Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Život je plný vyjednávání, na něž bychom měli být připraveni: nákup auta, pořízení domu, sjednání zakázky, platu, nájmu či podmínek akvizice, smlouvání s partnerem, dětmi… Dnes již klasické knihy jako Getting to Yes nebo Crucial Conversations navždy obohatily arzenál všech vyjednávačů. Přesto se některé metody v praxi ukázaly jako neefektivní a volají po aktualizaci. Bývalý hlavní vyjednavač FBI s únosci Chris Voss přináší nový, v terénu mnoha léty vyzkoušený a nejnovější neurovědou podpořený vhled. Začínal jako řadový „policajt“ a postupně se vypracoval až do pozice, kdy sám vedl jednání s největšími zločinci, únosci, vrahy a teroristy. Stal se špičkovým specialistou na vyjednávání, v nichž jde o hodně: o lidský život. V takových jednáních nelze dělat kompromisy. Vossův přístup vycházející z dlouholeté praxe jeho jednotky i ze souvisejících výzkumů, na kterých se v FBI roky pracovalo v reakci na neefektivitu starých metod, sice neboří předchozí školy, ale navazuje na ně, rozvíjí je a v mnoha ohledech je překonává. Věděli jste, že to byla právě FBI, která v jednáních aktivně začala pracovat s emocemi? Do té doby se na Harvardu a dalších předních školách vyučoval přístup vycházející z domněnky, že obě strany jednají převážně racionálně. Voss po 25 letech FBI opustil a v další práci se zaměřil na vyjednávání ve firemní sféře. Stal vyhledávaným špičkovým konzultantem, který dnes v rámci své agentury Black Swan Group asistuje u náročných obchodních jednání firem z žebříčku Fortune 500 a o vyjednávání také přednáší např. na Harvardu, MIT a mnoha dalších elitních školách. Jeho kniha je v oboru významným, ale také nesmírně praktickým příspěvkem k tématu, které se týká našich osobních i pracovních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281176/big_nikdy-nedelej-kompromis-aneb-vyjedn-F9t-281176.jpg 4.2166
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It, 2016

Kniha Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

hanavka

Pár technik mi v hlavě zůstane (Pojmenování emocí a Zrcadlení), ale celkově knihu hodnotím spíš průměrně, nesedl mi styl autora a některé "milionové úspěchy" mi přišly velmi nereálné. Knihu jsem četla nezvykle dlouho, takže už v půlce jsem nevěděla, o čem se mluvilo na začátku. Naštěstí má kniha jednu velkou přednost - shrnutí obsahu každé kapitoly.

DreamerX9

Upřímně tato kniha mi nesedla. FBI pochůzkář radí jak dělat kompromis? Spousty technik mi nepřijdou úplně reálné pro využití do běžného života a už vůbec jako efektivní. Možná pro budoucí kariéru mohou být metody užitečné. Rozhodně je to neobvyklé a k zamyšlení

Burgi

I přes to, že se nejedná o beletrii,  je kniha poměrně čtivá, a to především díky příběhům, kterými jsou jednotlivé kapitoly prokládány. Příběhy jsou mnohdy zakončeny až neuvěřitelnými úspěchy, které dobře demonstrují vyjednávací techniky, které kniha popisuje.
Ohledně učených metod bych řekl, že se jedná o základ, který by pro využití v praxi vyžadoval trénink a případně další studium.

Kattari02

Naprostá senzace. Tipy, které se opravdu dají využít v běžném životě.

MBlack

Příběhy vyjednávače a principy komunikace, které se dají použít v běžném životě.

roso.mak

Tohle byla kupodivu vážně dobrá kniha. Čekala jsem další knihu ve stylu předáváme své know how, které tě bude za a) nudit a za b) ti bude na prd, ale kniha mě příjemně překvapila. Opravdu mi přišly rady užitečné a až sesbírám odvahu vykročit ze své komfortní zóny, tak je určitě všechny vyzkouším.

Jen jsem pro samé vysvětlivky a historky ze života na konci už nevěděla, co říkal na začátku a musela jsi knihu alespoň znova prolistovat.

Určitě má smysl řídit se radami, ale mne neoslovila .

lucie.dc

Ma prvni kniha o tomto tematu a byla pro me moc prinosna. Zacatek jsem musela sice prekousat, nektere pasaze tam byly zbytecne a myslim, ze dostat u nas v CR z nekoho "Je to tak" asi nepujde jen tak, toto vyjadreni v kontextu knihy jsem snad jeste nikdy nezazila (ale jeste jsem pomerne mlada :D), partnersky/manzelsky vztah bez kompromisu nevidim jako realny z dlouhodobeho hlediska, "sobec" v obchode je jedna vec, ve vztahu je to vec druha, jinak mi kniha otevrela oci a celkove ji hodnotim velmi pozitivne a jsem zvedava na vysledek, az to nekde vyzkusim. :)