Eevina Eevina komentáře u knih

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Ke knize jsem přistupovala s odstupem, zase velká reklama a u názvu Thriller roku a to pro mě znamená po několika zkušenost odrazující dvoujsloví, ovšem klobouk dolů, kniha mě překvapila, chytla a jsem nadšená z prostředí Afriky, úplný konec ale je už pro mě trochu rozpačitý, ale přesto dávám knize 5 hvězdiček a těším se na pokračování.

02.02.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Myslela jsem si, že když jsem přečetla a obrečela Hvězdy nám nepřály, tak jsem myslela, že mě tahle kniha už nerozhodí. Ale rozhodila a já dočítala poslední stránky se slzami v očích. Přiznám se, že jsem do posledních stránek doufala, že to dopadne dobře, ale dopadlo to, jak to dopadnou muselo. Co říct, silný, emotivní a krásný příběh, který Vás donutí se zamyslet nad svými miniaturními problémy. Myslím, že ted hned nebudu schopná začít hned tak něco číst, ale myslím, že tenhle příběh a pocity, který ve mně vyvolal jen tak nezapomenu.

15.01.2014 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Nejsem si jistá, jestli by to Doyle nenapsal lépe, ale i tak je to skvělá knížka a pro milovníky Sherlocka povinná četba. Jsem spokojená na 100%.

04.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Vrchol slátaniny, který jsem neměla ani sílu dočíst, po prvním díle téhle úspěšné kraviny jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí, ale překvapil mě druhý díl, který jsem jen ze zvědavosti přečetla (jak tahle kravina bude pokračovat), který byl celkem ucházející s nějakou rádoby dramatickou zápletkou, ovšem třetí díl je už vrchol všeho, napsáno jak jinak pro peníze bez jakýkoliv snahy o smysluplné dílo. Takže co k tomuhle dílu mohu říct? Hrůza a nevěřila jsem vlastním očím, co ze sebe tahle autorka dokázala vyplodit. A asi nikdy nepochopím, jak se tahle série může takovým způsobem prodávat a co na tom ženský vidí. A z celého srdce doufám, že autorka už nikdy nic nenapíše!

03.01.2014 odpad!

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Dlouho jsem chodila okolo téhle knihy bez povšimnutí, až teď, když jsem neměla co číst, tak jsem po ní šáhla. A až se stydím, že jsem tuhle knihu přehlížela, patří mezi nejlepší knihy, které jsem četla. Úžasná, mrazivá a hodně čtivá, nedokázala jsem knihu odložit dokud jsem jí nepřečetla. Rozhodně si jí v budoucnu ještě ráda několikrát přečtu.

29.12.2013 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nu, musím říct, že Sněhulák se mi líbil o trošičku ale jenom o trošičku víc, ale i tak je tato kniha skvělá a geniální. Pomalu mi dochází slova chvály, jak se rozplývám nad každou Nesbovo knihou. Takže jenom prostě: úžasný, skvělý, geniální.

17.12.2013 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

To nejlepší, co jsem od tohoto autora četla! Jsem spokojená, nadšená, autor se s každou další knihou zlepšuje a už se těším na další:)

17.10.2013 5 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Stejně skvěle napsaný a úžasný, jenom se v příběhu někde stala chyba, už to prostě není tak dobrý jako Dítě č.44 nebo Utajovaný projev. Knížka stojí za přečtení ale člověk si z ní bohužel na zadek nesedna, jako to bylo u dvou předešlých.

03.10.2013 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Klasický Sparks... normálně u knih nebo filmů nebrečím, ale Sparks mě donutil už podruhé se rozbrečet, nejdříve u Milý Johne a ted u téhle krásné, úžasné knihy. Ani mi pořádně nejde popsat směsici pocitů, které se v sobě teď mám, ale nejsou špatné, jsem zároveň nadšená ale i smutná.

16.09.2013 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Ačkoliv se mi Dítě č.44 líbilo mnohem více, nemůžu říct, že by tahle kniha byla špatná, to ne, jenom si autor dal sám sobě hodně vysoukou laťku s Dítětem č. 44, touhle knihou se té laťce přiblížil, ale nepřekonal ji. Bohužel mi některé pasáže přišly hodně přitažené za vlasy, ale kniha je i tak skvělá.

21.08.2013 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

První kniha u které mi naskočila husí kůže, kniha, kterou jsem musela občas na chvíli odložit, pořádně se nadechnout, nabrat sílu a pokračovat ve čtení. Nádherně popsaný stalinovský systém, vykreslena brutalita a hrůza tehdejší doby. A před panem spisovateleme smekám, na to že to je jeho prvotina a že vůbec nežije v Rusku... Možná to je právě to, co dává knize její genialitu, že jí napsal člověk, který tyhle hrůzy nezažil a může tudíž napsat knihu bez osobních vazeb a možná proto, se mu podařilo Rusko tak vykreslit.

14.08.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Jak tady čtu,nejvíce si chválíte poslední dva příběhy tedy Sonmi a Zacharyho, za sebe musím říct, že právě tyhle dva příběhy mě absolutně nebavily a četla jsem je jen z povinnosti, abych se dopátrala návaznosti. Kniha je velmi zajímavá, ale první poloviny příběhů mě tolik nebavily, ale jejich druhá polovina byla super. Za mě je nejlepší Luisa Reyová.

28.07.2013 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Asi jsem čekala víc, než jsem měla. Moje první kniha od téhle autorky, anotace vypadala velice slibně, začátek knihy také a pak se něco stalo a najednou se děj začal vléct, stával se místy nudným až zbytečným. Chápu, že autorka chěla vykreslit hrdinovo nitro, co se v něm odehrává ale musím přiznat, že jsem místy nechápala ani já, co se s ním děje. Podle mě by kniha mohla mít o polovinu míň stránek a byla by mnohem lepší. A co se týče konce, tak ten je pro mě těžkým zklamáním, současný případ se sice vyřeší ale ten z minulosti zůstává jednou velkou záhadou, kterou nám zůstala autorka dlužná vysvětlit.

14.07.2013 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jedinečný Nesbo. Ačkoliv mi Netopýr přišel opravdu jako jeho prvotina, na které to bylo znát, Švábi už jsou geniální jako např. Sněhulák či Spasitel. Takže za mě pět hvězdiček a nadšení. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování:)

24.06.2013 5 z 5

Skála Skála Peter May

Jsem naprosto unešená, po dlouhé době jsem narazila na něco tak pěkného a skvělého. Miluju anglickou a skotskou krajinu, a tady je to bezvadně popsané a příběh? ačkoliv jsem čekala trochu něco jiného podle anotace, jsem nadšená, životní lidský příběh propletený s vraždou mě uchvátil. Pro mě je to nejlepší kniha po dlouhé době a už se těším na pokračování.

15.06.2013 5 z 5

Finské pouto Finské pouto Pekka Hiltunen

Pravdou je, že jsem od téhle knihy čekala něco jiného, než co je. Vyprávění mi přijde odosobněné, nemůžu se vžít do postavy hlavní hrdinky, záhadou pro mě zůstává postava Mari, o které se vlastně v knize málo dozvíme. Podle popisu knihy jsem prostě čekala jiný příběh a proto je kniha pro mě malým zklamáním. Neříkám, že je špatná ale znova bych jí číst asi nemusela.

11.06.2013 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Nejlepší kniha od Adlera-Olsona, ještě lepší než Žena v kleci, i když mě trošičku zklamal konec, jsem z knihy nadšená.

20.05.2013 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Nemůžu říct, že bych z téhle knihy byla nadšená, ale zase ani nejsem vyloženě znechucená či zklamaná. Některé scény bohužel mi připadaly, že jsou nedotažený do konce, něco bylo špatně vysvětleno. Myslím si, že kdyby to vyprávěla Lena, byla by kniha více pochopitelná a možná daleko lepší. Mám ráda fantasy, protože mi to pomáhá odpočinout si od reality, ale tady jsem měla spíš pocit, že bych měla začít číst od znova, že mi něco uteklo. Přesto příběh je celkem pěkný, takže asi sérii dočtu, ale nadšená fanynka ze mě nebude.

12.05.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Nemám slov. Nádherná kniha, kterou by si měl přečíst každý a pak se nad ní zamyslet. Člověk si po dočtení uvědomí spustu věcí. Nedokážu slovy popsat, co pro mě kniha znamenala, ale je naprosto úžasná a já ted hned nedokážu začíst číst něco nového, protože takhle kniha ve mě bude doznívat hodně dlouho...

18.04.2013 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Žena v kleci byla o hodně lepší, nelíbilo se mi zde zakončení příběhu. Přesto je kniha čtivá a zajímavá. Ale Jussi si sám nastavil vysokou laťku Ženou v kleci, takže je těžké to jen tak překonat. Jsem zvědavá na Vzkaz v láhvi.

14.04.2013 3 z 5