ElessaRiverbow Online ElessaRiverbow komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

U knih z této série je skvělé to, že jsou čtivé a za pár večerů je máte přečtené. I přesto, že se tam děje spousta zajímavých věcí a jsou tam úžasné scénky, celá ta Američina přelétavost mezi Aspenem a Maxonem veškerou atmosféru zničila. Během čtení jsem za to měla Ameriku několikrát sto chutí proplesknout, ať se vzpamatuje. Tento díl snad navždy bohužel zůstane mým nejméně oblíbeným.

07.01.2024 4 z 5

Hraj & předstírej Hraj & předstírej Nena Tramountani

Wow, tohle bylo vážně úžasné zakončení roku 2023. Představuji vám další romantickou „začínám-od-posledního-dílu“ sérii, která mě naprosto učarovala. Autorka píše vážně skvěle, je to čtivé od začátku do konce a popis emocí je prostě úžasný, takže máte pocit že vše prožíváte s postavami. Navíc na začátku každé kapitoly je název písničky (nebo kousek textu), takže jsem si ke čtení mohla poskládat i playlist. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala po pár stranách, ostatní postavy jsou taky moc fajn. Je sice pravda, že mě trošičku vytočilo, že Sebastian neřekl Briony o své nemoci dříve, ale na druhou stanu ho chápu. Posledních zhruba sto stran jsem probrečela a ještě dlouho po přečtení jsem všechny ty emoce rozdýchávala. Do předchozích dílů se rozhodně pustím.

02.01.2024 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Mno... musím říct, že jsem se na knihu hodně těšila, protože jsem na ní vídala hodně pozitivní recenze a vím, že autorka píše skvěle. Proto jsem tak zklamaná. Angličtina byla hodně jednoduchá a kapitoly kraťoučké, takže jsem měla knížku za tři dny přečtenou. Navíc se mi líbilo, jak některé kapitoly byly z minulosti. V knize je několik těžších témat, která jsou podle mě dobře zpracovaná. Co mi ale dělalo největší problém jsou postavy. Belly ze začátku působila normálně, ale v průběhu knihy se z ní stala strašná kráva. Jeremiah byl snad jako jediný v pohodě od začátku do konce a i jsem si ho celkem oblíbila. Oproti němu Conrad je prostě toxický a nesympatický idiot. Většina ostatních postav byla otravná a nebo se chovaly hrozně. Před přečtením jsem přemýšlela, jestli si seriál pustím, ale teď jsem si jistá, že už ne. Do zbytku série se pouštět nebudu.

28.12.2023 2 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

V první řadě jsem měla asi počítat s tím, že mi to vyspoileruje předchozí série, které jsem zatím ještě nečetla. S knihou jsem měla celou dobu jeden pro mě dost zásadní problém - šíleně dlouhé kapitoly. I přesto, že se tam stále něco dělo a příběh byl plný akce, kvůli té délce to působilo jako že se vše táhne a je to strašná nuda. Emmu a Juliána jsem si zamilovala už na začátku a postupem čtení jsem si oblíbila i ostatní Blackthornovi a Cristinu. Romantika mezi Emmou a Juliánem je boží a jsem zvědavá, jak se vztah mezi nimi bude vyvíjet v dalších knihách. Konec mi už tolik natáhlý nepřišel a naprosto jsem se do něj ponořila. Epilog mě hodně nalákal na pokračování, takže se do zbytku sérii někdy v budoucnu rozhodně pustím.

~ 3,5/5 ~

26.12.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Celá série jsou pro mně knihy, které si tak nějak spojuji s Vánocemi, takže jsem po nich letos po delší době sáhla. Kniha byla čtivá a oddechová, za pár večerů jsem ji slupla (spolu s hromadou cukroví a čajíků, hehe). Amerika je skvělá postava, člověk si jí rychle zamiluje. Maxon je prostě miláček a navždycky ho budu zbožňovat. Aspena oproti tomu stále nemám ráda a cestu k němu si asi nejspíš nikdy nenajdu. Ihned po dočtení tohoto dílu jsem se vrhla na pokračování, protože je to napsané strašně dobře a příběh je zajímavý.

25.12.2023 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

(SPOILER) Velmi milé překvapení v rámci české literatury. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst a dlouhou dobu mi vadilo velké množství postav, ale po čase jsem se zorientovala a začala to být bomba. Jelikož jsou kapitoly krátké, stránky mi utíkaly pod rukama. Záměnu dvojčat jsem sice tušila, takže to moc překvapení nebylo, ale vyrazilo mi dech, jak to bylo geniálně vymyšlené. Konec jsem hltala jedním dechem - jak se všechno rozuzlovalo a propojovalo mezi sebou. Autor umí vážně dobře psát a toto rozhodně není poslední kniha, kterou si od něj přečtu.

18.12.2023 4 z 5

Magická chvíle Magická chvíle Nora Roberts

Fajn kniha na pár večerů. Rychle jsem se začetla a díky tomu, jak pěkně je to napsané, příběh rychle utíkal. Navíc to prostředí magie a kouzelníků bylo skvělé. Jediné, co mě během čtení rušilo, bylo divné dělení odstavců, kdy se v jednom dohromady objevily myšlenky jak Ryan, tak i Pierceho. Bylo to dost matoucí, protože jsem vždycky musela přemýšlet, čí myšlenky to tedy jsou. Celkově ty podivné skoky z jedné postavy na druhou bez změny kapitoly byly matoucí. Jak Ryan, tak i Pierce mi byli sympatičtí a to jiskření mezi nimi bylo úžasné. Trochu mi vadilo, že konec byl tak rychlý, nevadilo by knize přidat nějakých dvacet, třicet stran navíc. Není to žádné wow čtení, ale jako oddychovka k čaji je moc fajn.

~ 3,5/5 ~

13.12.2023 3 z 5

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Musím říct, že se jedná o velmi zajímavou knihu. Spíše než na nějakou velkou akci se připravte na putování po neznámé planetě a psychologii postav. Autorovu sérii Dračí jezdci zbožňuju, proto jsem se nadšeně vrhla i do této jeho knihy. Bohužel, čekala jsem trošku víc. Ne že by mě to nebavilo, to naopak - bylo to čtivé, během pár dní jsem knihu přečetla, a příběh mě zaujal. Ale nějaká ta jiskra tomu prostě chyběla. Alex byl fajn, stejně tak ze začátku i Talia. Oproti nim mi Puškin celou dobu lezl na nervy a jeho chování mě vytáčelo. Konec jsem doslova hltala a jsem lehce zklamaná, že se žádné velké boom nestalo. Bylo to ale zajímavé na zamyšlení a po dočtení jsem ještě nějakou dobu cítila melancholii. Na Spát v moři hvězd jsem se těšila, ale asi dám zatím přednost jiným knihám.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi #humbookblogeri

08.12.2023 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Už je to nějaká doba, co jsem tuhle knihu četla, a rozhodla jsem se na ni vrhnout teď, když se mi dostala do ruky s tak hezkou obálkou (a ořízka je taky boží). Tím, že jsem knihu už četla, jsem věděla, co se bude dít. Vůbec to ale nevadilo - autorka píše čtivě a moc mě to bavilo. Rose je skvělá postava, naprosto ji zbožňuju. Dokonce jsem si tentokrát oblíbila i Lissu, kterou jsem během minulého čtení moc nemusela. Romantická linka mezi Rose a Dimitrijem je skvělá, to jiskření mezi nimi je fajn a zajímá mě, jak se to mezi nimi vyvine. Budu si muset sehnat další díly, abych sérii dočetla, protože jsem zvědavá na pokračování.

07.12.2023

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

Tak tohle bylo bohužel ještě horší, než předchozí díl. Za celou dobu jsem se nezačetla, ty dlouhé kapitoly mi šíleně vadily. Mab byla celkem fajn, i když mi na ní nějak přehnaně nezáleželo. Willa jsem si za celou knihu neoblíbila. Silla a Nick v minulém díle byli mnohem zajímavější. Něco se tam začalo pořádně dít až před polovinou knihy, což je pro mě pozdě. A i když se tam už něco dělo, strašně se to všechno táhlo. Snad jediné, co mě opravdu bavilo, byly dopisy od Evie, i když z písma, jakým byly napsány, mě bolely oči.

~ 1,5/5 ~

30.11.2023 1 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 3 Sbohem, má růžová zahrado. 3 Dr. Pepperco

Nádherné zakončení této série. Prakticky už od začátku jsem u knihy brečela a až do konce to nešlo zastavit. Tu zakázanou lásku mezi Hanako a Alicí jsem si užívala na každé stránce. Edwarda stále nemám ráda, jeho chování k Hanako mi strašně vadilo. Na to, jak příjemně pomalé tempo má celá série, mi konec přišel příliš rychlý a odbytý. Celá série je taková jednohubka na jeden, dva večery, takže to rozhodně není naposledy, co jsem tuhle mangu četla.

27.11.2023 4 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Po dalším díle této trilogie jsem prostě musela sáhnout co nejdříve, autor vážně skvěle píše a jeho knížky se čtou úplně samy. Nebylo tu tolik akce jako v díle prvním, ale poznávání nových míst a ras mimozemšťanů ve vesmíru to hravě vynahradilo. Spensa byla opět skvělá, stejně tak i M-bot. I spousta nových postav mi padla do oka a oblíbila jsem si je. Tajemství a záhady se pomalu odkrývaly a mě vážně bavilo si to skládat k sobě. Vsuvky z Detritu jsem si užívala, přeci jen postavy jako Jorgen nebo Cobb mi v příběhu dost chyběli. Konec jsem četla jedním dechem, bylo tam tolik akce, zvratů a informací. Kvůli tomu, jak otevřeně to skončilo, si budu muset další díl přečíst co nejdříve.

23.11.2023 5 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 2 Sbohem, má růžová zahrado. 2 Dr. Pepperco

Krásné pokračování. Opět nádherná kresba a pěkný vývoj příběhu. Už začátek mě rozesmutnil, když Alice vyprávěla Hanako o své minulosti. Obě mi přirostly k srdci ještě více, zato Edwarda jsem začala nesnášet. Postupné odhalování tajemství bylo fajn, i když tedy to s Victorem pro mě nebylo žádné překvapení, tušila jsem to už od prvního dílu. V příběhu je zároveň hodně zajímavých a krásných myšlenek. Jsem hodně zvědavá, jaký bude závěrečný díl a jak to všechno dopadne.

21.11.2023 4 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 1 Sbohem, má růžová zahrado. 1 Dr. Pepperco

Po delší době jsem sáhla po manze, je to pro mě takové odpočinkové čtení. Bylo to nádherně nakreslené a melancholický příběh mě ihned chytl. Prostředí viktoriánské Anglie jsem si zamilovala. Zároveň řešení postavení a kdo koho může a nemůže milovat? Ano, prosím. Hanako i Alice byly skvělé postavy a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál. Jen mě někdy trošku otravovalo, jak jsou bubliny velké a text v nich malý.

11.11.2023 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Hodně mě zaujala anotace, navíc se jedná o autorku, jejíž předchozí knihy jsem si zamilovala, takže jsem měla velká očekávání. A ta se do posledního splnila, bylo to skvělé čtení. Začátek byl takový pomalejší, hlavně se představoval zajímavě vymyšlený svět a postavy. Hodně oceňuji texty na začátku kapitoly, které mi přišly hodně zajímavé. Ada mi byla sympatická a rychle mi přirostla k srdci. Romantická linka byla skvělá, jen mě mrzí, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jediné malé mínus jsou pro mě dlouhé kapitoly, které mi někdy čtení trochu ztěžovaly. Rozhodně knihu ale doporučuji, přijde mi to jako velmi originální příběh.

10.11.2023 4 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Knížka mě zaujala svojí anotací a moc jsem se na její čtení těšila. Proto jsem bohužel zklamaná, že to bylo tak hrozné. Ze začátku to působilo slibně a i se to rychlé četlo. Postupem času ale čtivost upadala a o čtení jsem začala ztrácet zájem. Příběh mě nudil a bohužel už mě zpátky nechytil. Většina postav mi přišla taková meh, k Sille ani k Nickovi jsem si nenašla za celou dobu cestu. Být o několik let mladší, nejspíš se mi kniha líbí, teď už jsem na to asi moc stará.

09.11.2023 2 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

(SPOILER) Velice zajímavá kniha, která podle mě rozhodně stojí za přečtení, pokud máte rádi fantasy a temné pohádky. Příběh mě chytl už od prvních stran. Moc se mi líbilo střídání pohledů hlavních postav. Owen i Seren mi rychle přirostli k srdci, hlavně jsem oceňovala dobře napsaný Serenin vývoj. I ta pomalá romantika mezi nimi byla skvělá. Veprostřed příběh trošku ztratil spád, ale konec to naštěstí zachránil. Posledních 100 stran jsem naprosto hltala a nemohla odtrhnout oči od knihy. Dokonce jsem si i trochu pobrečela. Jsem moc ráda, že to nakonec dobře dopadlo, i když chvíli to tak moc nevypadalo.

07.11.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Tohle bylo skvělé čtení. Už od začátku se to četlo velmi dobře a příběh mě bavil. Prostředí Skalistých hor jsem si opět zamilovala. Izzy mi byla sympatická, stejně tak i Cole. O něm jsem četla čtvrtý díl, takže bohužel kvůli tomu jsem přišla o to napětí, jestli Izzy skončí s ním nebo s Willem. Naštěstí to můj dojem z knihy nijak nezničilo. K Willovi jsem si musela dlouho hledat cestu, protože se mi někdy jeho chování vůbec nelíbilo. Konec byl trochu rychlejší než jsem očekávala. Moc se těším, až si přečtu i zbylé díly.

31.10.2023 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Pokud chcete knížku, která vás vnitřně zničí a rozbije v tom nejlepším slova smyslu, rozhodně stáhněte po Černooké. Už od začátku je to čtivé, stránky samy ubíhají pod rukama. Autorka píše nádherně, takže máte pocit, že jste tam spolu s Viktorií. Téma knihy mi je velmi blízké, také jsem jako mladší přišla o důležitého člověka (narozdíl od hlavní hrdinky to tedy nebyl rodič), takže jsem s Viktorií soucítila a rozuměla jejím pocitům. Celý její boj, ať už s pocity nebo Černookou, jsem četla s napětím a doufala, že všechno dobře dopadne. Proto mě ohromně překvapil konec, posledních 50 stran jsem doslova hltala. Od autorky mám doma i knihu Tamařino souhvězdí a rozhodně se na ní v blízké době vrhnu.

24.10.2023 5 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

V první řadě mě zaujalo téma, knihy o psychice a poruchách mě zajímají. Navíc jsem byla mile překvapena stylem psaní, který autor použil - celé to bylo napsané jako dialog mezi Petrem a jeho "vetřelcem". Navíc plusem bylo i to, že se tam objevil náhled do myšlenek ostatních postav. Petr byl velmi sympatický a několikrát mi ho bylo neskutečné líto, jak moc musel trpět kvůli jeho "vetřelci". Autorovi se dobře povedlo popisovat pocity, takže s ním čtenář snadno soucítí. Téma obsedantně-kompulzivní poruchy je podle mě zpracovaná skvěle. Konec mě rozbrečel, posledních několik stránek jsem přečetla téměř bez dechu. Kniha je kraťoučká, což mě trochu mrzí, protože se četla vážně dobře.

15.10.2023 5 z 5