ElessaRiverbow ElessaRiverbow komentáře u knih

První život První život Gena Showalter

Kniha byla pěkná, jen místy až moc zdlouhavá. Nápad s říšemi a druhým životem je velmi zajímavý. Desítka byla jako postava fajn, i když mi vadila ta její nerozhodnost. Už od zhruba třetiny knihy mi bylo jasné, že si nakonec pravděpodobně vybere Troiku. Pak tady byli Archer, pracovník Troiky, a Killian, pracovník Myriadu. Mezitím, co Archera jsem si oblíbila už když se tam objevil jako Bow, Killian mi od první chvíle přišel nesympatický. Druhý díl bych si ráda přečetla. Myslím si ale, že do češtiny přeložen bohužel nebude a tak si asi pořídím anglickou verzi.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl jsem už jednou četla, a stejně jako první, jsem si ho zamilovala. I když jsem se ze začátku nemohla moc začíst. Jediné, co mi vadí, je předvídatelnost. Bylo mi jasné, že Evanlyn je ve skutečnosti Kasandra, takže když jsem to později zjistila, nebyla jsem překvapená. Na čtení dalšího dílu si čas rozhodně najdu, protože díky otevřenému konci se těším jako malé dítě na Vánoce :D

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Když jsem knihu četla poprvé před asi rokem a půl, velmi jsem si ji oblíbila. Teď mi to přijde úplně stejně skvělé. Will mi byl už od začátku sympatický, děj plyne volněji než jsem zvyklá u ostatních knih a nechybí ani sem tam nějaký ten humor. Do knihy jsem se začetla a přečetla bych ji během pár dní, kdyby nebylo tolik věcí okolo.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Tuto knihu jsem si ihned zamilovala. Velice dobře napsaný příběh s originálním nápadem a úžasnými postavami. Citra se okamžitě stala mým oblíbeným charakterem a na jméno Anastasia si u ní asi jen tak nezvyknu. Naopak se sympatiemi u Rowana to bylo jak na horské dráze. Někdy jsem ho měla ráda a fandila mu, někdy jsem ho ale proklínala že udělal to co udělal. Nejoblíbenější postavou je pro mě však smrtka Faraday. Byla jsem strašně nadšená, že nakonec nebyl zavražděn nebo se sám nepokosil a že žije. Těším se, až si koupím pokračování.

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování Naslouchače bylo stejně úžasné jako první díl. Místy mi přišlo, že příběh postrádá to napětí, kvůli kterému jsem si tuto sérii tak oblíbila. Konec byl trochu uspěchaný a zakončený tak, že se nemůžu dočkat až vyjde další pokračování. Těším se, až se rozluští tajemství o tom, co je na druhé straně.

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Knihu jsem si zamilovala už po prvním odstavci a předčila moje očekávání. I když mi někdy vadily francouzské výrazy, jelikož francouzky neumím ani ň. Tento příběh se sympatickými postavami, francouzským venkovem a vínem doporučuji každému, kdo má rád romantiku. Pro lepší prožitek nesmí chybět nějaká ta sklenička vína, nejlépe francouzského ( Samozřejmě jen v tom případě, že už vám bylo osmnáct. Jinak si musíte vystačit jako já jen s hrozny. )

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

O něco slabší než první díl ,Tanec větru'. I když Ripley je moje nejoblíbenější ze sester, nějak mi kniha nesedla. Hlavně ze začátku jsem se nedokázala začíst. Konec mi přišel až moc rychlý. Jako plus ale musím říct, že je tu více magie než v předešlém díle. Na třetí a zároveň závěrečný díl se asi v blízké době chystat nebudu.

29.07.2020 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tenhle příběh mi přišel jako trochu nadprůměrná povídka na Wattpadu. Každopádně ale jsem si čtení docela užila, i když kniha mohla mít tak o 100-200 stránek s 'omáčkou' méně. Při čtení jsem se zároveň koukala i na film a musím říct, že větší zklamání jsem zažila snad jen u Eragona. Film byl takový nemastný neslaný a přišlo mi, že tam dali převážně jen tu nezajímavou 'omáčku'. Takže doporučuji spíše 600ti stránkovou knížku než dvouhodinový film.

29.07.2020 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Zajímavý nápad s cestováním mezi dimenzemi, který se četl téměř sám. Marguerite jsem si okamžitě zamilovala, se zbytkem postav už to bylo horší. Hodně mi vadil Theo, byl pro mě velmi nesympatický. A ta scéna mezi ním a Meg v Londýně… musela jsem se hodně přemlouvat, abych tu knížku četla dál. Naopak celá část v Rusku byla jedním slovem dokonalá. Samozřejmě, že nějaká ta slzička ukápla. Sice mi pak vadilo, že se Meg nedokázala rozhodnout, zda miluje Paula z Ruska nebo Paula ze svojí reality, ale byla jsem schopná to nějak překousnout. Další díl si přečtu ráda, ale asi ne v nejbližší době.

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Něco podobného jsem už četla, takže jsem tak nějak tušila, co bude děj obsahovat. I přesto to byl velmi čtivý a zajímavý příběh, jen ta magie mi tam moc nepasovala. Už mám z knihovny půjčený další díl a těším se na pokračování. Jako oddechovku na pár dní doporučuji.

Hybrid Hybrid Andreas Wilhelm

Kniha mě v knihovně zaujala svou obálkou, i když anotace mi nějak moc zajímavě nepřipadala. Ze začátku jsem se nemohla dohrabat ke čtení. Až zhruba po třetině jsem se do knihy začetla a pak to šlo jako po másle. Jen mi některé pasáže připadaly příliš odborné. Jako oddychovou četbu s happyendem na nudné večery vřele doporučuji.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se nedá popsat jedním slovem. Byl to úžasný a strhující příběh s naprosto skvělými postavami. Okamžitě jsem si zamilovala Ilan a všechny její zážitky v knize prožívala s ní. Jen jediná výtka - mohla by k tomu být přidaná i mapa pro lepší orientaci. Jinak taky velice cením slovníček pojmů na konci. Snad si v co nejbližší době přečtu pokračování.