Umění vítězit

Autor je zakladatelem společnosti Nike, Inc. a jedním z nejvýznamnějších představitelů mezinárodního obchodu. Jako generální ředitel firmy působil v letech 1964–2004 a v současné době je předsedou správní rady. Žije se svou manželkou Penny v Oregonu. Jako mladý si Phil Knight, tenkrát čerstvý absolvent obchodní školy, od svého otce půjčil padesát dolarů a založil firmu s jediným prostým cílem: dovážet z Japonska vysoce kvalitní, a přitom levnou běžeckou obuv. V prvním roce, 1963, prodával boty z kufru svého vozu a vydělal osm tisíc dolarů. V současnosti dosahuje každoroční obrat společnosti Nike třiceti miliard dolarů. V dnešní době start-upových projektů platí Knightova společnost za zlatý standard a její „fajfka“ je víc nežli jen pouhé logo. Je to symbol elegance a úspěchu, jedna z mála ikon, kterou okamžitě rozpoznáte i v nejvzdálenějších koutech světa. Ale sám Phil Knight, člověk, který za tímto úspěchem stojí, byl vždycky zahalen tajemstvím. Ve svých vzpomínkách, formulovaných na rovinu, s pokorou, zábavně a s nejedním překvapením, konečně sám vypráví svůj příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346257/big_umeni-vitezit-rPU-346257.jpg 4.680
Ekonomie a obchod

Vydáno: , Ikar (ČR)

Shoe Dog: A Memoir by the Creator of NIKE, 2016

Kniha Umění vítězit

GYROTOURBILLON
10. listopadu

Super biografie PK. V knize je dobře popsán zrod " firmy ", počátky leteckého cestování , ale i pohled na konkurenční možnosti a dětství a dospívání zakladatele. I já si cenil svých prvních Nike Air, taky mi vydržely. Pravda, v dnešní době, co se kvality týče, jsem již na pochybách..
Ať už v oblasti bot , či oblečení ( i jiných značek ) A že těch značek za tu dobu vyrostlo.
Knihu doporučím zájemcům Nike a čtenářům zajímavé i poučné biografie.

michal7592

Jako správny Shoe Dog a zarytec firmy Nike, byla nutnost si tuhle autobiografii přečíst. Kniha byla velice čtivá, až občas mě místama přisla zbytečně moc popisující finanční problémy firmy na začátku. Čekal jsem více o podepisování největších ambasadorů firmy Nike a podobné. Každopádně obdivuhodný příběh bývalého atleta, který miloval boty natolik, až z nich vybudoval celosvětové Impérium

PietroGrencik

Od predaja z kufru auta, až po svetovú špičku.

Úžasný príbeh zakladateľa frimy Nike, a jeho tŕnistej cesty plnej prekážok.

Veľmi ma to bavilo, napísané pútavým a hravím štýlom.

Veľakrát som sa musel nahlas zasmiať, a nespočetkrát som sa prichytil ako sa usmievam :D

Jellus
22.11.2020

Nemam rad "motivacni"knihy od neznamych lidi.. Ale zboznuji vypraveni lidi, ktere znam z TV, sportu, nebo z jejich produktu. A tohle je skvele. Zacinam mit pocit, aby se kazda velka firma mohla velkou stat, predchazi tomu roky na hranici bankrotu, infarktu, vyhoreni a stesti. Moc dobre cteni.. motivacni..

1amu
10.05.2020

Jeden z početné řady "Amerických Trumpů". Pokud bychom měřili úspěšnost byznysu těchto dvou úspěšných, zdá se mi, že Phil Knight je na tom lépe.
Proč ? Jednoduše se nedal na politiku a vytvořil firmu, známou po celém světě. A na té mě fascinuje její logo - jednodušší už ani nemůže být.
Další srovnání : mladý Phil si půjčil od tatíka pro začátek pouhých 50 $ a první rok činil výdělek (jak čteme v anotaci 8000 $). To Donald si půjčil značně více .
V současné době je "jen" předsedou správní rady a nemá tolik starostí jako Donald. Žije si v klidu v krásném Oregonu.
Kniha je čtivá, jako většina z řady "Jak chytrý Honza k penězům přišel".

Balci007
30.12.2019

Nejdříve mě kniha tolik nebavila, potom se to rozjelo a nakonec všechno spojilo. Zajímavá kniha o Philu Knightovi a Nike (v tomto pořadí). Nejdřív se mi zdály životní pasáže trochu rozvláčné, očekával jsem více o společnosti. Pak jsem očekávání opustil a knihu si nakonec vychutnal. Vzhledem k tomu, že největší rozmach Nike se kryje s mým mládím, tak jsem si jako jejich fanoušek i zavzpomínal na svoje sportovní začátky, jak jsem tuto značku vnímal a jaká byla v tá době realita. Prostě bavilo mě to:)

Bara52
11.12.2019

Výborná kniha, mám ráda autobiografie, a tato navíc o mé oblíbené značce stála opravdu za to. Stojí za to přečíst.

Erdik
08.11.2019