e-Lisbeth e-Lisbeth komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Naprostá detektivní lahůdka a nebylo nutné využívat potoků krve, zbytečně popisovat, co měli hlavní hrdinové k snídani. Bylo to napínavé, uvěřitelné a mělo to spád. A díky za pokračování.

31.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak tohle se mi prostě líbilo! Příběh měl spád, vše mohlo souviset se zločinem a záhadami okolo a čtenáři se vaří mozek, jestli přijde na to, kdo je pachatel a jaký byl motiv, dřív než na poslední stránce . A opravdu ocenuji ,že nebyla potřeba žádná vata, která by musela něco vyplnit.

06.09.2021 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Na osudu rodiny Jana Wericha se promítají události celého 20. století. V knize nevnímáme uměleckou stránku jeho osobnosti, ale poznáváme člověka z masa a kostí - manžela, otce, dědečka i přítele. Oceňuji upřímnost autorky, že Werichovy ženy ukázala v reálném světle a bylo mi líto, jak umí být osud krutý. A je jen na člověku, zda dokáže zas a znova vstát a jít dál.

25.08.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorka vsadila na vzorec "něco vím, ale neřeknu to! no, tak to teda řeknu" a děj se může posunout dál. Moc napínavé to nebylo, ale nakonec vcelku překvapivé.

07.07.2021 3 z 5

Oceňuji upřímnost M. Perryho co se týká jeho duševního života, pocitů a návykových látek. Čtenářsky to nebyl nějaký extra zážitek, ale místy to bylo zajímavé.

31.07.2023 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to knížka,kterou přečtěte za dva dny,protože musíte vědět,jak to bylo!
Bohužel k žádné z postav jsem si nenašla vztah.Všichni a všechno je až moc tragické.

17.09.2019 4 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Na několika málo stránkách dokázala autorka brilantně vyjádřit židovské a rodinné osudy v předválečném Německu. O knížce budu nějakou dobu určitě přemýšlet a žasnout nad odhadem následujících historických událostí.

07.03.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Bodka a Karol Prvok, Šampón, Bodka a Karol Patrik Hartl

Bylo to takové malé české a vlastně hezké. Čekala jsem legraci, ale bylo to skoro až smutné, na druhou stranu to je život. A myslím, že řada lidí ve středním věku se aspoň v jednom z hlavních hrdinů najde.

09.08.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

O poznání méně depresivnější a tragičtější než Hana!

28.09.2020 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Co tohle mělo být??!! Žádné napětí, romantická blbost a ještě nepovedená. Postavy nesympatické a nijaké.

16.05.2018 2 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Taková americká životní "road movie". Abych mohla dát pět hvězd, tak jsem se musela dostat až na konec. Fakt to stálo za to.

28.09.2015 5 z 5

Jak pravdivé! ;-)

06.01.2015 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

napínavý příběh, který mne skutečně "dostal". Oliver získal mé sympatie a knihu jsem nebyla schopná odložit, dokud jsem nezjistila, jak to všechno bylo. Oceňuji také přirozeně položenou otázku viny německého národa, představuji si to stejně, jak to asi vypadalo v generacích Němců 10-15let po válce.

14.09.2011 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Nejdřív se to tvářilo slibně, ale nakonec pachatel a jeho motiv nijak zvlášť nepřekvapí.

19.04.2024 3 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četla. Kniha má spád, autor je upřímný a otevřený o svém pracovním i soukromém životě. Nebojí se ani nadsázky a humoru.
Dověděla jsem se spoustu informací i souvislostí okolo způsobu života v Číně a novinářské práci.

28.10.2021 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Kniha se mi fakt líbila. Je dobré, že jsou tam vzpomínky na stejnou věc od Jany Brejchové i její dcery Terezy Brodské. Obě byly hodně upřímné. Knížka není upovídaná, ale i tak obsahuje množství zajímavých informací.

01.07.2022 4 z 5

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Až poeticky psaný životní příběh Josefa Čapka. Autorka dokázala nastínit rodinné vztahy a cestu Josefa k malování.

26.03.2018 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

13.11.2017 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Na první pohled hrůzostrašný životní příběh a otázka, jak žít s pocitem viny a na druhý, že všechno může být jinak, než se zdá. Hříšnice je knihou, u které se musí přemýšlet, co je realita a co pouhá představa hlavní hrdinky a zaručí napětí do posledního okamžiku spolu s velice překvapivým závěrem.

19.04.2016 4 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Tak tahle kniha mě ani tak nezklamala jako naštvala. Mátožnost postav, nulový děj, neustálý popis něčeho nepodstatného... prostě utrpení na víc jak 500 stránkách. Detektivka to nakonec ani nebyla, thriller taky ne, možná snad cestopis skandinávských zemí. Každopádně jsem ráda, že už je to za mnou.

16.01.2016 2 z 5