E_Lan E_Lan komentáře u knih

Obce za obzorem Obce za obzorem Jaroslav Fikar

Dílo pana Fikara mám přečtené asi celé. Jsem karlovarák a tak mě jeho díla vyloženě oslovují. Fotky starého města a okolí jsou skvělé a celkově jde o neskutečnou práci, kterou má pan Fikar za sebou. Bohužel tato kniha byla pro mne nejméně zábavná a přitom nejdelší.

23.03.2018 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Vynikající dílo. Napínavé a děsivé od začátku do konce. Navíc s přednesem pana Rímského, to byla skutečně lahůdka, která knize dodává ještě další dimenzi, kterou bych vlastním čtením nedokázal dosáhnout. Díky za to, není zas tolik skvělých poslechových požitků.

20.03.2018 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Ale ano, slušná odpočinkovka, která na začátku a ke konci hezky graduje. Prostředek je takový vláčný, ale ne zas úplně nudný. Přijde mi, že jsem navíc přišel na pár chyb (odstřelovač a jeho ruka), ale jinak jsem si to užil. Je dobré si někdy u čtení odpočinout.

14.03.2018 4 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Tato kniha je sama politická moudrost v dlouhém, ale rozhodně smysluplném vydání. Docela zábavnou formou popsaná, plná konsekvencí, které normálnímu člověku nemohou bez zkušeností, které autor zažil, nikdy dojít. Přijde mi, že po přečtení neberu naše žabomyší půtky tak vážně a chápu, že to co se děje není vlastně taková tragédie. Snad se nám do čela politických garnitur postaví alespoň z poloviny tak vzdělení a moudří lidé jako pan Kissinger.

14.03.2018 5 z 5

Velmi zajímavý niterní příběh jedné komplikované osobnosti a vztahu s přáteli. Skutečně velmi napínavé čtení. Navíc v podání pana Myšičky famózní poslech, procítěný tak akorát. Jen ty konce prostě Murakami podle mě ne úplně zvládá. Ač je jasné k čemu celý příběh dospěl, je to jaksi chladné a možná až nedotažené.

25.02.2018 4 z 5

Disident Disident Daniel Kaiser

*** za knihu jako takovou, ***** za osobnost pana prezidenta Havla, a tak v průměru ****. Kniha je to dobrá, určitě podá hodně nových informací o jedné z nejvýznamnějších osobností doby nedávno minulé. Bez příkras a nějakých osobních obdivů. Konec knihy blížící se k převratu v roce 1989 je přímo strhující jako dějiny té doby. Kniha prostě splnila to co jsem od ní očekával.

19.02.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Děsivý válečný horor. Řádově jsem příběh znal, ale při poslechu vynikajícího přednesu pana Táborského (konečně jsem narazil na skvělou knihu, kterou pan Táborský načetl) jsem se stejně nestačil divit děsivě pozitivní a chladné proměně fanatika v hlavní roli. Nedivím se, že kniha je tak známá a úspěšná, je neskutečně originální a napínavá.

16.02.2018 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Mé první potkání Nesbem a zároveň panem Čermákem coby předčítajícím interpretem. Vezmu-li knihu, tak příběh je takový nijaký, tématikou dost vzdálený a ne moc napínavý po většinu knihy. Závěr je pak až příliš jednoduchý. Pan Čermák, byť jako herec je vynikající, podává všechny postavy dost otráveným hlasem (sedícím přesně na hlavní postavu), který ale nepomáhá v orientaci v postavách. Takže celkově sotva průměr.

13.02.2018 3 z 5

Bože jak dlouho jsem hledal zábavnou knihu o historii lidstva, ne žádné obrázkové nudně chronologicky popisné bichle. A toto je přesně ono. Historie daná do souvislostí, stovky zajímavých faktů, které si člověk neuvědomí nebo nemá šanci ze školy vědět. Navíc rozumné uvažování autora o věcech minulých i budoucích podané velmi zábavnou a čtivou formou. Bravo!

02.02.2018 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Poučná esoterická kniha, která v některých oblastech inspiruje, někde pobaví a má-li člověk na ní náladu, tak ho určitě i ovlivní. Není to mé první setkání s "toltéky", ale určitě nejlepší. Navíc čtená verze panem Duškem je ještě umocněná jeho fantastickým procítěným přednesem.

25.01.2018 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Určitě zajímavý výlet do duše dospívající židovské dívky za druhé světové války. Výborně namluvená audiokniha. Za tu atmosféru tísně a celkového zmatku to stojí za to přečíst. Nemohu ale nepřiznat, že jsem čekal trochu více...

25.01.2018 3 z 5

Ale ano, dalo se to číst (nebo poslouchat, poklona panu Švarcovi, výborně namluvené!). Být o pár let mladší, tak by mě to zasáhlo asi více, takto je to opravdu těžko uvěřitelné, ale docela vtipné a má to spád. Na druhou stranu méně je někdy více a tak kdyby autor trochu zredukoval počet neuvěřitelných scén, tak by udělal lépe a kniha by působila lépe.

10.01.2018 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

06.01.2018 4 z 5

Karlovarské příběhy Karlovarské příběhy Jaroslav Fikar

Krásná knížka s velkým množstvím zajímavých informací o Karlových Varech, jejich více či méně známé historii. Pro mě čtení jedním dechem...

05.01.2018 4 z 5

Obžalovací spis Obžalovací spis Viktor Fischl

Krásná kniha o smutných dobách. Hluboká ve svých příbězích a vnitřních bojích hlavních hrdinů. Po každé z povídek či částí nezbývá než se zamyslet (i sám nad sebou). Především poslední povídka soudružky Prokopové mě úplně uchvátila důvěryhodným vnitřním prozřením hlavní protagonistky a neskutečně silním příběhem. Ač hluboko do noci, nemohl jsem přestat číst. Bravo!

29.12.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Pro mne první kniha mapující nějakou zajímavou osobnost a rovnou taková trefa. Obrovsky inspirující popis cesty k jednomu z nejvýznamnějších obchodních impérií, které navíc následuje nějakou vizi. Po stránce manažerského stylu trochu divné počínání, ale i tam je hodně inspirativních přístupů k lidem a jejich vztahu k práci. Prostě cítím se zase o kousek dál a to ne vlastním pracovním přičiněním...

28.12.2017 5 z 5

Bláznivé zábavné čtení. Při prvním setkání s Beckmanem jsem se bavil, chvilku kroutil hlavou, chvilku obdivoval vtip, ale sem tam se i nudil. Celkově se ale kniha čte velmi lehce a člověk se na ní těší co za šílenosti se zase bude dít dál.

14.12.2017 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Tak nějak slibný začátek a dost nepovedená druhá polovina knihy. Je to o krizi středního věku, hlavní hrdina opravdu neví jak v tom chodit a jeho jednání mě sem tam také přivádělo téměř k rozčilení. Tak nějak úplně nevím co autor chtěl knihou říct, pár pasáží skutečně napínavých a sem tam i poučných, ale jinak nic objevného a kdoví jak zábavného. Průměr.

21.11.2017 3 z 5

Odhalené emoce Odhalené emoce Paul Ekman

Ač jsem od této knihy čekal něco jiného, možná více populárně sepsaného, tak jsem si z knihy vzal opravdu hodně praktického pro svůj život. Vše doprovázeno zajímavými fotografiemi a docela vkusným opakováním, aby i po jednom čtení toho co nejvíce důležitého zůstalo v nás. Je to trochu složitá četba, až odborná, ale stojí za to...

03.11.2017 5 z 5

Pravěk Pravěk Steve Parker

Krásná knížka, která se dá výborně číst s dětmi. Plno povedených obrázku, velmi srozumitelně popsaný čas a tak akorát textu aby se dítě (i já) nenudilo. Opravdu čteno před spaním jedním dechem...

19.10.2017 5 z 5