ElInWonderland ElInWonderland komentáře u knih

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Jednoduché, krátké, výstižné. Myšlenky které se vás dotknou. V pár slovech je toho řečeno tolik...

12.12.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Už v Dopisech ztraceným jsem se do autorky zamilovala a její úroveň psaní ani touto knihou neklesla. Příběh Reva je smutný a připomnělo mi to jeden skutečný příběh, který ale skončil nejhůře jak mohl. No a k Emmě, to mi přijde taky dost realistické a upozorňuje na nebezpečí dnešní generace. I když dějová linka dbá na romanci, tak jednotlivé příběhy všech zainteresovaných jsou důležité samy o sobě.

12.12.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přiznám se, že jsem dlouho tak u knihy netrpěla a není to tím, že už nejsem cílová skupina, ale nemohla jsem to vůbec dočíst. Ve filmové podobě jsem Stmívání jako mladší holka milovala a nepopírám, že je to bizarní, no a tak jsem jsi řekla, že bych konečně mohla přečíst i knihu. Ne ne ne největší chyba, jestli existuje špatný návod na vztah, tak je to tato kniha Bella je naprosto posedlá klukem, který jí říká, kdy má jíst, spát, chodit, pít mluvit... a ona ho poslouchá skoro na slovo, a i když je někde sama stále myslí na to, co by jsi asi myslel Edward. Strašně mě to štvalo, tak moc, že jsem tu knihu jednoho dne zavřela a už ji asi nikdy neotevřu, možná že se to v nějakém bodě děje zlomí a možná bych pak pochopila, proč to má takovou popularitu, ale já už prostě nemohla. Pro mě je to velké zklamání. Nejhezčí se mi zdály popisy městečka a hlubokých lesů a Charlie byl taky fajn.

Mám pocit, že jsem viděla jiný film nebo četla jinou knihu, protože si neumím vysvětlit, proč mi byli Bella a Edward ve filmu sympatičtí a v knize jsem je nesnášela.

19.11.2021 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tento příběh na mě tolik zapůsobil, nevím jak to autorka dokázala udělat z toho něco tak promyšleného. Dalo se to pokazit tolika způsoby, ale nestalo se a ta kniha je prostě krásná.

18.11.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Nevěděla jsem co úplně od knihy očekávat, ale stylem jak je napsána je skvělá a ano příběh je o tom co by jste od rockové kapely čekali, ale nedá se od toho odtrhnout. Konec mě dokonce dojal a bylo mi smutno, že už to končí. Kniha se celkově dost povedla, je čtivá a působí věrohodně.

16.11.2021 4 z 5

Život na našej planéte Život na našej planéte David Attenborough

Kniha je krásná a zároveň strašná. Je neuvěřitelné jak se během jedno lidského života vše změnilo a ne zrovna vše k lepšímu. David zažil zcela určitě jedinečný život a jeho stálé odhodlání v jeho věku je obdivuhodné.

23.09.2021 4 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Už klasika, kterou musíte přečíst. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a mrzí mě jen to, že jsem ji nepřečetla daleko dřív.

Genialita ptáků Genialita ptáků Jennifer Ackerman

I pro nadšence pro přírodu, jako jsem já se v knize vyskytovala spousta informací, které jsem nevěděla nebo mě překvapily. Název knihy skutečně odpovídá obsahu je neuvěřitelné, jak se ptáci přizpůsobují našemu měnícímu se světu. Vše je krásně napsáno a strašně mě baví to číst. Já z knihy cítila že je za tím hodně hodně práce. Rozhodně doporučuji přečíst komukoliv.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená a předčila mé očekávání, ale postupem času jsem víc a víc hlavní postavu nechápala i když její odůvodnění byla zřetelná. Prostě když člověk něco takového neprožije, tak se to asi špatně chápe... Nejvíce se mi líbily vzpomínky na Atlase a autorčino vyznání na konci. Nicméně knížka se dobře čte a určitě je to zajímavý příběh s náročným tématem.

31.07.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kniha mě skutečně překvapila, děj se stal mnohem zajímavější než se na první pohled zdá. A jak už tu někdo zmiňoval, nedostatky hlavních hrdinů jsou velmi sympatické a není to jen samá dokonalost. Rozhodně je to příběh, který potěší.