Aspoň trochu normální

Aspoň trochu normální https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259457/bmid_aspon-trochu-normalni-6CI-259457.jpg 4 378 102

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Someting like normal , 2012

AnickaGr
29.05.2018 3 z 5

Spíš 3,5*
Kniha se mi líbila, hlavně kvůli námětu, o kterém by se určitě nemělo mlčet. Jinak ale byla kniha spíše průměrná. Neurazí, ale ani nějak extra nenadchne.

Chika
21.05.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Nejedná se o klasický holčičí román. Není to o tom, jak je vše růžové, ale i o tom, že život je někdy vážně peklo a že vojáci z Afghánistánu nepřijíždí s čistou hlavou. Kniha se mi líbila. Není náročná.

TerezaMondeková
22.04.2018 3 z 5

Popis knihy mě zaujal a na knihu jsem se těšila, ale když jsem ji začala číst, tak mě nadšení opustilo. Kniha mě moc nenadchla, ale ani nezklamala. Nebylo to moc napínavé, moc originální, ale jednoduché a prosté. Nebylo to ani moc romantické, prostě se tam řešilo jenom vyrovnání se s minulostí a noční můry. Žádná velká zápletka a napětí. Když už tam byla, tak za moc nestála. A konec mi přišel trošku otevřený, čekala bych alespoň nějaký epilog.
Na hlavním hrdinovi mi strašně vadilo a za co bych mu dala pěstí bylo to, jak se vyspal se svojí bývalou jenom proto, že mohl, i když byl s Harper.
A Paige... ta mi pila krev už od začátku. Nenávidím takovéhle holky, co se snaží vyspat s každým na potkání.

oluskace
02.04.2018 5 z 5

Příběh mě hodně nadchl a škoda, že jsem knihu hned přečetla. Hrozně zajímavé a docela i smutné čtení. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím

Lucuschka
21.12.2017 4 z 5

Problematické vztahy s otcem řešené odchodem do armády a z toho se odvíjející příběh mladého kluka, který by neměl zažívat to, co zažívá... Silný příběh o lásce, vztazích, problémech, citech a smutku. Hezký příběh. Ovšem raději bych nečetla, když neprožíváte veselé období - příběh není zrovna oddechová lehká četba. Zanechá ve vás smutek i nějakou tu slzu na líci.

martina5069
29.11.2017 3 z 5

Ani sem nečekala, že knihu přečtu asi tak za 9 hodin to je pro mě rekord. Téma knihy je hodně silné, jede o hlavního hrdinu Travise, který se vrací z Afgánistánu kde dělal mariňáka a po tom co se vrátí domů má posttraumatické stavy ve kterých se mu zjevuje jeho mrtví kamarád Charlie. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila ani, že mě naprosto uchvátila ale čtivá to ona je. Jednu hvězdičku ubírám za málo romantiky v knize ( vztah mezi Travisem a Harper) mohl být propracovanější a druhá věc mi vadily občasné překlepy a docela dost sprostých slov. Suma sumárum kniha je fajn za mě 3 hvězdičky :-)

soltera
04.11.2017 3 z 5

Príbeh Travisa, ktorý je už v 19tich veteránom z Afganistanu je smutný a zaujímavý . Osobne ma veľmi sklamalo ukončenie knihy. Hľadala som další diel o ďalších osudoch Travisa po návrate do Afganistanu a Harper na vysokej škole.

Zebra01
29.10.2017 5 z 5

Osobně mne kniha úplně uhranula. A přestože je docela smutná, vřele ji doporučuji.

Charley
23.09.2017 3 z 5

Moc pěkné oddychové čtení...knize by vůbec neuškodila větší propracovanost.....škoda, že to nebylo delší, ráda bych o nich četla víc :)

ardeas
18.09.2017 4 z 5

Troška divná a dosť zavádzajúca obálka knihy. Je krásna, ale s obsahom si ju nejako neviem absolútne spojiť.
Obsahovo sa mi kniha páčila. Téma silná, nie je to nejaký doják, to nie, ale príjemne podaná. Nie sú tam žiadne drastické zvraty a dej pekne plynie.

Ako oddychovku by som ju teda neoznačila, ale blíži sa k nej, keďže je to o vyrovnaní sa s taumatickými zážitkami. Určite je kníh s touto tématikou viac, kde autor zareže až do živého, no ja nemám rada keď sa tlačí na pílu, preto mi asi vyhovuje. Teda odporúčam skôr pre slabšie povahy :)

Elčokča
15.07.2017 4 z 5

Anotace je asi zajímavější, než samotná kniha :-) A obálka je taky krapet mimo... Rozhodně se nejedná o typický dívčí román, spíš je to něco jako deník vojáka, kdy v něm každá "normální" situace vyvolá vzpomínku na nějaký zážitek z Afghánistánu. Každopádně jsem ale ráda, že jsem četla. V knize je krásně vyloženo to, jaká traumata si vojáci z války odnášejí, jak velké pouto mezi sebou mají a že k sobě mají mnohdy blíž než k vlastní rodině.
*SPOILER
Možná jsem natvrdlá, ale jak vlastně zemřel Charlie? Nejprve prý stoupl na minu, pak ho střelil Talibánec, potom byl popisován sen, jak zase stoupl na minu a na konci se vypráví, jak ho rozstříleli...

V3runecka
05.06.2017 3 z 5

Kniha mne zaujala popisem. Sice přečteno celkem svižně, ale asi jsem od knihy tohoto tématu očekávala "něco" víc. Určitě by mohla být obsáhlejší, ale závěr aspoň trošku dorovnal celkový dojem z této knihy.

Pavlinka777
30.04.2017 5 z 5

Jsem ráda, že mě od čtení neodradila obálka.

Tento příběh je velice skutečný. Nemůžeme si (a ani si nechtějme) představit co prožívá voják za služby v armádě, při nasazení na akci při které se umírá. Kdy neví dne ani hodiny a přežití není jisté.

Terry.89
19.01.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala pod stromeček od Tess, zaujala mě anotace, a tak jsem si ji přidala na seznam přání. A rozhodně jsem udělala dobře. Příběh je odpočinkový a prodchnutý nádechem romantiky i všednodenních starostí, které krásně vyrovnávají hrůzy války. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Od autorky jsem dostala jetě jednu knihu, po které jsem toužila, tak jsem zvědavá, jaká bude.

vendy6619
06.01.2017 4 z 5

Knížka je to rozhodně krásná a velmi čtivá.. ale srážím * za Trevisovo chování, které bylo v jednu chvíli vážně až ohavné :/
Určitě bych si takového kluka nevybrala.. jsem každopádně ráda, že přišel k vědomí později, ale přiznávám bylo mi ho líto. S jeho kamarády jsem se nasmála a to se mi líbilo.. že je tam všechno. Poslední kapitola mě definitivně rozbrečela.
4/5 * :)

terezka2191
01.01.2017 5 z 5

Musím číct, že ta knížka mě opravdu nadchla a úplně jsem ji hltala. Byla jsem v obchodě s kamarádkou a rozhodovala jsem se mezi Jiskrou v popelu a nebo touhle knihou. Kdybych nedala na sebe a nevzala Aspoň trochu normálni, tak bych přišla o úžasnou knížku. Travis mě sám o sobě uchvátil. Hodně zajímavá postava, která se na začátku zdá být jako pěkný hajzlík se nakonec vyvinul v rozumnou a milou postavu. Hodně jsem se u knížky nasmála a i nabrečela. Autorka mě dokázala vtáhnout do příběhu jako nic a mám v plánu si od ní přečíst další díla. Krásná práce, opravdu!

Adele02
31.12.2016 3 z 5

3,5*
Jako slaďák to slouží dobře, ale co se týče mariňáctví, ne-e. Autorka mě nepřesvědčila a nevěřila jsem tomu. Ale donutila mě k slzám a bylo to milé, zkrátka takový průměr.

luciefeix
15.11.2016 3 z 5

příběh o vojákovi který smrt svého kamaráda nebere dobře ... trochu nadnesené ale příjemně vyprávěné

Dee.Grusova
23.10.2016 5 z 5

Oddechovka, která nezklamala. Moc se mi líbila a za mě určitě zajímavý námět. Popravdě první knížka s "vojenskou" tématikou a docela fajn čtení. Ráda se k ní vrátím. :)

DenisePartridge
10.10.2016 5 z 5

Ale no páni! Dobře, dejme tomu, že je to oddechovka, ale jak skvěle je napsaná, to se jen tak nevidí. Tedy alespoň z mého úhlu pohledu, každý může mít jiný názor. Pokud bych se ale měla vyjádřit nějak souvisleji, pak bych vám nejspíš začala tuto knihu doporučovat. Je to velice atraktivní a aktuální téma, které je navíc tak dobře zpracované, že zkrátka stojí za to si knihu pořídit :)