Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Život je plný vyjednávání, na něž bychom měli být připraveni: nákup auta, pořízení domu, sjednání zakázky, platu, nájmu či podmínek akvizice, smlouvání s partnerem, dětmi… Dnes již klasické knihy jako Getting to Yes nebo Crucial Conversations navždy obohatily arzenál všech vyjednávačů. Přesto se některé metody v praxi ukázaly jako neefektivní a volají po aktualizaci. Bývalý hlavní vyjednavač FBI s únosci Chris Voss přináší nový, v terénu mnoha léty vyzkoušený a nejnovější neurovědou podpořený vhled. Začínal jako řadový „policajt“ a postupně se vypracoval až do pozice, kdy sám vedl jednání s největšími zločinci, únosci, vrahy a teroristy. Stal se špičkovým specialistou na vyjednávání, v nichž jde o hodně: o lidský život. V takových jednáních nelze dělat kompromisy. Vossův přístup vycházející z dlouholeté praxe jeho jednotky i ze souvisejících výzkumů, na kterých se v FBI roky pracovalo v reakci na neefektivitu starých metod, sice neboří předchozí školy, ale navazuje na ně, rozvíjí je a v mnoha ohledech je překonává. Věděli jste, že to byla právě FBI, která v jednáních aktivně začala pracovat s emocemi? Do té doby se na Harvardu a dalších předních školách vyučoval přístup vycházející z domněnky, že obě strany jednají převážně racionálně. Voss po 25 letech FBI opustil a v další práci se zaměřil na vyjednávání ve firemní sféře. Stal vyhledávaným špičkovým konzultantem, který dnes v rámci své agentury Black Swan Group asistuje u náročných obchodních jednání firem z žebříčku Fortune 500 a o vyjednávání také přednáší např. na Harvardu, MIT a mnoha dalších elitních školách. Jeho kniha je v oboru významným, ale také nesmírně praktickým příspěvkem k tématu, které se týká našich osobních i pracovních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281176/nikdy-nedelej-kompromis-aneb-vyjedn-F9t-281176.jpg 4.374
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It (2016)

Kniha Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

hu_87

Zajímavé čtení a samozřejmě přínosná knížka, která se ale dle mého dala vcucnout do necelé třetiny jejího skutečného počtu stran.

Jsou tu zajímavé postřehy. Osobně nelituji, že knihu mám doma, jenže ten zbytek se prostě dočtete všude, kde se alespoň trochu píše o přesvědčování a vyjednávání. A když za sebou aspoň 2 knihy o vyjednávání a přesvědčování máte, nebude to pro vás nic extra světoborného.

lubospanda

Zajímavá kniha, ale bohužel se mi nedaří přijít na to, jak rady použít v českém prostředí a hlavně v běžném životě.

MirekUL

Zajímavá a přínosná kniha, ve které jsou srozumitelnou formou popsány jednotlivé principy vyjednávání, přičemž tyto poznatky se zcela jistě v běžném životě jakémukoliv čtenáři neztratí.

DomT

Naprosto famózní kniha, která stojí za přečtení. Už nikdy neuděláte žádný kompromis! Reálné a čtivé příběhy a k tomu spousta praktických rad. Trochu mi připomněla knihu Zbraně vlivu.

lucky_zebra

Kupte si tuhle knihu, přece nechcete, aby vás ostatní přečůrali...

AdamCtenar
03.12.2018

Povrchní kniha, naprosto přeceňovaná. Slibuje něco, co zdaleka nedodrží, žádné "přelomové metody" jsem v ní skutečně neobjevil.

lesumir
30.08.2018

Hellyeah! Tohle je knížka roku v self-help.

GepardLady
05.08.2018

Velmi zajímavé čtení! Sice jsem ještě neměla možnost vyzkoušet uvedené metody v praxi, ale určitě to při práci využiji. Samozřejmě nejde knížku jen přečíst a hned být guru vyjednávání, počítám s nutností tréninku, ale už tak mi knížka v mnohém otevřela oči. Lidská psychologie je založena na vzorcích chování, které nikdy neselžou. Voss vám je pomůže "vyhmátnout". A určitě je neuplatníte jen v pracovním, ale i běžném životě - prohlédnete manipulativní jednání a budete se mu umět bránit, nebo spíš dostat míč na druhou stranu hřiště. Ale samozřejmě, nejdřív se musíte naučit jednat s lidmi, dostat emoce na uzdu a trošku vypilovat herecké umění :-)

Autor knihy

Christopher Voss
americká, 1942

Kniha Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život je: