ElessaRiverbow ElessaRiverbow komentáře u knih

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Už na začátku mě to chytlo, bylo to čtivé a zajímavé. Postupem času to ale začalo být zdlouhavé a zbytečně natažené. Navíc se tam vyskytovalo neskutečně velké množství chyb, které mi čtení znepříjemňovalo. Líbí se mi u takovýchto romantických knih, když se střídají pohledy hlavních hrdinů, takže za to kniha dostává malé plus. Lia i Noah mi byli sympatičtí, i když sem tam jsem je měla chuť něčím praštit za jejich chování. Ostatní postavy byly fajn. Autorka podle mě dobře napsala téma šikany a pomlouvání na sociálních sítích, které je v dnešní době bohužel celkem běžné. Celkově ale knize něco chybělo, nějaká jiskra, kvůli které by mě bavilo ji číst. Nevím, jestli se někdy pustím do pokračování, zatím to rozhodně nemám v plánu.

~ 3,5/5 ~

07.10.2023 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Na tuhle sérii jsem se těšila už dlouho a konečně se dostala k prvnímu dílu. Četlo se to dobře a rychle, ale celou dobu mi to přišlo takové až moc naivní a pro mladší děti. Tris byla fajn, líbil se mi její postupný vývoj, i když sem tam mě její chování trochu vytáčelo. Čtyřka byl takový meh, jeho chování k Tris se mi nelíbilo. Ta romantika mezi nimi mě úplně nezaujala, ale jsme zvědavá, jak se bude vyvíjet. Bojové scény byly ale dobře napsané, někdy jsem se až děsila, jak brutální to je. Trochu, co mě mrzelo, je že svět není úplně tolik popsán a vysvětlen. Rozhodně se pustím do pokračování a nejspíše se podívám i na filmy.

05.10.2023 4 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Ze začátku to vypadalo slibně, rychle jsem se začetla a bavilo mě to. Ale pak jsem začala čekat nějakou akci, která bohužel nepřicházela, něco jako "akce" se objevila až někdy po 350 stranách. Nemůžu autorce upřít nádherné popisy Paříže a Versailles, měla jsem během čtení pocit jako bych tam byla. Magie fungující na smutku mi přišla jako dobrý a originální nápad. Další skvělou věcí byly opravdu krátké kapitoly, které mám mnohem raději než ty dlouhé. Camille byla takový průměr, někdy mi byla sympatická a někdy se chovala naprosto nelogicky. Lazare byl skvělý, toho jsem si oblíbila hodně rychle. Ta romantika mezi nimi byla fajn, ale že bych z ní byla nějak odvařená se říct nedá. Vůbec si nedokážu představit, o čem by měl být další díl. Navíc je kniha dobře uzavřená, takže pokračování nejspíše číst nebudu.

~ 2,5/5 ~

28.09.2023 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Moje první setkání s autorkou a bohužel, nebylo úplně skvělé. Bylo to čtivé, to nemůžu popřít, ale něco tomu chybělo. Rozhodně bych neřekla, že to je horor, vůbec jsem se u čtení nebála a ani nic zas tak děsivého v příběhu nebylo. Daniel mi přišel nezajímavý, během celé knihy jsem si k němu nenašla cestu a nakonec mi bylo jedno, co se mu stane. Bran byl o něco sympatičtější. Děj před koncem mě lehce překvapil, nečekala jsem, že se tam stane to, co se tam stalo s Kylem, ale pak ten úplný konec jakékoliv plusové body zase shodil. Přišlo mi to spíš jako pohádka než jako horor. Bohužel zklamání a nějakou dobu rozhodně počkám, než zkusím od autorky jinou knihu.

27.09.2023 2 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Wow, už dlouho jsem nečetla žádnou tak moc čtivou a dobře vymyšlenou knihu. Už po prvních stránkách mě to vtáhlo do děje a nepustilo až do konce. Autor to všechno úžasně vymyslel, pořád se děla nějaká akce. Ty popisy lodí a všemožné technické věcičky byly trošku složitější na pochopení, ale postupem času jsem si na to zvykla. Spensu jsem si okamžitě zamilovala. Zbožňovala jsem, jak se se vším vždy poprala a nic si nenechala líbit. Ostatní postavy byly také skvělé, hlavně M-Bot a jeho posedlost houbami, u které jsem se pokaždé rozesmála. Rozhodně se vrhnu i na pokračování a nejspíše pak sáhnu i po dalších autorových knihách, protože píše vážně skvěle.

18.09.2023 5 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Wow, tohle bylo vážně skvělé čtení. Už během prvních pár stran jsem se začetla a hltala kapitolu za kapitolou, autorka píše vážně čtivě. Navíc to bylo zároveň si hodně vtipné, takže jsem se skoro pořád smála. Úžasné byly i recepty od Josie, které se sem tam v knize objevovaly. Obě hlavní postavy, Chase a Josie, byli sympatičtí a rychle mi přirostli k srdci. To jejich jiskření mezi nimi jsem si naprosto užívala a ty spicy scénky byly boží. U konce jsem se musela culit, protože to bylo slaďoučké. Rozhodně doporučuji, je to skvělá oddechovka, a přečtu si určitě i předchozí díly.

14.09.2023 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Kniha, která mě hodně překvapila. Bylo to neskutečně čtivé a ani jsem nevnímala, že je napsaná v angličtině. Kniha moc dobře představuje téma deprese a její léčení. Zároveň je to ale vtipné, takže jsem se místy zasmála. Audrey byla velmi sympatická postava a celou dobu jsem jí fandila. Linuse jsem si také hnedka oblíbila. Zbožňovala jsem ho za to, jak byl s Audrey trpělivý a do ničeho jí netlačil. Zbytek postav byl také fajn, až na Audreynu matku. U té jsem vždy zatínala zuby, protože se chovala naprosto hrozně. Moc se mi líbily přepisy z kamery, jak Audrey natáčela. Postupné sbližování Audrey a Linuse jsem si užívala. Rozhodně doporučuji, protože je to skvěle napsané.

11.09.2023 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Neurazí, nenadchne. Už od začátku se to táhlo, hlavně kvůli extrémně dlouhým kapitolám. Další problém, co jsem s nimi měla, že se tam neustále měnily "pohledy". Příběh byl zajímavý, ale začetla jsem se až někdy před polovinou. Sára byla průměrná postava, nějak jsme si k ní moc nevytvořila pouto. Lea avšak byla zajímavější a sympatičtější a celkově mnohem lepší. V knize se objevovalo hodně překlepů a chyb, které mě brzdily ve čtení. Také hromadu věcí, které nejspíše měly být pro čtenáře překvapením, byly zjevné už od začátku, takže mě nic nepřekvapilo. Přesto jsem ale zvědavá na pokračování.

31.08.2023 3 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Kniha, co mě velice mile překvapila. Bylo to neskutečně čtivé a už po pár stránkách jsem byla v příběhu naprosto ponořená. Sem tam mi to přišlo na mě až moc young adult a množství zkratek jako WTF nebo OMG mě vyloženě štvalo. Hlavní postava Perla byla úžasná, rychle jsem si jí zamilovala, i přes její posedlost Cardym na začátku. Finn byl taky skvělý a romantickou hate-love romantiku mezi nimi jsem si užívala. Trochu mě zklamal konec, který byl strašně rychlý.

24.08.2023 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

K této knize jsem musela přistupovat trochu jinak než k ostatním, a to kvůli autorce, která mi je nesympatická. Kdyby se nejednalo o štafetu, knihu bych pravděpodobně minula a nikdy si ji nepřečetla. Začátek byl utrpení. Už po první kapitole mi nestačily prsty na počítání narážek na různé filmy a seriály. Navíc spoustu z nich jsem nepochopila. Charlee byla strašná postava, za celou knihu jsem si k ní nenašla cestu a její chování mě vytáčelo. Alespoň Noah byl fajn. Četlo se to celkem dobře, i když se tam objevovaly scény, nad kterými jsem kroutila hlavou a říkala si, co to sakra je. Konec byl ale fajn a celkem to zachránil. Musím vyzdvihnout grafické zpracování, to se mi moc líbilo.

16.08.2023 2 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst, trvalo mi to téměř polovinu knihy. Nejspíše to způsobil autorčin styl psaní, který mi vůbec nesedl. Ze začátku jsem postavy moc nemusela, ale postupem času jsme si k nim našla cestu a oblíbila si je. Konec byl předvídatelný, i když chvilku před ním mě jedna věc překvapila. Jako oddechovka dobré, ale celkově mě to bohužel vůbec nebavilo.

~ 2,5/5 ~

09.08.2023 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

První setkání s autorem, na kterého jsem se moc těšila, a tak jsem měla velká očekávání. Bohužel, měla jsem sáhnout asi po jiné autorově knize. Začátek mě absolutně nebavil, prvních 100 stran bylo nudných a nezáživných. Pak to ale začalo být fajn a začetla jsem se. Till mi přišel takový nemastný neslaný, během čtení jsem si k němu nenašla cestu. Výhodou byly krátké kapitoly, díky kterým děj rychle ubíhal. Konec byl plný zvratů, ale celkově mi to přišlo až příliš chaotické. Od autorka si nejspíš přečtu i nějaké další knihy, ale až za nějakou dobu.

~ 3,5/5 ~

07.08.2023 3 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Kdysi jsem četla Má lady Jane a moc se mi to líbilo, proto jsem očekávala skvěle napsaný a vtipný příběh. A to jsem taky dostala. Už od začátku to bylo čtivé a vtipné, rychle jsem se začetla. Nejvíce mě bavily kapitoly z pohledu Jany, byla to naprosto boží postava, ale ostatní byly fajn. Bylo tam několik zvratů, které jsem sice uhádla, ale ani mi to nevadilo. Plný počet hvězdiček však nedám kvůli konci, který mi přišel až příliš chaotický a přitažený za vlasy. Jinak je to ale zábavná oddechová knížka, u které se nasmějete, takže rozhodně doporučuju.

01.08.2023 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Už od první stránky mi bylo tak nějak jasné, že se bude spíše jednat čistě o erotiku než o nějaký propracovanější příběh. Byla to krátká jednohubka na pár večerů. Začátek byl dle mého až extrémně rychlý, spíš mi přišlo, že to žádný úvod nebo představení postav a příběhu nemá. U některých knih mám ráda, že mě hodí rovnou do nějaké akce, ale tady by se rozhodně nějaký začátek hodil. Celkově celý příběh byl až příliš rychlý. Vůbec mi nesedly postavy - Bryce mi byla nesympatická a podle mě podlehla Ethanovi až příliš rychle. Ethan mi byl také nesympatický a navíc byl jedno obrovské klišé - namakaný, sexy, všechny ženy mu padají k nohám, bohatý, dominantní, atd. Prostě vše to, co najdete i v další hromadě erotických/romantických knížek. Čím více jsem ale četla, tím víc moje nesympatie vůči Ethanovi rostly, a nakonec pro mě byl jednen velký red flag. Ani konec to bohužel nezachránil, spíše mě odradil od čtení dalších dílů.

~ 1,5/5 ~

31.07.2023 1 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Klasickou literaturu mám ráda, i když mi ji tedy škola trochu znechutila, vždy sem tam po nějaké té klasice sáhnu, protože se mezi nimi dají najít i úžasné poklady. Tahle kniha mezi ty poklady také určitě patří. Rychle jsem se do knihy začetla, i když to tedy byl trochu těžší jazyk. Moc se mi líbilo, jak vše bylo popsané. Tess byla skvělá postava, ale sem tam bylo její chování hrozné. Také se mi líbil její postupný vývoj. Konec mě trošku překvapil. Malé plus patří oblálce, která je podle mého naprosto fantastická, zbožňuju obálky knížek z této edice od CooBoo.

~ 4,5/5 ~

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi #humbookblogeri

23.07.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

S. J. Maas patří mezi mých TOP 5 autorů, její knihy naprosto zbožňuju a proto jsem neodolala a zapojila se do štafety na tuto knihu. A opravdu to bylo boží. Prvních 150 stran bylo tedy trochu utrpení - jen samé vysvětlování, roztahané popisy a seznamování s postavami. Pak se to ale rozjelo a já nemohla odlepit oči od stránek. Bryce i Hunta jsem si naprosto zamilovala a ta romantika mezi nimi byla dokonalá. Další skvělou postavou byla Danika, která mi taky rychle přirostla k srdci. Celé vyšetřování mě neskutečně bavilo. Posledních 200 stran mě odrovnalo - bylo tam tolik zvratů, jedno odhalené tajemství za druhým, sem tam mi dokonce ukáplo pár slziček a ten konec? Nutně potřebuju další díl. Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla.

22.07.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Jak je mým zvykem u těchto zamilovaných sérii, začínám od konce :D Bylo to velice čtivé, propadla jsem tomu už po pár stranách. Romantická linka byla boží, naprosto zbožňuju hate-love romantiku. Annie i Cole mi byli sympatičtí a rychle jsem si je oblíbila. Ten jejich kousavý humor mezi nimi byl skvělý, hodně jsem se nasmála. Rozhodně se vrhnu i na předchozí díly, protože autorka prostě umí psát a jsem zvědavá na příběhy ostatních.

21.07.2023 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Skvělé pokračování předchozího dílu. Opět se ukázalo, že autorka umí výborně psát. Ihned jsem se po pár stranách začetla a příběh mě až do konce nepustila. Sice tam nebylo tolik akce, narozdíl od předešlého dílů, ale tolik mi to nevadilo. Moc se mi líbil vývoj vztahu mezi Novou a Adrianem. I to, jak ne vždy jde vše zařadit mezi dobro a zlo, bylo skvělé. Jsem zvědavá na pokračování a hlavně na to, jak budou všichni reagovat, až Nova a Adrian odhalí své identity.

10.07.2023 5 z 5

Noční kraj Noční kraj Melissa Albert

Po přečtení prvního dílu, který jsem si zamilovala, je pro mě pokračování akorát zklamání. Přišlo mi, že se tam skoro vůbec nic nedělo a nedokázala jsem se vůbec začíst. To se mi podařilo až nějakých 60 stran před koncem, kdy se tam konečně začalo dít něco zajímavého. Většina postav mi přišla taková nemastná, neslaná. Jakoby ztratily svoje kouzlo, které měly v předchozím díle. Podle mě zbytečné pokračování.

07.07.2023 2 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Takhle kniha byla trochu jako horská dráha - prvních pár stran mě rychle vtáhlo do děje, pak moje nadšení trochu upadlo, ale nakonec mě to zpátky chytlo a já hltala jednu kapitolu za druhou. To samé bylo u hlavní postavy - Alici jsem chvilku měla ráda a byla mi sympatická, jindy se zachovala podivně a nelogicky, až jsem z toho nevěřícně kroutila hlavou. V knize bych asi ocenila více rozepsané příběhy z Vnitrozemí, hlavně příběh Tři Alice. Celkově to ale bylo velmi dobré fantasy, které bylo i lehce děsivé a tajemné.

~ 4,5/5 ~

05.07.2023 4 z 5