Rozpustilá ozvěna

Rozpustilá ozvěna https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6219/rozpustila-ozvena-6219.jpg 3 9 5

Obyvatelé městečka v údolí mezi horami se snaží přijít na kloub záhadné události. Ptáte se jakou roli hraje rozpustilá ozvěna? Napínavé a humorné čtení s půvabnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové přinese malým čtenářům odpověď na konci příběhu téměř detektivního.

markoj05
04.01.2020 3 z 5

Některé vety jsou zbytečně dlouhé. Jinak ze začátku čtivá knížka, ke konci už méně napinava...

witiko
16.10.2017 2 z 5

Základní nápad opakování konců slov, kterým se mění význam, je hezká hříčka, ale na detektivní příběh je to málo. (Lépe a vtipněji s tím umí pracovat Jiří Žáček ve svých říkadlech). Závěr není nijak zvlášť zajímavý ani chytře promyšlený, takže celá knížka působí jako zbytečně natahovaná. Konečně mi vadí i to, že zmizení holčičky je tu podáváno v lehce komediální formě, přitom víme, že v realitě bývají takové případy tragické nebo přinejmenším traumatizující. Zkrátka je to téma, které tuhle hravou stylizaci těžko snáší, přinejmenším v očích rodičů.

Bablu
08.03.2016 3 z 5

Na knížce jsou asi nejhezčí ilustrace, jinak byla celkem průměrná, ale na čtení pro dceru před spaním dobrá.

E_Lan
02.06.2015 3 z 5

Průměrná dětská knížka, která je zpočátku napínavá, ale postupem času vedlejší příběhy nějak přestávají bavit a rozuzlení není rozhodně nijak zajímavé. Přesto je to relativně čtivá knížka.

akcinel
16.02.2013 4 z 5

Příběh pro děti je čtivý a napínavý téměř od samého začátku až do konce. Jedná se o detektivní příběh, který je krásně proložen dozníváním ozvěny Albíny Blanky. Autorka si pohrává s krásou našeho mateřského jazyka a pěkně využívá rýmů. Zajímavostí je, že text knihy vznikl na základě již dříve hotových ilustrací Heleny Zmatlíkové.