Noční kraj

V Nočním kraji se Alice Proserpinová znovu střetává s výhružným a podmanivým světem temných pohádek a utajených dveří Lískového lesa. Vydejte se s ní a Ellerym Finchem na cestu, při které zjistí, že Lískovým lesem vše teprve začalo a že světy neumírají s fňukáním, ale odchází ve velkém stylu. Před dvěma lety Alice s Finchovou pomocí uprchla z Vnitrozemí a unikla temnému odkazu své samotářské babičky. Nyní je zpět v New Yorku mezi ostatními vyvrheli z její pohádkové domoviny a snaží se začít nový život bez magie. Ale za vnitrozemskými uprchlíky se něco plíží a Alice začíná tušit, že za jejich vraždami se skrývá ještě jiný, zlověstnější účel. Ve skomírajícím Vnitrozemí mezitím Finch pátrá po dobrodružství a – pokud to bude možné – po cestě domů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470754/big_nocni-kraj-2Em-470754.jpg 2.85

Lískový les 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , King Cool

The Night Country, 2020

Kniha Noční kraj

punkgirl97

Návrat do Lískového lesa byl jiný. Je to tedy pokračování, ale začíná v New Yorku, kdy se Alice snaží žít jako normální teenegerka. Aneb snaha o život bez Vnitrozemí.

Síla Vnitrozemí. Jednou jste součástí, navždy to tak bude jednou nebo dvěmi vašimi částmi.

Druhý díl byl slabší, co si budeme, ale ne o tolik. Lískový les je kouzelné místo, a hlavní hrdinka od něj chce vlastně utéci, a vzhledem tomu, že sledujete hlavně Alici tak to máme docela blbé. Ve třetině knihy se objevuje aj druhá hlavní postava, a konečně tam máme nádech i toho druhého světa a není to jen obyčejný příběh.

Co mě hodně bavilo byl příběh Sofie, Aliciny kamarádky. Ale není to jediný příběh, který si v knize přečtěte, pak je tu taky ten hlavní příběh, po kterém se kniha jmenuje. Což mě trochu zarazilo, přichází až někde před poslední třetinou knihy. Na můj vkus docela pozdě. Nicméně lepší pozdě než vůbec.

Autorka krásně vypráví strašidelné příběhy, má tenkou hranici mezi tím, co je skutečné a co fikce. Líbí se mi jak si s těmi příběhy dokáže vyhrát, aby byly jak děsivý, tak poutavý a také čtivý.

Poslední třetina knihy utíkala podstatně více než první dvě, bylo tu více akce a celkové očekávání jak to celé dopadne a zda hrdinové stihnou vše, co potřebují.

Mé hodnocení závisí na konci knihy. Menší shrnutí. Příběh byl čtivý a dobře vymyšlený. Trochu později přišla ta hlavní myšlenka respektive proč se kniha jmenuje jak se jmenuje. Ale to je detail. Na příběhu to nic moc nemění. Rozmotání zápletky bylo hezky vymyšlené, nicméně já zůstanu věrná prvnímu dílu, takže hodnocení bude mít toto pokračování o 0,25 slabší

3,75/5

@tera_cte

Laughtubbe

Vydání této knihy mě jaksi minulo. Zdálo se mi,že se o ní v knižní komunitě moc nemluvilo. Dozvěděla jsem se o ní až když vyšla a proto jsem se pro ni okamžitě vydala.