Pohádky k neuvěření

od:

Pohádky k neuvěření

Originální pohádky postavené na poetické grotesce, nonsensu a nezvyklých kontrastech starého a nového. Ve svých moderních pohádkách, které stojí na paradoxech, neočekávaných kombinacích a bláznivém dotahování známých pohádkových motivů, vychází Jones z tradice Lewise Carrolla, Edwarda Leara a Roalda Dahla. Z české literatury Jonesov... celý text

Originální pohádky postavené na poetické grotesce, nonsensu a nezvyklých kontrastech starého a nového. Ve svých moderních pohádkách, které stojí na paradoxech, neočekávaných kombinacích a bláznivém dotahování známých pohádkových motivů, vychází Jones z tradice Lewise Carrolla, Edwarda Leara a Roalda Dahla. Z české literatury Jonesovy nonsensy připomínají nejvíc ze všeho Jana Wericha a jeho moderní pohádky shrnuté v cyklech Fimfárum a Deoduši.. V této sbírce zpracovává neotřelým způsobem klasické náměty (pohled z jiné strany na kouzelné zrcadlo zlé královny ze Sněhurčina příběhu, historka o člověku, jenž měl podobně jako Grimmovic holčička Čtyřočka oči doslova všude, ale stejně jimi nedokázal zahlédnout nic podstatného, lidožravý obr tak pomalý, že trvá dny a měsíce, než se přiblíží ke kořisti a než k jeho pidimozečku dospěje kloudná myšlenka). Vynikající kniha pro děti i dospělé.
První vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202191/pohadky-k-neuvereni-4uc-202191.jpg 3.523
Originální název:

Fairy Tales

Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
barlow
09. března

Mám moc rád poetiku Monty Pythonů, takže mě až na výjimky pohádky potěšily. Jen asi nejsou určeny nejmenším dětem, ale už odrostlým a fantastickým světů znalým čtenářům či posluchačům...

maky86
19. února

Toto knížku jsem si vybrala ke splnění Čtenářské výzvy. Některé příběhy / pohádky jsou opravdu povedené, ale je jich jen pár, bohužel... 3 hvězdičky dávám za různorodost, originalitu, vtip, ale není obecně to nebyl můj šálek čaje

laepus
10.10.2016

Jenom tři dávám za určitou nevyváženost jednotlivých pohádek. Kniha (samozřejmě v nejlepším duchu Monty Pythonů) je rozháraná a šílená a nemáte šanci podle názvu odhadnout, v jakém stylu bude ta nebo ta pohádka. Některé jsou vtipné, jiné trapné, jiné hororové, jiné zase smutné nebo hluboce lidské či s mravním ponaučením - zkrátka pelmel toho povedeného i to nepovedého, toho pro děti i toho pro dospělé.

Bablu
08.03.2016

Asi jsem čekala víc, ale většina pohádek mě nezaujala nebo se mi vyloženě nelíbila.

E_Lan
24.02.2015

Mám opravdu rád Monty Pythony a i proto jsem měl od této knihy velké očekávání. Možná i proto to bylo pro mě obrovské zklamání. Bláznivé příběhy, opravdu bláznivé příběhy, které nejsou vtipné a ani nemají většinou žádnou pointu natož poučení. Pohádky jsou v některých případech neskutečně brutální a tak je kniha absolutně nevhodná pro děti. Snad jen jedna nebo dvě pohádky byly velmi dobré, ale celkově ve mě zůstala po přečtení této knihy významná pachuť a nechuť k takovýmto experimentům.

3nitka
14.10.2014

Nezvyčajné, vtipné a niektoré aj vlastne pravdivé. Určite sa k nej vrátim a vrelo doporučujem.

momo01
16.08.2014

Děti byly z pohádek nadšené (věk 4 a 5,5). Chtěly je číst dokola a mě také bavily. Některé jsou praštěné, některé jsou víc podobné klasickým. Každopádně obsahují i morální podtext, jsou originální a plné zajímavých nápadů.

VePe
22.07.2014

Zajímavé pohádky, většinou jsem nedokázala odhadnout závěr (holt to není klasický český autor) a dost často bylo na konci i nějaké to moudro pro děti, což se mi líbilo. Kniha je zvláštní a zajímavá, spíše pro starší děti (jedna z pohádek byla pekelně strašidelná).