Aspoň trochu normální

Aspoň trochu normální obálka knihy
Mé hodnocení:

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259457/aspon-trochu-normalni-6CI-259457.jpg 4338
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Someting like normal, 2012

Kniha Aspoň trochu normální

Ketfl

Mě se kniha líbila. Bylo zajímavé, že vypravěčem příběhu je muž, voják. Velké plus dávám za celé to zpracování ohledně války. Člověku je až smutno, jaká traumata v sobě musí vojáci nést kvůli nesmyslným válkám. Škoda jen, že kniha byla tak krátká. Uvítala bych více dopracovaný konec, nebo alespoň epilog.

Barbara182

Skvělá kniha o jednom klukovi, co se dá k armádě, protože prostě neví, co se životem, a pak se musí vyrovnávat s posttraumatickou poruchou. Ta byla v knize myslím popsaná hodně dobře, líbilo se mi, jak se autorce podařilo vystihnout všechny ty emoce, a že dala hlavnímu hrdinovi aspoň špetku naděje v holce, které kdysi dávno na základce svým vytahováním totálně zničil pověst. Krásný příběh s hořkými tóny, ke kterému se ráda vracím :-)

adela_02

Travise jsem si zamilovala. Určitě doporučuji. Příběh mě zaujal a nemohla jsem se ho nabažit. Oblíbila jsem si i Travisovu mamku :) myslím, že s přečtení téhle knihy uděláte jen dobře.

MiliKry
09.11.2020

Pěkná knížka, pěkný příběh, taková ta klasika s romantickým nádechem a dobrým koncem.

petulkapeta
05.07.2020

přiběh se mi libil,Harper byla užasna a chapava divka a Travis byl tak trochu tele(kvuli te ex..)ale jinak chudak kluk,myslim že to marinaci nemaji lehle a vubec se nedivim že pak maji takove trauma...a pokračovani bych taky brala...

Ella161
16.06.2020

Tyhle příběh- o vojně, válkách..- mě vždycky zaujmou a přitahujou. Je to pro mě vlastně jiný svět a já jsem ráda, že o něm mohu alespoň číst. Je zajímavý, jak mariňáci žijí, když bojují. Co všechno musí dělat, aby přežili. Musí se spoléhat na svého parťáka, kterému prakticky vkládá svůj život do jeho rukou. Nedokážu si představit, že bych musela koukat na to, jak mi před očima zabíjí někoho, s kým jsem od začátku toho všeho. Travisovo příběh mě fascinoval a rozesmutňoval zároveň. Nechtěla bych si prožít to, co on. Chápu, že návrat po tom všem domů, musí být těžký. Skvěle tam jsou popsané jeho myšlenky, pocity. Akorát jsem někdy nechápala jeho činy. Jako například: proč třeba spal se svojí ex, i když ho nechala kvůli bratrovi? Proč s ní spal, když měl rád jinou? Stále tam vysvětloval, že je to tak známý.. neví, proč to dělá a bla bla.. ovšem to jsou jen výmluvy a kdyby s ní nechtěl spát, tak by nespal. Myslím si, že to bylo vůči Harper nespravedlivý a hnusný. Ona se až na prvotní výbuch se zachovala docela dobře, což oceňuji. Taky bych brala třeba pokračování knihy, abych věděla, jak to dopadlo, až se vrátí od mariňáků. Nicméně.. knihu doporučuji jestli tohle téma či prostředí milujete tak, jako já.

ElikaS
29.05.2020

Knížka se mi moc líbila a to hlavně proto, že se nejednalo pouze o romantiku, ale i o pohled do duše Travise, který byl úplně úžasný.

tynka65
28.04.2020

Mě se kniha moc líbila. Nečekala jsem od ní skoro nic a strašně příjemně mě překvapila. Mám jen jednu výtku - Chci druhý díl!!