Eevina Eevina komentáře u knih

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Přesně jak tu píše jedna holčina, po Archerovi druhý nejlepší díl. Výborný příběh o krutým osudu mladých lidí, skvěle napsaný a to obětování mi vehnalo slzy do očí. Za mě nádhera a určitě si to jednou znovu ráda přečtu.

24.07.2016 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Po Leově šanci mi tohle přijde jako druhý nejslabší román. Nevím, přišlo mi to takový odbytý, nereálný,divný. Ale jinak zase dobře napsaný.

24.07.2016 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Ježíši ... to je asi to slovo, které to vystihuje. No já fakt nevím, ale docela dost silně mi to připomínalo 50 odstínů, už jsem jenom čekala, kdy vytáhne klíče od herny ... Ne to jako fakt? To jako vážně ona si nechá vyplatit peníze od cizího člověka prakticky bez přemýšlení? To jako opravdu si nechá zavázat oči a hned se s ním prakticky začne líbat aniž by věděla kdo to je? To jako opravdu mu začne důvěřovat prakticky hned? No další díl už rozhodně číst nebudu, podle anotace to už vypadá jenom jako zoufalý pokus o erotický román a vypadá to hodně zoufale. Jsem ráda, že se to tu aspoň vyřešilo hned v tomhle díle a nejsem nucena si pořizovat další. Díkybohu.

24.07.2016 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Za mě nejslabší dílo tohoto autora. Nevím, ale po čínských thrillerech a Ostrava Lewis jsem čekala stejně dobré dílo. Nevím kde se stala chyba, ale tohle prostě není ono. Vím, že autor umí napsat skvělou knížku, ale tady se to prostě nepovedlo. Urychlený děj, hlavní hrdina mi nesedl svojí nepřirozenou genialitou, Celkově mi to přijde spíchnutý rychlou jehlou. Doufám, že Kritik bude lepší.

05.06.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Jsem nadšenou fanynkou Sherlocka Holmese, takže když jsem si přečetla, že tato kniha je na způsob právě Sherlocka a doktora Who (kterého jsem teda nikdy neviděla), tak jsem si řekla, že to si musím přečíst. Hned prvních pár kapitol ale ve mně vzbudilo dojem, že autor se rozhodl okopírovat Doyla a jít v jeho stopách. Když už jsem začala být rozčarovaná, tak naštěstí autor zasáhl a začal do příběhu přimíchávat kouzla, čáry a mystické bytosti a hned to vypadalo jako neokopírované dílko.
Nu a teď k samotnému ději. Nu jsem z toho taková rozčarovaná. Na jednu stranu musím říct, že se mi to líbilo, ale bylo to takové jednoduché, nepromyšlené do detailu a i když si ve svých sedmadvaceti letech nepřipadám nijak stará a čtu i knihy pro mladé, tak tahle kniha mi přijde napsaná pro náctileté slečny a je to hrozně moc poznat. Mě pořád na mysl přichází slovo jednoduché, ale nechci se tu opakovat, takže to shrnu tak, že je to taková pohádka pro mladé.
Kniha se čte rychle i díky větším písmenkám a velkými mezerami mezi kapitolami. A já bych klidně brala více stránek s více rozvinutým dějem a detailnějším popisem postav. Je to velká škoda, protože tohle mohlo být fakt skvělý dílo.

01.05.2016 3 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Milá oddechovka, která neurazí, ale krásně zahřeje. Člověk se u ní pobaví, uvolní a nemusí nad ničím přemýšlet. V době erotických romancí je to příjemná změna, kdy v knize nejde o sex, ale o přátelství a lásku k druhému.
Kniha se čte sama, je výborně a vtipně napsaná, a skončila tak, jak je už jasné od začátku, ale skoro až pohádkově.

20.03.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tak tohle je pořádná duchařina, povedený horor a detektivkou bych to teda vůbec nenazvala... Bohužel mi to přijde celé takové nedodělané, nedotažené do konce. Tohle je moje první zkušenost s touto autorkou a určitě ne poslední.
Každopádně když mi při čtení blikla lampička, parádně jsem nadskočila :) nedoporučuju číst večer nebo v noci.

09.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nedočteno... prostě to nešlo... Hodně je to podobné Zmizelé, kterou jsem taky nezvládla dočíst. Na rozdíl ale od Zmizelé tohle má aspoň hlavu a patu a je to realistické, navíc je to čtivé, talent se autorce upřít nedá, ale není to prostě můj šálek kávy.

09.02.2016 1 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Taková krásná sladká čistá romantika, která potěšila mé osamělé srdce. Žádné veledílo to není, na zadek si z toho nesednu, ale na to, aby si u toho člověk odpočinul, nemusel u toho přemýšlet a potěšil své srdíčko to bohatě stačilo. Zatím nejlepší knížka od téhle autorky (Leo a Evie mě tolik nenadchli).

04.02.2016 5 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

To je snad poprvé, kdy mě celkem bavila knížka z pohledu chlapa než knížka z pohledu hlavní hrdinky. Jak mě Leo štval v předchozím díle, tak tady to s ním nebylo zas tak hrozný a já se aspoň dozvěděla něco o jeho životě, v Leovi byl tajemný jak hrad v Karpatech a nic moc se tam nevysvětlilo.

04.02.2016 4 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Nu tak na Archerův hlas to nemělo, ten byl daleko lepší. Já nevím, mě prostě Evie přišla jako naivka, která se nechala tahat za nos. Pořád jsem čekala, co z toho vyleze a i když byl konec dobrý, prostě tomu něco chybělo. Já vlastně celou knihu čekala, co vlastně je Jake zač a docela mě překvapilo, že to není žádný parchant za jakého jsem ho celou dobu měla.

04.02.2016 4 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Jedním slovem... nádhera!

30.01.2016 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Já myslela, že celá série s touto agentkou je založená na umění kineziologie, ale ta někam zmizela. Jinak musím říct, že povedená knížka, je to zase nový nápad a rozhodně se to autorovi povedlo. Asi bych nikdy nechtěla uvíznout v davu uprostřed paniky. Akorát si myslím, že Deaver mohl ubrat pár stránek a něco vynechat, např. druhou dějovou linku týkající se jiného vyšetřování, to mi tam přišlo zbytečný.

Delší recenzi najdete u mě na blogu evinyknihy.blogspot.com.

27.01.2016 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Já teda moc nemusím takové to megalomanské finále, ale musím říct, že povedené. Deaver nezklamal, bohužel ale nečetla jsem Hodináře, takže jsem trochu tápala, takže musím teď svoji chybu napravit. Za mě povedené dílo.

27.01.2016 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tak jsem se na tu knížku těšila a bohužel mě trochu zklamala. Musím s lítostí říct, že za mě nejslabší z celé série, myslím si, že předchozí díl nasadil ještě vyšší laťku a tenhle díl jí bohužel nepřekonal. Nevím, myslím si, že Marco měl dostat mnohem více prostoru a celkově mi ta kniha přišla jako trochu odfláknutá. I když je to moc hezká knížka a pěkný příběh ačkoliv spíše smutný, musím dát jenom 4 hvězdičky a jsem zvědavá na další díl. Každopádně nevím, o kom autorka bude psát po Colovi, vzhledem k tomu, že vyčerpala skoro všechny možné postavy.

28.12.2015 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Za mě 5 hvězdiček. Čím víc stránek, tím lepší. Možná je pravda, že kdyby autor ubral pár stránek a zrychlil tempo, taky by to neuškodilo, ale mě těch skoro 600 stran nevadilo. Výborně napsané a musím říct, že od půlky knihy jsem si myslela, kdo je vrah ale autor mě opět dostal. Oddělení Q mě nesmírně baví.

19.12.2015 5 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Tak na sérii s Malin Forsovou to teda nemá, ačkoliv je Zack zajímavý, knížka mě nezaujala natolik jako předchozí série...

10.12.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Veledílo! Zatím byl pro mě nejlepší jednoznačně Sněhulák, ale Policie ho předběhla. Jsem ráda, že autor dopřál Harrymu důstojný konec po tom všem, čím si prošel, ačkoliv jsem to nečekala. Musím říct, že jsem to četla bez dechu, řezník kosil jednu důležitou postavu za druhou a já se bála otočit stránku s tím, kdo bude další obětí. Pevně doufám, že někdy v budoucnu se Harry vrátí a bude mi znovu vyrážet dech.
Jedno vím jistě, už nikdy nic lepšího asi číst nebudu.

02.05.2015

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Takže jsem přečetla celou trilogii a zděšeně zjišťuji, že bude další pokračování. A to jako bude o čem?
No nic každopádně zpět ke knížce, předchozí dva díly měly spád a celkem i zajímavou zápletku, trojka už hodně daleko pokulhávala za předchozími díly. Kniha celkem o ničem a naprosto zbytečná. Stačilo přidat k druhému dílu sto stránek, kde by se odehrálo to nejdůležitější ze trojky a konec. Žili šťastně až do smrti.
Na druhou stranu musím říct, že celá trilogie je kýč, ale oproti Pádesáti odstínů šedi to má děj, slušnou zápletku a není to aspoň tak strašně naivní. Proto dávám tři hvězdičky, i když bych nejradši dala jenom dvě.

21.04.2015 3 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Rozhodně lepší než jednička, tam byl velmi pomalý rozjezd, tady se hned jelo od začátku. Žádné dlouhé úvody nebo dlouhé vysvětlování děje z minulého dílu. Je super, že se zde promítla i minulá dějová linka a stejně tak i úterý je velmi depresivní a temný jako pondělí. Už se těším na středu:) Jenom nedoporučuju číst nejdříve úterý než pondělí, lehce by se v tom člověk ztratil.

06.04.2015 5 z 5