E_Lan E_Lan komentáře u knih

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Mé první setkání s autorem s vydařilo a toto dílo mě svou hloubavostí a napětím na pozadí doslova pohltilo. Dlouho na knihu nezapomenu, příběh staříků je neskutečně smutný a ze života. Prostředí post artušovské Británie je pak jen roztomilým bonusem, který zas tak moc nepřináší, spíš nám ukazuje jak se časy a letité pravdy nemění.

15.09.2018 5 z 5

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Pro mne neskutečně poučná kniha ukazující cestu schopného a inteligentního leadera. Mnoho fantasticky inspirativních nápadů a zkušeností mě donutilo sepisovat si i poznámky a některé aplikovat ihned v praxi. Četlo / poslouchalo se to jedním dechem...

15.09.2018 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Zpočátku hodně velká nuda, taková neučesaná. S dospíváním hlavní hrdinky pak zábava diametrálně roste a konec, byť trochu moc prokouknutelně romantický, je dost povedený. Ano, taková lehká odpočinková záležitost

03.09.2018 3 z 5

Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Jesper Juul

Velmi zajímavý pohled na vedení v rodině. Jak z historického aspektu, tak z aspektu mužsko ženského. Auto se sice docela často opakuje, ale není to naškodu věci. Jen to zahrnutí dotazů čtenářů působí trochu naroubovaně, ale přesto i tam jsou zajímavé postřehy. Nevím jestli z toho něco využijí, ale už jen to, že člověk dětem říká 70% času něco, co by v budoucnu rád změnil a kroutí nad tím hlavou, už to je strašně zajímavá informace, která mé chování docela změnila.

02.09.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak nevím čím si mě tahle kniha více nezískala. Jestli tím, že jsem jí poslouchal a interpretka to vysloveně nezvládla. To byla čirá katastrofa. Nebo tím, že i samotný příběh je nelogický, několik scén je doslova přitažených za vlasy a člověk jen kroutí hlavou jak by se takto mohl někdo chovat. I konec je pak předvídatelný a tak jsem byl vlastně rád, že to je za mnou.

18.08.2018 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Klasicky čtivé a napínavé. Postavy trochu jednoduché, ale do auta k poslechu či četbě doma je to velmi povedená kniha. Jen ten závěr je trochu utnutý a tak nějak mimo celé vyprávění.

28.07.2018 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Takový severský průměr. Plno postav, docela napínavý příběh v prolínajících se časových liniích. Navíc audio výborně zpracovaný a dobře se poslouchající. Jinak ale nic zvláštního či objevného.

28.07.2018 3 z 5

A vlastně se mi tato kniha hrozně moc líbila. Jaroslava Duška jsem bral dříve spíše jako naivně vtipného herce, který je tak nějak mimo. Po přečtení této knihy jsem ale pojal podezření, že by naopak mimo mohlo být více lídi včetně mě. Opravdu neotřelý pohled na svět, hluboce promyšlený a ukazující zcela jiné perspektivy.

28.07.2018 5 z 5

Síla pozitivního jednání Síla pozitivního jednání Napoleon Hill

Trochu zkratkovité, zpropadeně pozitivní, ale celkově velmi povedené, poučné a nabuzující k lepším výkonům. Kniha se trochu opakuje, ale to je u těchto motivačních knih správné, protože je třeba doručovanou zprávu pořádně zakořenit. Řekl bych, že pro leadery, kteří, chtějí dělat práci dobře je snad tato kniha povinností. Dodává jednu perspektivu potřebného jednání a přístupu.

05.07.2018 4 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Celkově je to prostý brak, nutno uznat slušně čtivý, ale celkově spíše veskrze nechutný. Jediné co ho činí zajímavým je takové nepříjemné mrazení, že by něco z toho mohlo býti a nebo možná i blízké pravdě. A z toho mi je stejně jako z celé knihy špatně...

27.06.2018 2 z 5

Co firmy neumí, lidé zvládnou Co firmy neumí, lidé zvládnou Bob Nelson

Trochu krátké a zkrotkovité, ale je v tom obsaženo mnoho mouder, které se pro top manažery velmi hodí. Nejde to do hloubky, ale zkušený člověk pochopí v čem jsou příklady z renomovaných firem opravdu přínosné a co jimi autoři mysleli a kam směřovali.

27.06.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Po povedené první a druhé části, která pro mne skončila zklamáním kvůli otevřenému konci jsem trochu nejistě pokračoval ke třetímu dílu. A stálo to za to. Duchápřítomné sci-fi, spíše psychologický tajemný román s několika moudry, které člověku dlouho zůstanou v paměti. Jen kniha mohla být o kousek kratší, chvílemi se příběh malinko táhnul. Ale celkově velmi povedené a čtivé dílo.

22.06.2018 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Dobrý ba možná i nadprůměrný historický román. Možná až moc následující skutečné události. Měl jsem nevýhodu toho, že jsem předtím tuto dobu nastudoval přes Toulky českou minulostí a musím přiznat, že to bylo opakování skoro přesné. Přesto zajímavé a docela důvěryhodné. Čtené navíc panem Dvořákem a to velmi povedeně. Takže dobré, poučné a zábavné.

17.05.2018 4 z 5

Vcelku zábavné detektivní povídky zasazené do reálného historického prostředí. Dobře ubíhající vyprávění trochu osvětlí onu dobu, intriky a vztahy. Na druhé straně zas tak bravurní dílo to není.

12.05.2018 3 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Musím přiznat, že jsem se s touto knížkou dlouho trápil. Na začátku jsem byl nadšen vyznáním (kolegy) běžce, to bylo velmi upřímné a niterní. Poté mě ovšem budování jedné z největších obuvnických společností nijak nenadchlo. Popis je obyčejný, žádný geniální zázrak se vůbec nekoná. Navíc délka a detail je příliš velký. Ale ten konec, to zhodnocení, to stojí za to. Člověku se to složí dohromady a chápe autora jak se na sklonku svého života cítí. V tom je najednou tolik moudra, které člověk při čtení této knihy od tohoto autora nečeká.

12.05.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mne obrovské zklamání. Prvoplánovitý porevoluční humor, navíc ve čteném provedení doplněn nesmyslným rádoby vtipným hudebním doprovoden, který navádí, kdy by se člověk měl smát. Celé těžko uvěřitelné a hlavně ne vtipné. Konec je navíc totálně do ztracena, takže ani žádná byť blbá pointa se nekoná. Prostě špatné.

08.05.2018 2 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Zajímavá kniha od začátku do konce. Fikce atomové katastrofy je neskutečně důvěryhodná, popis situace okamžitě po katastrofě je dechberoucí. Následné boje, půtky a domluvy přeživších jsou vcelku uvěřitelné a hlavně zajímavé. Opravdu povedené originální dílo.

27.04.2018 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Vynikající! Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Takovou knihu o vyjednávání (nejen v pracovním ale i v soukromém životě) jsem ještě nikdy nečetl. Plno skutečných příkladů, hodně pomohlo neustálé opakování, kdy dnes se při jednání cítím mnohem více kontrolovat situaci a průběh jednání. Toto doporučuji všem!!!

18.04.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Zábavná česká detektivka, která je po většinu knihy velmi napínavá a jednoduše čitelná. Opravdu velmi povedená odpočinková záležitost. Příběh je možná trochu moc propletený, ale přesto jednání postav není špatně sepsáno a některé zvraty opravdu překvapí.

07.04.2018 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Nikdy jsem neměl rád fyziku. Ani tato kniha mi to nepomohla prolomit. Byl jsem ztracen od samého začátku a tak si odnáším jen respekt k této vědě a jakés takés povědomí o tom, jak věci, prostoro-čas atd. fungují. Tohle prostě není pro mě. Ale aspoň jsem to zkusil:-)

01.04.2018 2 z 5