Aspoň trochu normální

Aspoň trochu normální https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259457/bmid_aspon-trochu-normalni-6CI-259457.jpg 4 378 102

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Someting like normal , 2012

1JiTkA2
18.01.2016 5 z 5

Moc pěkná oddechová knížka.

Lenka.Vílka
15.01.2016 5 z 5

Hned jak jsem se vrátila s knihou z knihovny, začala jsem číst. Z knihy jsem byla nadšená a nevěděla, jak přestat číst. Ale to už jsem byla na konci. Opravdu jsem byla unesená.
PS: knihu jsem měla pujcenou z knihovny, ale mám v plánu koupi. Tenhle kousek chci mít ve své knihovně...

KleaM
13.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka! Naprosto věrohodný příběh i postavy, mimochodem Trevis je vážně moc fajn. To, že je příběh vyprávěn z pohledu kluka dělá knížku o to hezčí. Zařazuji mezi své nejoblíbenější.

Marry123
08.01.2016 5 z 5

Hezký příběh... pojetí tohoto žánru z pohledu muže.... skvělý. Čte se to samo, až člověka zamrzí že už je konec. Moc pekné pohodové počtení.

La Fiera
04.01.2016 4 z 5

Na začátku jsem se trošku bála toho, že kniha je vypravována z Trevisova pohledu, ale nakonec mám pocit, že se to autorce povedlo zvládnout a byla to správná volba.
Příběh se pozvolna vyvíjel, mělo to své kouzlo. Hlavní postavy, žádná láska až do nebes na první pohled, prostě příjemné počtení ozvláštněné o problematiku mariňáků. Ale klidně bych uvítala trošku rozvitější a delší příběh.

karolina1997
03.01.2016 4 z 5

Po knížce jsem sáhla v době vánočních prázdnin a udělala jsem dobře. Příjemný děj, žádné kraviny, nic zbytečně zdlouhavého. Hlavní hrdina je sympaťák a na nic si nehraje. Příběh je čtivý a čtenáře vtáhne do děje. Určitě doporučuji. Žádná světoborná kvalita, ale moc pěkné.

Fifth Element
16.12.2015 5 z 5

Jak to jenom napsat.. Znáte takový ten plíživý pocit, který nejspíš ani neregistrujete, s neurčitým vědomím, že si stále držíte odstup a pak najednou zjistíte, že vás to pomalu, nenápadně a zcela vtáhlo? Tak takový pocit mám z této knihy a rozhodně ji řadím mezi jednu ze svých "the best" na přední místa..

Samira
06.12.2015 4 z 5

Velmi povedené čtení. Na počátku jsem se bála těžkého tématu, ale nebylo třeba. Kniha je zpracována lehce, s nadějí a vtipem. Kvalitní oddychovka s krásným příběhem na jedno odpoledne!

Danča:))))
27.11.2015 4 z 5

Krásná kniha. Doporučuji.

LilianaFalcon
23.11.2015 4 z 5

V Afghánistánu jsem nebyla, z USA nejsem, neznám válečné veterány, sama jsem voják nikdy nebyla... to jen pro ujasnění, protože s touhle problematikou fakt nemám nic společného a nemíním se tu kasat s nějakou psychologií a věrohodností postav ;-)
Od začátku mě to chytlo. Hlavní hrdina je super a celkově se mi úhel chlapa líbil. Sebekritice fandím, když není přemrštěná a neblíží se spíš sebelítosti, u něj to byla sebekritika s mírnou nechutí. Překlad mi po dlouhé době přišel ucházející. Nenarazila jsem na moc vět, které by mi nešly přes jazyk... na to jak mi kniha Kde hvězdy stále září, nesedla, tohle mělo něco do sebe.

Bookworm_213
10.11.2015 3 z 5

V knize naleznete hezký mix lásky, utrpení, rodinných problémů, smrti a znovunalezení sama sebe. Příběh příjemně ubíhal, jen si myslím, že se autorka mohla šťourat hlouběji. Jenže to už by nestačilo dvě stě stran.

Beni
06.11.2015 5 z 5

Čtivá jednohubka na dlouhý, podzimní večer :-) Milé zpracování, určitě jsem nečetla naposledy :-)

Terka18
03.11.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale něco mi v ní chybělo, bohužel nevím co.. Příběh je hezký, řekla bych i něco ze života, protože tohle všechno se stát klidně může, ale chyběla mi tam ta jiskra ten kousíček, který by mě upoutal tak, že by jsem knížku nemohla odložit, že by mě pohltila tak jako jiné.

Ditules
30.10.2015 3 z 5

Vlastně ani nevím, že jsem ji přečetla...

muchomurka
28.10.2015 4 z 5

Knížka byla čtivá, líbila se mi, ale něco jí chybělo. Nevím co. Možná nějaká hloubka. Přišlo mi, že Travis prošel těžkým obdobím života, ale v knize mi to přišlo pouze jako pozadí, přitom to podle všeho mělo mít vliv na celý jeho "civilní" život. Jakmile se objevila Harper, všechny problémy ustoupily do pozadí a řešil se jenom jeho vztah k ní. Ale vyprávění z pohledu kluka byla milá změna. Konec jsem si říkala "Cože?", ale pak jsem tak nějak vnitřně zjistila, že se mi ten konec líbí a souhlasím s ním.

Odehnalka
24.10.2015 4 z 5

Velmi dobrá kniha na oddech a kniha na jeden zátah, protože děj je tak dobře napsaný, že se vám nebude chtít knihu odložit. Můžu jen doporučit.

martiiinkajjj
29.09.2015 4 z 5

Dobře napsaná kniha, kterou budete mít přectenou za pár hodin. Téma války mě nikdy nenecha chladnou, protože upřímně nechápu jak se může někdo přihlásit dobrovolně do války... ale je to každého volba. Knížka se velice dobře četla a asi proto jsem ji prostě nemohla odtrhnout od ruky, dokud jí neprečtu :-). Za mě zasloužené * * * *.

Nicole26
27.09.2015 4 z 5

Príbeh zo života vojaka, ktorý sa práve vrátil z Afganistanu a snaží sa vyrovnať so všetkým, čo sa vo vojne stalo. Veľmi zaujímavý nápad, viem si predstaviť, že najmä v tak vlasteneckej krajine, akou Spojené štáty americké jednoznačne sú, je táto kniha braná asi trochu inak ako u nás, no bolo to pekné, oddychové čítanie, prečítala som ju za dve noci, stále som čakala na nejaký veľký dojemný koniec, no, bohužiaľ, ten ma dosť sklamal... Preto za mňa 70% :).

anetka.repova
26.09.2015 5 z 5

Krásný děj. Oddechovka jako vysita. Děj vypráví kluk, který se vrátil z Afghánistánu, kde mu umřel před jeho oči nejlepší kamarád a snaží se vypořádat s vynou, kterou nese za jeho smrt, že mu nedokázal pomoc. Moc krásný příběh, který stoji rozhodně za přečtení.

sabanka
20.09.2015 5 z 5

Za me plny pocet hvezd ...Urcite skvela kniha..Stoji za to mit ji v knihovnicce a ja ji jako darku k narozeninam urcite nelituji ;) Jsem nadsena