Eevina Eevina komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Na tohle 5 hvězdiček nestačí... na to nestačí ani 10 hvězdiček... první kniha, u které lituji, že má jenom necelých 1000 stran, první knížka, kterou jsem reálně nechtěla nikdy dočíst, protože wau. Rowlingová prostě umí. Může mít příští díl aspoň 2000 stran, prosím?

19.06.2022 5 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Námět má potenciál na krásný příběh, jenomže tady je to takové krátké, neosobní, těžko uvěřitelné a ten přeslazený konec... Nevím jak volit slova, ale za mě taková válečná oddechovka (válečné hrůzy autorka jenom zmiňuje, nikoliv popisuje).

30.01.2022 2 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Bohužel nedočteno, nejsem cílová kategorie, ale to by mě asi tolik nevadilo stejně jako střídání vyprávění ženské a mužské postavy, ale co mě rozčilovalo bylo to, že jsem pořád dokola četla stejné dialogy a situace akorát z jiného pohledu. Navíc hlavní hrdinka se chovala jako rozmazlený fracek, který neustále křičel a vztekal se kvůli blbostem. Potenciál asi kniha nemá špatný, přežila bych i že mi to silně připomínalo After, ale mě to prostě nebavilo.

27.09.2020 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já si nemůžu pomoct, ale poprvé v životě musím říct, že seriál je lepší než kniha. Knížka je to krásná, dobře napsaná, ale prostě některé pasáže jsou zbytečně rozvleklé a když už nastane zlom nebo situace, kterou bych měla radši pořádně rozepsanou, tak mi přijde, že to autorka odbyla a sáhodlouze se věnovala pasážím, které pro příběh tak podstatné nebyly. Na můj vkus je kniha zbytečně obsáhlá a ubrala bych pár desítek stran a nevěnovala se zbytečně rozepisování nepodstatných věcí.
Každopádně výborný nápad, skvěle zpracovaný a promyšlený, ale vychytala bych pár much nu. Trochu se obávám ještě tlustějšího druhého dílu :)

14.07.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Já tady nechci kazit ty nadšené komentáře, ale za mě je to katastrofa. Holt jsem na to fakt už stará, ale už jsem četla víc YA knih, které měly aspoň hlavu a patu. Tady už to nezachrání ani to, že autorka umí dobře psát.

17.06.2018 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Inu nejsem cílová skupina a začínám přemýšlet, zda na tyhle knížky už nejsem moc stará. Jako je to čtivý a oddychový ale sakra, vždyť to vůbec není reálný, jakože vůbec. Kdyby to bylo v žánru fantasy, tak bych nic neřekla, ale tohle?
Dobře, že si Ella vydělává na živobytí striptýzem, budiž, ale když se objeví hodný strejda Calllum, který smrdí penězma na kilometry daleko a ještě má úžasný sexy syny, a odveze nebohou Ellu na svoje mega drahý sídlo - to jako vážně? :D
Děj knihy mi spíš přijde jako dobrá komedie než románek, u kterého bych měla slintat. Je mi vlastně úplně jedno, co se všechno hlavní hrdince děje a jak to s ní dopadne.
Ale tak na druhou stranu, je to čtivý, pěkně jsem si u toho odpočinula a zkusím ještě ty dva další díly, i když mám tak trochu strach, že se z toho stane spíš telenovela děsně přitažená za vlasy.
Tímto se omlouvám slečnám, které jsou z knihy nadšené, ale já už jsem holt na to stará (a to mi bude teprve 30) :D.

10.06.2018 2 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Na jednom blogu byla tahle knížka vychvalována do nebes, že je to nejlepší z young adult knih. Hm, no to rozhodně ne. Nejsem sice už cílová skupina, ale i tak si s chutí přečtu young adult literaturu a četla jsem rozhodně o dost lepší knížky s lepším nápadem. Tohle je nemastný neslaný, jako oddychovka dobrý, ale znovu to určo číst nebudu :)

04.06.2018 3 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Tahle kniha vás donutí se zamyslet sami nad sebou, nad svým životem a svými chybami. Pomůže pochopit jednání druhých i svoje vlastní. Za mě povinná četba, kterou by si měl přečíst každý.
Kniha se nedá přečíst na jeden zátah, protože tolik důležitých informací vás donutí se každou chvíli zamyslet, je potřeba tyto informace nechat v sobě dozrát a pochopit a pak ve čtení pokračovat.
Čte se lehce, rychle a snadno :)

24.03.2018 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

nedočteno, zvládla jsem první část, která mě i celkem bavila ale jakmile začala druhá část, tak jsem se v tom ztratila a styl psaní mi přišel značně nešťastný a kniha mě přestala zajímat.

18.03.2018 1 z 5

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

nedočteno, přečetla jsem 100 stran a málem jsem u toho usnula, bohužel

18.03.2018 1 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jako četlo se to lehce, je to čtivý, ale zdlouhavý a nudný. Vlastně se tam ani nic moc neděje, vše se točí okolo hysterické hlavní hrdinky a ve finále celá záplatka mi přišla spíš k smíchu. Tohle je spíš pro ty, co čtou detektivky sporadicky než kdo se tomuto žánru věnuje naplno.

31.12.2017 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Nutnost vlastnit, povinná četba pro každého... kniha čtivě ukazuje aktuální dění v našem státě a čtení to zábavné rozhodně není...

10.12.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Za mě nejhorší kniha od Olsena, musím přiznat, že jsem se místy silně nudila. Jediný, co to zachraňoval byl klasicky Asad s Carlem, ale ani to nestačilo k tomu, abych přemýšlela o tom, jestli to chci vlastně dočíst. A dočetla jsem to jenom proto, že tohle je Olsen. Prosím, ať je příští díl o 100% lepší, opravdu bych byla nerada kdyby to s touhle sérií šlo z kopce.
A samotná zápletka? Sorry, ale ani jedno mě nezaujalo. Strašně moc liníí, jedna horší než ta druhá a když už se to zamotalo do jednoho klubka, už jsem se jenom modlila, aby už byl konec. Takhle fakt ne :(

12.11.2017 1 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Inu taková americká romanťárna, nechybí vtipné scény u kterých jsem se zasmála, všechno je to takový klasický jako přes kopírák. Každopádně bych tomu ubrala minimálně 100 stran, přijde mi to zbytečně natahované, v půlce knihy jsem to už chtěla odložit, nakonec jsem vydržela do konce. Dobrá oddechovka, u které nemusíte nad ničím přemýšlet a i vás pobaví. Ale znova to určitě už číst nebudu. Ale další díl si mileráda přečtu.

26.08.2017 3 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Ano, je to béčková detektivka, ale je to i skvělá oddechovka na letní volné odpoledne, přečteno za pár hodin, nechybí romantika, napětí a akce. Ale klasickým detektivkám se to nevyrovná.

26.08.2017 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tohle je druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Weaver má takový rozvleklý styl, ale má to napsaný tak čtivě, že mi to vůbec nevadilo. Zápletka zajímavá, krásné britské prostředí se svým typickým deštivým počasím a hlavně britský venkov, to můžu. Není to žádná bomba, ze které si sednete na zadek, ale na odpočinkové nedělní odpoledne akorát vhodný. A čte se to rychle i když se to na první pohled nezdá :)

19.08.2017 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Velmi zajímavé dílo, rozhodně napsaná kniha jiným stylem než předchozí Bussiho knihy. Thriller to není, taková vesnická detektivka s poklidným dějem a chutí malířského impresionismu. Toho malířství je tam opravdu hodně. Kniha je to hodně zajímavá, jiná a stojí za přečtení. Ale k nejlepším dílům Bussiho bych to asi nepřiřadila. Ačkoliv se kniha velmi liší od ostatních autorovo knih, za mě je nejlepší Vážka.

19.08.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Naprostá spokojenost, sice mi trochu mrzelo, že jsem nezačala tím dílem předchozím, ale za mě super, je to čtivý, napínavý, jediné co bych trochu vytkla je to, že mi to přišlo trochu natažené. Určitě zkusím i další díly. Ale to co mě mrzí je to, že jsou u nás knihy vydávány až od poloviny série a tak soukromý život hlavního hrdiny si člověk musí krapet domýšlet.

22.07.2017 4 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Celkem nuda, přišlo mi to neosobní, nečetla jsem předchozí díly, takže to bylo asi tím, ale autorka najela do příběhu s tím, že hlavní postavy dávno známe. Nic moc nevysvětlovala a prostě jsem se do hlavních hrdinů nedokázala vcítit. A Lola mi přišla na palici, pořád jenom řešila Olivera a pak zase svoji práci, jak pořád nestíhá, prostě mě to nebavilo.

03.06.2017 2 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Asi bych jí nenazvala nejslabší, tou je pro mě Navždy s tebou, ale ani tohle nebyla bomba. Opravdu jsem se na knihu těšila, ale tady mi něco chybělo a vím co.
Jillian mi sedla, ale byla taková uvzdychaná, pořád dokola se tu opakovalo, že musí se svým životem něco udělat, ale já mám teda pod představou udělat něco se svým životem něco jiného. Podle mě vlastně Jill neudělala se svým životem vůbec nic, kromě toho, že šla na rande a pak si začala s Brockem.
Přesně jak píše holčina pode mnou, očekávala bych pokornějšího Brocka, který trpí výčitkami a ne sebejistého floutka, který se najednou rozhodl, že Jill chce. Očekávala bych v tomto románu, že Brock byl celou dobu do Jill také zamilovaný, akorát si netroufnul s Jill být kvůli jejímu otci. Takže tohle jeho rozhodnutí, že jí teď chce, tak mi přišlo umělé a nedůvěryhodné.
Autorka si vymyslela bravurní zápletku, kterou nedokázala dotáhnout do konce stejně bravurně jako to dokázala u Cally.
Sorry, ale Brock i Jill mi trochu lezli na nervi, oba se chovali jinak, než jsem v jejich situaci očekávala.
Každopádně je to stará dobrá J. Lynn, knížka čtivá, dobře napsaná a rozhodně ne nejslabší ale ani nejlepší, prostě takový průměr.

29.05.2017 4 z 5