E_Lan E_Lan komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Skvělá kniha, výborný dechberoucí příběh od začátku do konce. Navíc zasazeno do skutečných historických událostí, které čtenáře přivedou i k trochu historie ne zrovna populární země. Žádný americký patos, prosté a přitom dojemné i děsivé vyprávění o tom jaký život může být. Bravo!

24.08.2015 5 z 5

Rozpustilá ozvěna Rozpustilá ozvěna Ivona Březinová

Průměrná dětská knížka, která je zpočátku napínavá, ale postupem času vedlejší příběhy nějak přestávají bavit a rozuzlení není rozhodně nijak zajímavé. Přesto je to relativně čtivá knížka.

02.06.2015 3 z 5

Tanec na hrobech Tanec na hrobech Mika Waltari

Vcelku příjemné a zajímavé čtení, které není ale tak čtivé a jednoduché jako ostatní Waltariho knihy. Příběh je ve finále velmi jednoduchý, historický rozměr ho ale dělá zajímavějším a několik scén je v knize výborně popsáno. Na Waltariho průměr, jinak lehký nadprůměr.

31.05.2015 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Povedený závěr trilogie, který překvapivě není nijak překvapivý, ale je rozhodně napínavý až do konce. Nebo možná lépe řečeno je s postupem děje čím dál tím napínavější. Jen ty postavy jsou už trochu obehrané, ale čtivost tohoto díla tento malý neduh bohatě nahrazuje.

18.04.2015 4 z 5

Všechno nejlepší, paní Láryfáry Všechno nejlepší, paní Láryfáry Betty MacDonald

Po předchozím díle pro mne významné zklamání. Pořád se to dětem dá dobře číst, ale příběhy jsou už bohužel příliš nadřirozené a tak rady jak si s dětskými neduhy poradit nejdou už brát vůbec vážně. Škoda.

14.04.2015 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Celou dobu čtení relativně slušně čtivá a lehce nadprůměrná knížka, které nechybí spád a docela obstojný děj. Sice člověk ihned pochopí, že s upoutávkou na obálce to moc nesedí, ale nevadí. Co ale totálně vadí je otevřený konec, který ničí celou knihu. Proč číst knihu, která nekončí ale spíše začíná? To dokáže přímo rozčílit. Vlastně žádný z příběhů, které se více či méně vhodně střídají, nijak nedopadne. Navíc vztahové zvraty jsou nejdřív sympatické, ale později úplně nelogické znovu spíš k rozčílení. Prvoplánovistí založení série (jinak si ten konec nedokážu vysvětlit) si tahle kniha podřezává větev dobrého hodnocení a budu hodně zvažovat jestli znovu naletím v druhém dílu v očekávání nějakého rozuzlení.

23.03.2015 2 z 5

Ulice zvaná Mamila Ulice zvaná Mamila Viktor Fischl

Knihy Viktora Fischla si na jedné straně šetřím a na straně druhé se mi do jejich čtení zas tak moc nechce, protože to není lehké a vůbec ne veselé čtení. Jen málokdo vyzařuje takovou moudrost, kterou ho naučil sám život. Jen málokdo dokáže tuto moudrost vtěsnat do čtivých příběhů. Smutek a radost života se i v této knize o stárnutí nenásilně prolínají a po přečtení si člověk připadá zas o něco moudřejší. Skvělé, smutné, ze života.

10.03.2015 5 z 5

Pohádky k neuvěření Pohádky k neuvěření Terry Jones

Mám opravdu rád Monty Pythony a i proto jsem měl od této knihy velké očekávání. Možná i proto to bylo pro mě obrovské zklamání. Bláznivé příběhy, opravdu bláznivé příběhy, které nejsou vtipné a ani nemají většinou žádnou pointu natož poučení. Pohádky jsou v některých případech neskutečně brutální a tak je kniha absolutně nevhodná pro děti. Snad jen jedna nebo dvě pohádky byly velmi dobré, ale celkově ve mě zůstala po přečtení této knihy významná pachuť a nechuť k takovýmto experimentům.

24.02.2015 1 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Kniha mě bohužel zklamala. Zpočátku je ten styl Dr. House docela sedí a nenudí, ale později člověk pochopí, že je to prvoplánovité a samoúčelné a nudné pasáže začne skoro přeskakovat. Navíc jsem se také ztrácel v ději a postavách, tak nějak ta linka neseděla. Na závěr naopak kniha zrychlila a poslední stránky člověk skoro hltá. To ale bohužel na dobré hodnocení nestačí. Bylo to trápení...

22.02.2015 2 z 5

Karlovarská předměstí (1) Karlovarská předměstí (1) Jaroslav Fikar

Velmi pěkná kniha plná zajímavých informací o karlovarských předměstí a především úžasných starých fotek a kreseb. Jediné co by se dalo vytknout je někdy až přemíra ne zas tak důležitých informací o obyvatelích daného předměstí.

17.01.2015 4 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Zpočátku zajímavé, hlavně díky postapokalyptickému tématu. Střídání TEĎ a TEHDY mi osobně nevadí, dejme tomu, že to je originální. Co je ale základní problém této knihy je příběh, který skřípe od začátku do konce a na konci neskřípe, spíše řve nesmyslností. Druhý možná i zásadnější problém je nechutnost mnoha scén, která mi přijde spíše zvráceně samoúčelná než dobře charakterizující popisovanou fiktivní dobu. Celkově bohužel ztracený čas...

06.01.2015 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nakonec docela slušná knížka, která mě jako malého minula a teď jsem se k ní vrátil s naší malou dceruškou. Zpočátku těžké (hlasité) čtení kvůli dětskému vyjadřování, ale nakonec je to velmi zajímavý a příjemný počin. Navíc velmi optimistický a tak nějak zvláštně reálný ze života.

30.12.2014 3 z 5

Velmi zajímavé a poučné čtení, které člověku otevře oči a ten se začne tak dívat na svět trochu jinak. V knize se hlavní moudra trochu příliš často opakují, žádné velké dílo to není, ale celkové poučení z toho je velké. Hodně mé uvažování o životě a práci změnila...

30.12.2014 4 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Příjemné, zábavné čtení pro malé dítě, na které se rodič kolikrát těší minimálně stejně jako jeho potomek. Jen je škoda, že kniha není delší. Opravdu velká škoda...

12.11.2014 4 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Velmi příjemná dětská knížka, většina příběhů je dokonce i poučných a některé jsou i velmi vtipné. Ideální pro čtení malým dětem i pro malé děti.

10.09.2014 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl byl opravdu o něco lepší. Přesto je kniha slušně napínavá od začatku do konce, jen některé pasáže jsou trochu zbytečné a některé zas trochu přitažené za vlasy. Je to celkově takový dobře čtivý průměr.

07.09.2014 3 z 5

Tady všude byl Ladislav Smoljak Tady všude byl Ladislav Smoljak kolektiv autorů

Neskutečně příjemné čtení o mé oblíbeném herci a režisérovi. Z knihy se nakonec vyklubala zábavná a přitom slušně dojemná vzpomínková kniha, která je sem tam rozčísnuta takovými lidskými úvahami samotného Smoljaka, které bych ani od něj nečekal. Sem tam jsou některé texty autorů slabší, o to ale více autentičtější.

01.06.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na první pohled docela hluboké čtení, které mě na konci trochu zklamalo. Čekal jsem větší a zajímavější pointu. Jinak ale po celou dobu zábavné a přitom velmi vážné čtení. Několik pohledů na svět a život stojí za to si vzít i na tu svoji cestu...

01.06.2014 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Dnes už jsou lepší pohádky, bohužel je to trochu outdated... Trochu špatně se to čte, čeština je zastaralá a příběhy jsou takové nijaké.

19.04.2014 2 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemná povedená kniha, která v mnohém připomíná Obecnou školu. Sice nedosahuje takových příběhových kvalit, ale i tak se jedná o velmi hodnotné dílo. Navíc i velmi čtivé...

30.03.2014 4 z 5