Eevina Eevina komentáře u knih

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Za mě klasická průměrná detektivka. Čekala jsem trochu více po přečtení Pamatuji si vás všechny, na knize mi vadil velký výklad minulosti, nejsem zrovna fanoušek dějepisu. Přesto je to taková oddechová detektivka, když nechcete moc přemýšlet a jenom si odpočinout. Ale jinak nic víc. Nenadchne ale ani neurazí.

01.05.2017 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Příjemná oddechová knížka, ale od Jojo už jsem četla lepší, proto 4 hvězdy. Ale to neznamená, že jsem se u ní nudila.

23.04.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Pro mě klasická americká detektivka, o které za pár měsíců nebudu vědět, že jsem jí četla. Bohužel. Je to čtivý, děj utíká, ale chybí tomu pořádný nápad a jiskra. Jak už níže někdo psal, prolog vás navnadí na pořádnou jízdu, která se ale ve finále nekoná. Tahle knížka není žádné převratné dílo, které by se vyšvihlo mezi nejlepší knihy tohoto žánru. I když je kniha fajn, není to ono. Ale za přečtení rozhodně stojí, jenom na ní rychle zapomenete.

18.02.2017 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Jak já se na ní těšila! Bohužel se dostavila malinké zklamání, neboť to bylo tak trochu bez děje. Oki bylo to super, knížka je vtipná a dokonce jsem se u jedné scény zasmála tak, až mi tekly slzy. Ale prostě to taková bomba nebyla. U mě stále vede první díl, druhý byl slabší, ale pořád lepší než trojka. Bohužel.

18.02.2017 4 z 5

Po pravdě musím říct, že na mě tahle kniha na první pohled působila seriózně. Myslím si, že to bylo hlavně kvůli Shakespearovi, kterým je kniha velmi ovlivněná a prostě čekala jsem něco naprosto jiného, než to ve finále bylo. Vlastně se mi těžko popisuje, co jsem čekala, ale asi jsem si představovala, že to bude mít hlubší zápletku, seriózní slova a celkově to bude hodně na úrovni. Prostě ve stylu Shakespeara. No to ale jsem se teda krapet víc spletla. Ono z toho totiž vylezla červená knihovna ze současné doby, určená spíše věkové hranici 18+ a spíše pro dámy. Prostě klasický milostný román, kterých je v současnosti tisíce. A bohužel tohle dílko z davu nijak nevybočuje.
Prostě průměr - nenadchne ale ani nijak neurazí - oddechovka na víkend

29.01.2017 3 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tak za mě bohužel nejslabší díl z celé série. Je to pořád sladký, romantický, ale děj mi přišel trochu bez jiskry. Nápad to byl fajn, ale u některých pasáží jsem se vyloženě nudila. A konec mi přišel strašně kýčovitý a celkově bych tam pár věcí změnila. Co se týče Cola, bylo zajímavé sledovat skrz celou sérii jeho dospívání až dospěl pro mě až v moc dokonalého muže. Právě jeho chování na konci knihy mě trochu zklamalo, měl to být nakonec on, kdo se měl omluvit. Je mi to líto, bohužel moje nadšené očekávání se tak nějak nenaplnilo.

22.01.2017 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Inu je to pro mladší ročníky než jsem já, to bez debat. Napínavým thrillerem bych to nenazvala, ani bych to nepřirovnala k Vřískotu, ale špatný to nebylo. Čtivý, děj rychle utíkal a já to dala za jedno odpoledne. Pro mě to spíš byla oddechovka na víkend. Vraha jsem odkryla už v polovině, není těžké na to přijít. Asi bych více propracovala motiv. Prostě takový průměr, neurazí ale ani nenadchne.

08.01.2017 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Bohužel mě tahle kniha nenadchla jako ta předchozí Život jedna báseň, i když se jedná o pěkný příběh, to co se stalo Milesovi je opravdu hodně smutný, ale asi bych tu knížku postavila jinak. Tady mi to chvílemi přišlo o ničem, takové nijaké. I ten konec mi nepřišel reálný, ale přesto je to pěkná knížka:)

04.01.2017 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

No teda, čekala jsem od toho sladkou romanci ze střední školy a brala jsem to jako oddechovou knížku a to tak vůbec není. Je to silný, smutný příběh o životě, lásce, přátelství, zodpovědnosti a i o naději, že jednou bude líp. A ta poezie, která je v knize obsažená, ta je nádherná.

01.01.2017 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Je to taková detektivka/thriller/romanťárna pro mladé, ale je to rozhodně super. Na klasickou detektivku nebo thriller to určitě nemá, ale proč ne. Jennifer ukázala, že umí i jiné příběhy než sladké romantické knížky z vysokoškolského prostředí. Sice bych brala ještě pár vysvětlení k určitým lidem nebo k ději v knížce, ale to rozhodně hvězdičku neubírá. Za mě super.

14.12.2016 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Kniha je takovou oddechovkou ke kávě, zápletka není nijak dramatická a celkově je to kniha tak nějak o ničem, ale tak zase proč ne, někdy je potřeba si přečíst něco velmi nenáročného. Našlo se tam i pár momentů, kdy jsem se zasmála. Takže za mě průměr. Nenadchne, ale ani neurazí.

24.11.2016 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Krásná oddechovka, která mi přirostla k srdci. Jenom škoda, že tu nevyšlo více knížek od této autorky.

23.11.2016 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Čekala jsem od toho víc, nevím, bylo to takové průměrné čtení. Na tak závažné téma mi to připadalo takové jednoduché, možná kdyby si dala autorka práci a více téma a vlastně celou zápletku více rozepsala, bylo by to o dost lepší.

21.11.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tak mě se to líbilo. Za mě nejlepší díl z celé Selekce. Jak mě autorka s princem Maxonem zklamala, tak tohle bylo ono. Možná je Eadlyn nesnesitelná, ale rozhodně není tak nemožná jako nerozhodná America. K rozumu došla mnohem dříve než její matka a tím je kniha mnohem lepší. Navíc se mi líbí líčit Selekci i z druhého pohledu a celkově mi to přijde propracovanější než předešlé díly. Co se týče nápadníků, fandím Henrymu a Kilovi, rozhodně ne Erikovi, který podle mě tam nemá co dělat.

15.11.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Pozor bude obsahovat Spoilery!!! :)
Tak jako mě se první díl opravdu líbil, druhý byl takový utahaný, věčně se tam řešil milostný trojúhelník Aspen - America - Maxon a poslední díl už byl lepší, o mnoho lepší, ale hergot ten konec! Tak jako kdyby nenastal útok rebelů, tak si Maxon na truc vezme Kriss? To si to ani nenechá vysvětlit? A pak se skoro ani neomluví a rovnou šťastně a navěky?
A to nemluvím o tom, že ačkoliv mám výhrady k Aspenovi, který natolik miluje Ameriku, tak mu ani nevadí jí vystavovat nebezpečí svými schůzkami, tak Maxon mi vadil od začátku druhého dílu. Jako chlap, který se dle jeho slov do Ameriky zamiloval okamžitě, tak se musí ocucmávat se skoro každou z účastnic Selekce? Já být na Američině místě, tak se sbalím a odjedu domů. Takže opravdu nechápu, že ho někdo může natolik milovat. Když pominu tyhle jeho zálety, tak je to zdá se fajn kluk, ale tímhle si tu o mě podělal. A dovršil to tím, že chtěl oznámit zásnuby s Kriss. America taky není svatá, ale ze všech postav byla nejlepší.

09.11.2016 4 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Pro mě to je tak trochu zklamáním. Čekala jsem pořádný duchařský příběh a místo toho jsem si přečetla román s nádechem tajemna, při kterém mi rozhodně nevstávaly vlasy hrůzou. V románu Pamatuji si vás všechny byl děj s duchy mnohem strašidelnějším a mrazivějším. Kniha je čtivá a zajímavá, ale já se u toho prostě nebála.

10.10.2016 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jedním slovem nádhera! Nejsem žádný velký fanoušek fantasy žánru, ale tohle mě dostalo. Knížka mě zlákala obrovským počtem kladných recenzí a hlavně tím, že je to přepis pohádky Krásky a zvíře a byla jsem jednoduše zvědavá. Rozjezd mi sice přišel trochu pomalejší, ale vzhledem k tomu, že se jedná o celou sérii, je jasné, že si autorka ponechala prostor na popis situace a jednotlivých postav. Už teď se nemůžu dočkat pokračování. Jdu si čekání zkrátit přečtením série Skleněný trůn.

26.09.2016 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Celé Akta Enzo nedosahuje kvality Ostrova Lewis a Čínských thrillerů, ale jako oddechová detektivka je to dobré. Jediný co mě tu štvalo byl rozsáhlý popis výroby vína, degustací a vůbec všeho co se vína týkalo. Prostě taková průměrná odpočinková detektivka, která neurazí, ale ani moc nenadchne.

Hrdina Hrdina Samantha Young

Hezky napsaná moderní pohádka pro holky s naprosto nereálným příběhem. Miluji autorčinu sérii Dublin Street, takže jsem očekávala něco stejně dobrého. Bohužel jsem byla zklamaná. Doufám, že se jedná pouze o jediný autorčin úlet.
Příběh je nereálný a konečná zápletka je až bizardní, kdyby autorka vynechala Alexino napadení a motiv tohoto činu, snad by to ještě šlo, ale tímhle to celý zabila.
Jinak je to dobře napsané, čte se to rychle a obálka je nádherná.
Dávám tři hvězdičky také z důvodu, že vím, že autorka umí napsat lepší knihy a když vynechám svá očekávaní, ve finále je to docela pěkná pohádka pro mizernou náladu. Ale nesmíte od toho nic očekávat a smířit se s tím, že čtete fantasy.

21.08.2016 3 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Mě to přijde jako nejslabší román ze série, hlavní hrdinka mi byla nesympatická a k Nickovi by se mi hodila jiná holka. I když je to něco jiného než v předchozích dílech, mě to prostě nesedlo.