Zack

Nová severská krimi série inspirovaná řeckou mytologií. Čtyři Asiatky z masážního salonu v Södermalmu ve Stockholmu někdo brutálně zavraždil, zatímco pátá žena je nalezena u nemocnice Södersjukhuset s vážnými zraněními. Stopy na jejím těle nasvědčují tomu, že byla napadena zvířaty. Zack Herry je úspěšný chlapík z předměstí, který si vybudoval kariéru u skockholmské policie. Po nocích vymetá kluby a šňupe kokain s lidmi, které by měl ve skutečnosti zatýkat. Ví, že mu to nebude procházet věčně, ale nedokáže přestat. Spolu s kolegyní Deniz se Zack snaží zjistit, co stojí za södermalmskými vraždami. Jde jen o nenávist, rasismus nebo obchodování s lidmi? Jedna věc je jistá: když nenajdou vraha, zemřou další ženy. Zack je příběhem detektiva, který se jako moderní Herkules snaží vyčistit stockholmské kriminální podsvětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248268/big_herkules-zack-Esd-248268.jpg 3.9118

Herkules 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Zack, 2014

Kniha Zack

FilipHaring

Celkom napínavá detektívka, s dosť brutálnou zápletkou. Teším sa na ďalší diel.

Vojslava
25.02.2021

Není třeba hodnotit příběh, míru brutality a nápaditost surovostí, které se v knize objevují, to je prostě úděl a nezbytná charakteristika severské detektivky. Mám-li tenhle avizovaný první díl série srovnat s předchozí s inspektorkou Malin, je mi Zack vlastně trochu sympatičtější tím, že v hlavě pronásleduje jen vlastní démony a moc s tím nezatěžuje okolí. Čisté psychologické řezy, hlubší, ostřejší a ráznější než trochu rozbředlé alkoholické problémy druhé série. Pokud by to takto mělo pokračovat, s hrdinou se ještě ráda potkám.

ještěrka38
22.10.2019

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. do poloviny jsem se tím prokousávala, ale pak to nabralo teda na síle a musím říct, že závěr je hodně děsivý!!! Přesto dávám jen tři hvězdy. Série s vyšetřovatelkou Malin je daleko lepší.

sasena
07.03.2019

Dobře se to čte a rozhodně stojí za to pokračovat dalšími díly.

nadenka13
25.11.2018

doporučuji skvělé

kaculitaa
01.10.2018

S autorem jsem se poprve setkala u serie s Malin Forsovou. Autoruv styl psani mne velmi zaujal, takze kdyz jsem docetla celou serii, chtela jsem zkusit i tuto. Musim rict, ze pro mne byl Zack zklamanim.. Nebylo to spatne, ale rozhodne to nebylo tak dobre jak serie s Malin Forsovou. Hodne mi chybely myslenky obeti a take styl psani byl trosku jiny. Kniha je i presto velmi ctiva a postavy jsou sympaticke. Nakonec jsem si rekla, ze dam sanci i druhemu dilu Leon a jsem velmi rada, ze jsem to udelala. Druhy dil je mnohem lepsi a hrozne moc napinavy.

michimuller
11.04.2018

Můj oblíbený švéd Mons nezklamal, skvěle napsané, ikdyž mi chyběl jeho květnatý styl vyprávění a mám dojem, že druhý autor se tak trošku krčil v jeho stínu. Řecké mylotogie jsem tam očekávala vlastně maličko víc, ale naprosto mi nevadilo, že tam bylo jen pár zmínek o Herkulovi. Onen moderní prvek dnešních detektivek dát hlavním postavám nějaký handicap ať už alkoholismus, drogy nebo jiné závislosti a přiblížit je tak normálním smrtelníkům a přesto po vzoru supermana všechno vyřešit je zvláštní, ale proč ne. Lidem se to zřejmě líbí. 5***** naprosto zaslouženě- skvělé doporučuji.

Eicherik
01.04.2018

Drsná švédská krimi ze současného Stockholmu. Velmi sympatický my byl celý policejní tým, který se tímto případem zabýval. Jedinou drobnou výtku mám k avizované inspiraci řeckou mytologií, která mi přišla marginální.