E_Lan E_Lan komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Neskutečně zajímavá kniha od inteligentní ženy političky. Člověka to nutí se dívat na dějiny přeci jen trochu jinak a to bylo pro mne neskutečně obohacující poznání. Kéž bychom v Čechách brzý našli alespoň jednoho politika tohoto formátu...

29.09.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Nečtu detektivky často nebo vlastě skoro vůbec. Proto byla tato knížka pro mne příjemnou odpočinkovou záležitostí, která dobře gradovala a v nemálo momentech mě přímo připoutala ke sluchátkům. Ten konec mě nakonec moc nepřekvapil, tak nějak se překombinovanost všech příběhů dala při četbě tušit, ale nijak zvlášť na škodu to nebylo...

23.09.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dobře napsaná kniha o pro mne netradičním prostředí. Příběh nijak zveličený, neobyčejně obyčejný, trochu zaměřený na hrdinku, ale to nevadí a vlastně to i sedí. Sondáž do doby po 48 na vesnici je také cenná, tak jsem to poslouchal jedním dechem. Jen ten konec mi nějak tak přišel malinko ustřižený, ale budiž. Stejně je to vynikající kniha.

31.08.2017 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Připadám si jaksi starší po přečtení této knihy. Jako bych prožil nějaký cizí život, a ne jeden, ale mnoho a dost se z toho poučil. Většinou to bývá tak, že když se člověk s autorem přes nějakou knížku seznámí, tak další knihy autora už nejsou tak významné oblíbené. Četl jsem Lovce draků a musím říct, že tato kniha je ještě o pořádný kus lepší. Nestává se mi často, že bych doslova nemohl spát jak mě tato kniha přiměla přemýšlet o životě a budoucnosti. Neskutečné!

23.08.2017 5 z 5

Mistrem sám sobě Mistrem sám sobě Don Miguel Ruiz jr.

Mé první setkání s toltéckým učením, které po přečtení této knihy považuji za velmi přínosné. Kniha není nijak složitě psána, kapitoly jsou smysluplně rozdělené a celkově se tak jedná o velmi poučné a osobnost rozvíjející čtení. Asi ne vše se dá využít, ale přesto se cítím motivovaný být zas o něco lepším člověkem. A to mi jako čtenáři dělá radost...

27.06.2017 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Mé první setkání s japonskou literaturou, byť jsem zvolil sci-fi, mé oblíbené, nedopadlo nakonec moc dobře. Smířil jsem se s brutální délkou. Akceptoval jsem neskutečnou rozvláčnost a několikeré opakování již vyřčeného. Odměnou mi bylo velmi umně nastíněné tajemno, které víceméně funguje celou knížku (a to je co říct) a originální pojetí vnímání skutečna a neskutečna. Potud dejme tomu dobře. To co ale neumím po 750. stránkách strávit je konec. Nebudu psát proč, abych nikomu nezničil zážitek z knížky, ale prostě toto se podle mě nedělá. Škoda, jinak by to bylo o jednu červenou pěticípou hvězdu lepší:-)

18.05.2017 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavá kniha od začátku do konce. Trochu rozmělněný příběh, mnoho postav, o něco delší než by bylo ideální, ale přesto je to vynikající počin. Nedivím se cenám, opravdu jde z knihy mráz po zádech!

19.03.2017 4 z 5

Karlovarská předměstí 2 Karlovarská předměstí 2 Jaroslav Fikar

Pro karlovarského rodáka jako mne je to skoro povinnost číst tyto knihy. Je radost se dívat do minulosti. Tato kniha je přesto z dosud čtených tím nejméně zajímavým ač pár předměstí byla opravdu zajímavá. Přesto velké díky a obdiv autorovi za sadu tématických knih!

05.03.2017 3 z 5

Služebník Služebník James Hunter

Jednoduše čitelná a přitom opravdu hluboká kniha plná velkého množství mouder. Příběh je navíc psaný skoro románově, takže se to dá lépe pojmout. Zpočátku jsem se bál trochu té víry, ale vesměs nebyla na škodu. Rozhodně povinná četba pro každého manažera či lépe leadera, který se chce dále rozvíjet...

08.02.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mne první setkání s panem Hartlem a hned příjemné čtení. Od začátku zajímavé téma, postavy dobře napsané, příběh utíká velmi rychle, zvraty jsou docela uvěřitelné a protože se nacházím v podobném věku, docela mě téma trefilo. Jen malinko škoda vyloženě useknutého konce, který mě trochu zklamal, ale jinak více než průměrná kniha.

15.01.2017 4 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Výborná zajímavá a rozvíjející kniha, která významně obohatí pohled na vlastní život a vztahy. Kapitoly dávají smysl. Je pravda, že důležité věci autor opakuje někdy až příliš často a pořád dokola, ale možná i to je účelové aby si to čtenář zapamatoval. Mohu jen doporučit!

03.01.2017 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Příjemná kniha, která je nejlepší na svém začátku v podobě dopisu Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi. Pak už jsou vzkazy více či méně vtipné, zajímavé a k věci. Přesto celkově je to zajímavý a netradiční pohled do zákulisí tohoto neskutečného fenomenu.

29.12.2016 4 z 5

Karlovarské rodiny Karlovarské rodiny Jaroslav Fikar

Pro karlovaráka příjemné a zajímavé čtení o rodinách ovlivňující v historii naše město. Vkusně doplněno dobovými fotografiemi, které jsou velmi zajímavé a velmi dobře vybrané. Text je po většinu knihy zajímavý, jen sem tam spadá do přílišné kronikářského stylu. Nicméně celkově rozhodně velmi cenné dílo!

12.04.2016 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Velmi realistická a uvěřitelná sci-fi kniha. Zpočátku trochu zmatečné a možná i pomalý rozjezd, ale postupem času kniha nabírá na obrátkách a poslední třetinu člověk čte jedním dechem. Navíc u těchto knih často dochází ke zklamání ze závěru a díky bohu v tomto případě tomu tak za mák není, příběh šlape smysluplně až do konce. Divil bych se kdyby nebyl brzy natočen film podle tohoto námětu. Navíc kniha má až scénáristické zpracování...

24.01.2016 4 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Příjemné, krátké, dobře ilustrované a pro dcerku čtivé. Délka přesně na večerní přečtení na dobrou noc...

06.01.2016 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Skvěle jednoduše napsáno pro nejmenší, pro děti přitažlivá ilustrace a tak jsme po měsíci načapali naši téměř tříletou dcerušku jak si "čte" sama celou knihu skoro slovo od slova. Neskutečný zážitek:-)

06.01.2016 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Rozhodně zajímavě napsaná a pojatá kniha, která rozhodně nenudí. Jak už bylo níže napsáno, tak ve jménech a množství postav se dost složitě dá vyznat, ale příběhu to nějak nevadí. Navíc forma je velmi originální a přirozené vyprávěcí skoky v čase jsou spíše k užitku než na škodu. Co mě nakonec zamrzelo byl samotný konec, který tak nějak vyšuměl do ztracena, ale to ať posoudí každý sám. Rozhodně to není špatná kniha.

06.01.2016 3 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Příjemné jednoduché a zábavné počtení pro malé děti. Vkusné a možná i lepší než samotný večerníček.

11.10.2015 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná čtivá a přitom rozumná knížka. Čím déle ji člověk čte, tak tím více tomuto krátkému dílku přichází na chuť a chápe jak autor pejska miloval.

27.08.2015 4 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

I po tolika letech při čtení mé dcerušce je to zábavné čtení, někdy navazující na klasické příběhy, někde relativně originální pohádka. Dobře a jednoduše sepsáno.

25.08.2015 4 z 5