Eevina Eevina komentáře u knih

Zlé pondělí Zlé pondělí Nicci French

Do půlky děje jsem čekala, co z toho vlastně teda vyleze, ale pak se to konečně rozjelo. Za rozvleklý začátek snižuji hvězdičku, jinak dobrá britská detektivka s dobře napsaným koncem (i když už jsem za půlkou tušila, jak to dopadne).Jsem zvědavá na další díl.

29.03.2015 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Ještě větší slaďárna než první díl, který byl o trochu lepší. Lehká oddechovka po těžkým dnu v práci, ale třetí díl snad už radši ne:)

27.03.2015 3 z 5

On On Carey Heywood

Jsem milovník krváků a detektivek a čím víc mrtvých, tím lépe. Takže když už je té krve moc, tak si čas od času přečtu nějaké takovéhle kraviny. Nu už jsem četla mnohem mnohem mnohem lepší knihy, tohle je takový klasický průměr, možná trochu podprůměr. Přesto romantická slaďárna s jasným koncem, ale na oddych a odpočinek ideální. Když od ní nebude očekávat bůh ví co, tak to zas tak hrozný nebude:)
Akorát bych poradila autorce, aby více promyslela děj a dala tam trochu dramatickou zápletku, on ten důvod útěku trvajícího 7 let byl hodně ubohý.

26.03.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Myslela jsem, že Nesba, který je u mě na 1.příčce nejlepšího autora, nikdo nepřekoná, ale Rowlingové se to povedlo. Dlouho jsem odolávala přečtení Kukačky, protože jsem jí nevěřila, že po Harrym Potterovi dokáže napsat ještě něco lepšího. Teď jsem ráda, že jsem si Kukačku přečetla těsně před vydáním Hedvábníka. Ani nedokážu říct, která z těchto dvou knih je lepší. Jsem nadšená a jenom se děším příštích x měsíců, než vyjde další pokračování. Cormoran s Robin mi bude hodně chybět. Za mě 5 hvezdiček a i to je málo.

03.03.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Dokonalý... Adler Olsen ječím dál lepší, s každou další knihou mě baví víc a víc. Marco je to nejlepší, co jsem o něho zatím četla.

15.01.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Sakra, ten konec! už se nemůžu dočkat jara. Nicméně musím říct, že tohle je nejtemnější knížka z celé série. Výborná, geniální a skvělá. Další slova by byla jenom opakováním toho samého:)

08.11.2014 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Musím říct, že Fin mi bude chybět, stejně tak ostrov Lewis. Také se musím přiklonit z jednomu z dolních komentářů, opravdu se spíše jedná o román než detektivku, ale pro mě je tahle poslední kniha z trilogie lepší než Muž z ostrova Lewis, přesto Skála je Skála a té se jen tak něco nevyrovná. May nezklamal a ráda se k celé trilogii jednou vrátím.

18.10.2014 5 z 5

Kazateľ Kazateľ Camilla Läckberg

Je to má třetí knížka od téhle autorky, bohužel jsem začala Andělíčkářkou a teď postupuji od začátku, Kazatel je určitě lepší než Ledová princezna, příjemné čtení s nečekaným rozuzlením na konci.

11.10.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ačkoliv mě Hypnotizér velmi zklamal a nelíbil se mi, tak jsem teď z nouze, kdy jsem nevěděla, co číst, šáhla po téhle knize, že to ještě jednou zkusím. A musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená a jdu se pustit do další knížky. Je to super kniha, skvělý thriller a s výborným koncem.

31.07.2014 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Krásná, pohodová kniha, která mě opět dojala až k slzám. Nicholas Sparks opět nezklamal:)

13.07.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle kniha se zařadilo mezi mé nejoblíbenější, velmi se mi líbí, jakým stylem je napsaná a smrt jako vypravěčka je hodně dobrý nápad. Za mě úžasná kniha s hlubokým a krásným ačkoliv depresivním příběhem.

03.05.2014 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Miluju Sparkse a ani takhle kniha mě nezklamala, úžasná oddechovka, dobře napsaná, jenom ne takový silný příběh, ale to vůbec nevadí, skvěle jsem si u knížky odpočinula.

18.04.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po šíleném Zmizelá jsem dala autorce ještě jednu šanci, neboť Zmizelou jsem nedokázala dočíst, ovšem tohle je totální psycho! Rozhodně už jsem četla lepší knihy, tohle je takový slabší průměr, ale celý příběh v čele s hlavní hrdinkou je jedno velké psycho. Něco tak negativního jsem dlouho nečetla, akorát teda pan King si u mě trochu pošramotil renomé, když se děsil posledních 30ti stran, já teda ani náhodou.

10.04.2014 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Pěkná, příjemná kniha, která zaujme. Není to žádná bomba, ale ani vůbec špatná. Čte se příjemně a rychle, snadno vtáhne do děje. Za mě spokojenost:)

07.04.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Dílo mistra! Tak jako všechny jeho knihy. Nesbo nezklamal a já jsem opět nadšená. Dál už nic psát nebudu, protože bych opakovala všechno to, co jsem už psala u jeho ostatních knih.:)

03.04.2014 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skála byla o něco lepší, ale i tady je vše, co mě ve Skále nadchlo. Úžasná atmosféra, depresivní počasí a skvělý příběh, už se těším na další pokračování.

23.03.2014 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Myslela jsem si, že jsem si v knihovně půjčila detektivku, začínalo to velmi slibně, ale záhy se z toho vyklubal román. Ale to nevadí, je to velice zajímavý příběh se zajímavou zápletkou, ale jenom co vytknu je, že některé pasáže bych úplně vypustila a některé zdlouhavé popisy bych srazila na míň a kdyby byla kniha tenčí, vůbec by to nevadilo. Ale byl to příjemný příběh.

18.03.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Já vlastně nevím, co si mám myslet. Dávám 2 hvězdičky, protože ten příběh je naprosto nereálný, pitomý, šílený. Zachraňuje to jen styl psaní, ten se mi líbil, když teda zapomenu na prvních několik destítek stran nudy. A ještě víc nechápu, jak takhle kniha může mít takovou reklamu a nadšené čtenáře. Vždyť je to kravina! Amy je normální psychopat a Nick děvkař a hajzl. A ta americkost z toho úplně křičí, dobrovolnické akce, horké linky, pořady v televizi, moderátorka jako zastánkyně zmizelých a obviňující manžele, to je možné jen v Americe. Jsem ráda, že jsem si tu knihu půjčila v knihovně a že si jí nepřinesla domů z knihkupectví.

05.03.2014 2 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Rozhodně lepší než Spící panna, ta sice nebyla špatná, ale mě více baví zápletky, kdy do konce nevím, kdo je vrah a tady mě teda čekalo pořádné překvapení. Takže kvůli příběhu je pro mě tahle kniha lepší, ale co se týče knihy samotné, myslím si, že napsáno stejně dobře jako Spící panna, Jeffery Deaver prostě umí:)

20.02.2014 5 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Jsem opět nadšená, ačkoliv mi předešlý díl sedl lépe a i se mi o něco více líbil, ale i tahle kniha je hodně dobrá a napsaná stejně dobře jako ta první. Michael jsem si zamilovala a už se nemůžu dočkat pokračování. Obdivuji autorku, že dokázala napsat stejně dobře tuhle knihu jako tu první. To se málokomu poštěstí.

15.02.2014 5 z 5