ElessaRiverbow Online ElessaRiverbow komentáře u knih

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Na nějakou z knih od této autorky jsem se chystala už dlouho, ale bohužel, nakonec moje očekávání byla až moc velká. Trvalo mi téměř polovinu knihy než jsem se pořádně začetla a i po té polovině jsem měla bordel v postavách a vztazích mezi nimi. Naštěstí to pak druhou polovinu bylo lepší, nějak jsem si na autorčin styl psaní zvykla, a vyšetřování začalo být zajímavější. Ellery a zbytek party byli sympatičtí, jen mi tedy moc neseděl ten romantický vztah mezi Ellery a Malcolmem. Přišlo mi to trošku zbytečné. Konec byl nečekaný a rozhodně zajímavě vymyšlený. Autorce někdy v budoucnu dám znovu šanci, už jen z toho důvodu, že mám její další knihy doma.

~ 3,5/5 ~

08.03.2023 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha byla neskutečně úžasná. Většinou do knih nepíšu a nepodtrhávám si v nich, pokud se tedy nejedná o štafety, ale tady bylo až moc skvělých myšlenek a citátů. Už po přečtení prvních pár stran jsem věděla, že si ji zamiluji. Děj plyne rychle a během pár večerů jsem knihu přečetla. Rozhodně ji doporučuji všem, které baví scifi a kteří se rádi nad knihou zamýšlí.

04.03.2023 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Už to budou 2 roky, co jsem knihu poprvé četla, a jelikož jsem se do celé série naprosto zamilovala, neodolala jsem a přihlásila se do štafety, abych si tento příběh mohla přečíst znovu. I přesto, že jsem si většinu věcí pamatovala, jsem si čtení užila a sem tam se objevil detail, kterého jsem si předtím nevšimla nebo nějaká informace, která mi teď, když mám celou sérii za sebou, dává smysl. Cinder je úžasná postava, naprosto jí zbožňuju a Iko to samé. Kai je prostě zlatíčko. Rozhodně celou sérii moc doporučuji.

02.03.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) J. Chaplin opět nezklamala - tohle bylo vážně skvělé a rozhodně je to podle mě druhá nejlepší kniha z této série (první snad navždy bude Čajovna v Tokiu). Strašně moc se mi líbilo prostředí, které autorka umí prostě báječně popsat, a stejně tak i popis jídla. Během čtení jsem ujídala čokoládu, protože to prostě jinak nešlo. Mina a Luke jsou skvělé postavy, rychle jsem si je oblíbila a hodně mi během čtení přirostli k srdci. Konec byl přesně takový, jaký jsem čekala, i když jsem se trošku bála, že spolu nakonec už nebudou. Moc se těším, až si přečtu další díly.

26.02.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Do knihy jsem se pustila s očekáváním, že to bude stejné jako seriál, který jsem viděla už předtím a upřímně se mi vůbec nelíbil. Kniha naštěstí takové zklamání jako seriál nebyla. Celkem dost věcí, které byly v seriálu, v knize nebylo a některé byly jinak, ale celkově jsem za to ráda, protože pak se příběh mohl hodně soustředit na vztah Daphne a Simona. Daphne je skvělá postava, kterou jsem si rychle oblíbila. Moc oceňuji, že tam byl i pohled Simona, takže jsem ho více pochopila. Celkově to bylo dobré čtení, ale do dalších dílů se pravděpodobně nepustím.

26.02.2023 4 z 5

Dokonalý přítel Dokonalý přítel Naomi Gibson

(SPOILER) Musím říct, že mě hodně oslovila obálka, protože jsem si díky ní myslela, že se bude jednat o nějaké fajn sci-fi z vesmíru s umělou inteligencí. No, umělá inteligence tam opravdu byla, ale... Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a kdyby se nejednalo o štafetu, někde kolem strany 80 bych knihu odložila. Naštěstí to začalo být někdy po polovině knihy zajímavější. Hlavní hrdinka Lydia mi lezla na nervy a vůbec jsem si k ní během celé knihy nenašla cestu. Přišlo mi, že se chová nelogicky, a pokaždé jsem se naštvala, když svůj problém šla vyřešit tak, že se s Henrym někam nahackovali. Konec byl hodně nerealný a nechápu agenty ZZO, že Lydii opět nabídli spolupráci, když celou dobu byla proti nim a teoreticky zabila agenta Halla.

12.02.2023 2 z 5

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Wow, tohle bylo skvělý. Kniha byla zajímavá a čtivá. Ze začátku jsem teda byla zmatená, jak tedy vlastně ta magie a brány fungují, ale postupem času jsem to nějak pochopila. Ze dvojčat jsem si více oblíbila Hunter, přišla mi mnohem sympatičtější než Mercy, která mi někdy lezla na nervy. Jax mi přišel fajn, narozdíl od Kirka, kterého jsem už od začátku nesnášela. Konec byl skvělý, posledních zhruba padesát stran jsem přečetla jedním dechem a jsem zvědavá, jestli bude pokračování.

08.02.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie opět ukázala, že její detektivky jsou naprosto boží. Tohle byla první kniha se slečnou Marplovou a rozhodně to nebude poslední. Už od první stránky mě příběh pohltil. Slečna Marplová je sympatická postava. Kdo je vrahem jsem netušila až do konce, což přidává knize plusové body (protože většinou to u detektivek odhadnu a pak nejsem překvapená).

08.02.2023 5 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

(SPOILER) Tak tohle bylo hodně velké zklamání. Na knihu jsem se těšila od doby, co vyšla, a měla jsem velká očekávání. Ze začátku to tak strašně nevypadalo, ale postupem času mi to přišlo horší a horší. Příběh má velký potenciál, ale bohužel nebyl vůbec využit. Postavy byly nesympatické a rozhovory někdy vůbec nedávaly smysl. Taky mi přišlo, že autorka někdy sama zapomněla, co psala na začátku (konkrétně teď myslím Brooke, o které se na začátku dozvíme, že je slepá, ale během knihy to působí, že vlastně slepá není a normálně vidí). Trochu to zachránil konec, který byl zajímavý a čtivý, ale i tak mi to přišlo moc uspěchané a nedotažené.

27.01.2023 1 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Upřímně, Dvory od Maasové miluju, ale tohle bylo pro mě celkem zklamání. Na jednu stranu bylo hezké se vrátit do tohoto světa, ale na stranu druhou mi to přišlo takové o ničem. Nevím proč, ale vůbec mi nesedlo střídání pohledů. Feyre a Rhysand jsou skvělí stejně jako v předchozích dílech. Velký problém mi dělala Nesta, kterou jsem si v posledním díle konečně oblíbila, tak teď ji opět nemám ráda. A to mě čeká Dvůr stříbrných plamenů, takže jsem na to hodně zvědavá. Hodně se mi ale líbilo zakončení, u kterého jsem se musela culit a usmívat.

24.01.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Přesně, jak jsem očekávala - bylo to naprosto skvělé. Sice u mě stále vede Čajovna v Tokiu, ale tohle je hned kousek za tím. Stejně jako u ostatních autorčiných knih, i v této bylo naprosto dokonale popsané jídlo a prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Izzy jsem si ihned zamilovala, přišla mi moc sympatická a párkrát jsem se v ní viděla. Rosse jsem ze začátku moc nemusela, ale postupně jsem si k němu našla cestu a oblíbila si ho. Ostatní postavy byly také moc fajn, až na Xanthe, která mě celou knihu naprosto iritovala. Konec byl přesně takový sladký a miloučký, jak jsem očekávala.

24.01.2023 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

První problém, který jsem s knihou měla už od začátku - anotace prakticky vše vyspoileruje. Sice by mi bylo už od začátku jasné, kdo je Alex, i kdybych ji nečetla, ale přeci jen to trošku zkazilo moje nadšení do čtení. Kniha byla čtivá, někdy i vtipná, sem tam hodně předvídatelná, ale celkově mě to bavilo. Konec mě ale trošku zklamal, přišel mi zbytečně moc dramatický a natažený.

~ 3,5/5 ~

24.01.2023 3 z 5

Ze začátku jsem se hodně bála, protože jsem nikdy předtím nic od Tolkiena nečetla a ani jsem neviděla jediný film. Nakonec jsem ale velmi spokojená a nadšená. Do knihy jsem se rychle začetla a stránky rychle ubíhaly. Jediný problém, co s příběhem mám je ten, že je tam na mě až moc postav, ze kterých jsem ve finále nějak více zapamatovala tak čtyři. Jinak to ale byla skvělá knížka, kterou si rozhodně ještě někdy v budoucnu přečtu znovu.

08.01.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Nejdříve jsem se bála, protože upíři jsou hodně používané téma a ne vždy je zpracování dobré. V téhle knize se mi jejich zpracování líbilo. Hodně se mi líbil vytvořený svět a hodně oceňuji mapku. Johana byla úžasná hlavní postava, kterou jsem si ihned oblíbila. Ke konci už toho děje bylo na mě trochu moc, ale bylo to wow a jsem zvědavá na pokračování.

08.01.2023 4 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Ze začátku jsem byla lehce zmatená, než jsem se v knize zorientovala, a pak už se to četlo dobře. Svět byl hodně propracovaný a zajímavý, stejně tak i postavy, i když u nich mi někdy vadila složitá jména a ne vždycky jsem si hned uvědomila, o kom čtu. Taky moc oceňuju, že kapitoly byly kratší, ale stále se v nich něco dělo. Konec byl za mě prostě wow, rozhodně doporučuji všem si knížku přečíst a doufám, že brzy bude pokračování.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi

30.12.2022 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

První díl jsem si naprosto zamilovala, proto jsem s nadšením sáhla po pokračování. Rychle jsem se do knihy za četla a stránky mi utíkaly až moc rychle. Autorka opravdu umí hodně dobře psát a má to celé skvěle vymyšlené. Paige je opět úžasná postava, kterou jsem si oblíbila ještě více a celou dobu jí fandila. Konec jsem pomalu doslova hltala a moc se těším, až si přečtu další díl.

30.12.2022 5 z 5

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Čekala jsem obyčejnou romantickou knihu, ale dostala jsem něco mnohem lepšího. Příběh obsahoval nejen skvělou romantickou linku, ale i fajn detektivní zápletku a úžasné vedlejší postavy, které jsem si naprosto zamilovala, hlavně Hope. Vztah mezi Mel a Wyattem mi ze začátku přišel trošku až moc rychlý, ale nakonec mi to nevadilo. Jsem zvědavá, jestli budou přeloženy i další dva díly, protože bych si je určitě ráda přečetla.

29.12.2022 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha od S. Kinga a jsem velice mile překvapena. Příběh byl moc dobře napsaný, čtivý a líbilo se mi propojování více formátů (pohled Carrie, novinové výstřižky, části z jiných knih, rozhovory,...). Carrie byla zajímavá postava, upřímně vůbec se nedivím, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Po dočtení jsem se podívala na film, konkrétně ten z roku 2013, a nebylo to naposled, co jsem se na něj dívala. Rozhodně si od autora ještě něco přečtu.

13.12.2022 5 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Ze začátku to bylo hodně čtivé a zajímavé, ale postupně mi připadalo, že se to začíná čím dál tím víc tahat a příběh jakoby ztrácel tu jiskru, kterou měl na začátku. Stejně tak to bylo s hlavní postavou Nancy, kterou jsem si po pár stránkách moc oblíbila, ale zhruba v polovině knihy se začala chovat nelogicky a její chování jsem přestala chápat. Zbytek postav byl celkem meh. Další věc, kterou moc oceňuju, ale nakonec mi začala lézt na nervy, jsou psychologické vsuvky na začátku kapitol. Konec mě bohužel taky vcelku zklamal, přišel mi takový uspěchaný a nedokončený.

09.12.2022 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Stejně jako u prvního dílu - bavilo by mě to víc, kdybych byla mladší. I tak to ale bylo lepší, než první díl. Kniha byla čtivá, takže jsme si měla za pár dní přečtenou. Percyho a Annabeth jsem si oblíbila o něco víc, ale ostatní postavy byly bohužel nemastné neslané. Konec byl hodně zajímavý a jsem zvědavá na pokračování.

09.12.2022 3 z 5