pro mě důležité myšlenky. Určitě bude jednou z mých oblíbených knih v knihovně.

10.07.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka pro romantické knihomoly o knihomolech v prostředí především knihovny historického Londýna, bylo to hezké čtení, jen některé situace se více-méně opakovaly a konec jsem čekala trochu jiný, ale stejně mě ten příběh zahřál a vykouzlil úsměv na tváři.

22.05.2022 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Především bych chtěla říct, že obálka knihy je dost zavádějící. Je to spíš psychologický rozbor kluka co se vrátil z bojů v Afghánistánu. Ano romantická linka tam je, ale nic přeslazeného, řekla bych tak akorát.
A taky bych ocenila, kdyby kniha byla delší, bylo zajímavé nahlédnout do hlavy mariňáka.

20.04.2022 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Já nevím co přesně způsobilo to co teď k této knize cítím, ale jsem za to ráda. U knížek nikdy nebrečím, jako nikdy, i když se v nich objevují težká témata a prostě smutné příběhy, ale tady mi poprvé skutečně ukápla slza. Vím určitě, že to není naposled co ji čtu a jsem zvědavá jestli se budu cítit stejně. Isaac má sice vypadat jako chudák co potřebuje “evoluci”, ale mě přišel silný už od začátku. Se Sawyer povahově nemám snad nic společného, ani žádnou zkušenost jako její postava, ale přes to mě její osud dostal a naprosto odrovnal. Tohle si nezaslouží žádné dítě, bohužel v reálném životě se takové věci a ještě horší dějí a je mi z toho zle.

17.04.2022 5 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Velmi komplexní kniha, nese ne jednu důležitou myšlenku a každá kapitola něčím překvapí. Myslím že je to snad poprvé kdy romantická linka pro mě v knize nebyla podstatná, tak jako samotný celistvý děj. Vývoj a proměny, propracovaný děj, svým způsobem nečekaný konec, který do sebe zapadá jako skládačka puzzle, tato kniha bude ve mě ještě chvíli rezonovat.

09.04.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Na rozdíl od Kulti byla kniha někdy až moc dramatická a hlavní hrdina mi byl sympatičtější než hlavní hrdinka. Ale sportovní prostředí autorce prostě jde.

02.04.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jako už mnohokrát tu psáno a i já se přidám, slovo kadí jsem snad za celý život tolikrát "neslyšela " a bylo to fakt otrávené. Jinak to za mě bylo v pohodě, hlavní hrdinka se mi líbila svou vyrovnaností a sportovní prostředí mě bavilo, kromě konce ani nijak přeslazené. Celý děj se postavy vyvíjí a slupky jsou odkrývany jedna po druhé. Ale ten konec se mohl nést v méně sládkem duchu jako zbytek knihy, hlavní hrdina toho za celou knihu až tak moc nenamluví a na konci horentně vyznává lasku, v jiném příběhu by mě to ani nijak nenapadlo řešit, ale tady mi to přišlo zrazu moc. Na to že to má 500 stran se mi to četlo velmi rychle.

28.03.2022 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Takový miloučký příběh, který se rychle čte a dostanete od něj to, co jste čekali. Bylo to vtipné a oddechové.

11.03.2022 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Hezká kniha, která kdyby každý ze dvou odehrávaných dějů vyšel zvlášť , tak bych z toho nebyla asi tak úplně odvařená, ale protože jsem znala důvod těchto dějů, tak mě to velmi bavilo a s vyřčenou myšlenkou, která mi uvízla v hlavě. Jo je to známá myšlenka, ale stejně se mě tady dotkla.

SPOILER
„Nedávno jsem četl knížku o kosmu,“ řekne, rozhlédne se a dodá: „Moment, věřte mi, opravdu to spolu souvisí.“
Všichni se opět zasmějí.
„A četl jsem různé teorie o vesmíru. Opravdu mě nadchla jedna, které věří i řada velmi důvěryhodných fyziků a jmenuje se teorie mnohovesmíru. A ta říká, že všechno, co je možné, se stane. To znamená, že když si hodíte mincí, padne panna i orel. Ne panna, nebo orel. Pokaždé, když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světě, kde padne panna. Ale existuje ještě jiná vaše verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a vám padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů, kde všechno, co se může stát, se děje. Existují miliony, biliony nebo biliardy různých verzí nás samých, které prožívají důsledky našich rozhodnutí. K čemu se chci dostat: vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému.“ …

10.03.2022 4 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Prostě něco krásného a dotýkajícího se. Četla jsem anglický originál, protože jeho kniha Tma mezi hvězdami byla v češtině sice skvělá, ale v angličtině mi to přidává jiný rozměr.

14.02.2022 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Začátek knihy mě hodně bavil a skoro jsem si myslela, že to bude moje oblíbená kniha, ale potom to jen upadalo až do samého konce. Povaha Eleanor byla vážně matoucí a pak už jsem měla jen pocit že Park má vůči ní silnější pocity než ona. Autorka měla dobrý námět s uvěřitelnými postavami, ale po tom nadějném začátku jsem očekávala mnohem víc.

14.02.2022 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Sci-fi pro mě nikdy nebylo vyhledávaným tématem v knihách ani ve filmech ,ale po přečtení Marťana jsem zjistila že to byla celkem chyba. Pod záštitou neuvěřitelného světa budoucnosti jsou silné momenty k přemýšlení a v této knize je těch momentů pro mě dost. Fascinuje mě číst,jak si lidé (spisovatelé) představovali budoucnost před desítkami let právě o dnešku a jejich varovné signály, které nebyly úplné hlouposti a nebezpečně se přibližují pravdě.

09.02.2022 4 z 5

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

Knihu jsem přečetla, právě díky seriálu Narcos, který hodně doporučuju! Upřímně mě trochu nudilo prvních 100 stran, kde agenti popisují své životy a jak se k té práci dostali, ale to bylo tím, že jsem dychtila po té akci. Ta se otevírá v druhé polovině knihy a je dost těžko představitelná. Tolik mrtvých a každou chvíli čekáte až skončíte někde zmasakrovaní taky. Práce všech útvarů byla neskutečně náročná a jak je dobře známo né nadarmo. Oceňuji taky obrazovou přílohu.

30.01.2022 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Název knihy odpovídá obsahu! Les je prostě kouzelné místo plné zázraků a je skvělé že pan Wohlleben dokáže popsat věci pro širokou veřejnost.

12.12.2021 5 z 5