Démon stínů

Lea a Sára jsou sestry – dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání. Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307886/demon-stinu-3hi-307886.jpg 487

Dcery světla a temnoty 1.

Dobrodružné, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Démon stínů

linda_pauer

Myslím, že kniha se povedla. Nějaké části mi přišly sice uspěchané, nějaké naopak zdlouhavé, ale to máme v každé knize. Výsledný dojem je dobrý, příběh odsýpal, zajímalo mě, jak to dopadne. Jediné, co mi tam trochu vadilo, byla postava Ley. Přišla mi hrozně nerealistická. To její chování, poznámky... Mám ráda sarkastické postavy, ale tahle mi přišla hrozně uměle vytvořená.
Atmosféra příběhu mi přišla podobná jako u knihy Tajný kruh, což je rozhodně velké PLUS!

Agarika
17.10.2019

Konečně žádné milostné trojúhelníky a zaláskování hrdinové, kteří nemyslí na nic jiného!:-)

JančaP.
24.09.2019

Moc pěkná a čtivá kniha. Můžu jen doporučit pro všechny. co mají rádi fantasy.

pejty
28.06.2019

Tak tato kniha mě mile překvapila. Nedá se říci, že by to bylo nějaké moc originální, ale to mě osobně moc nevadilo. Kniha byla napsána lehkou formou, kde celkem svižný děj byl doprovázený řadou hlášek. Četlo se to velice dobře a za chvilku jsem byl na poslední stránce. Už se těším na další díl.

Ganie
26.04.2019

Příjemná a napínavá fantasy. Žádné milostné trojúhelníky! Děj je zajímavý a rychle ubíhá. :-) Jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Siu83
28.02.2018

Hezká knížka, zajímavý příběh. Těším se na druhý díl.

dzejny6435
17.01.2018

Velmi zajímavý fantasy příběh, který zaujme. Doporučuji přečíst! I když to vypadá, že je kniha silná, tak se čte jedním dechem, takže si ani nevšimnete, že jste na konci a chcete pokračování!

simi28
07.01.2018

Příjemná kniha. Od této autorky jsem četla i její prvotinu Projekt alfa, kterou jsem hodnotila také třemi hvězdami. Příběh mi přišel, co se týče děje, někdy moc rozvleklý, někdy naopak uspěchaný. U této knihy byl lépe propracovaný a vymyšlený, ale rozhodně ne dokonalý. Mám několik připomínek:
1. Vadila mi opakující se slova, kterých je tam opravdu hodně. Například pojem hnědovláska. Je to detail, ale když ho během pár stránek autorka zmíní tak desetkrát, tak mi to trochu kazí dojem.
2. Chování Ley autorce prostě nevěřím. Ten její sarkasmus a všechny ty uštěpačné poznámky mi přišly, jako by je tam autorka dávala až násilně, aby vytvořila zajímavější postavu než je Sára.
3. Neměla jsem vůbec ráda Lukáše a pořád jsem si pokládala otázku, jak se během těch pár dnů mohl dát se Sárou dohromady, když se tak polovinu stráveného času nebavili?
4. Také mně vadila ta česká jména mezi těmi cizími.

Chápu, že všechny tyto body jsou pro vás jen drobnosti, ale když se seskupí, tak to už tak drobné detaily nejsou.
Na druhou stranu nechci být jen kritická, protože mě knížka i tak bavila. Autorka má potenciál a myslím si, že kdyby si více promyslela a poupravila tento příběh, tak by byl opravdu skvělý. Ráda bych dala vyšší hodnocení, ale proti knihám, které byly úžasné, mi to nepřijde fér. Za mě 3 a půl hvězdiček a těším se na další díl.